Autor Wątek: Silent World - 2d Online Empire Builder. Pierwsze Grywalne Demko.  (Przeczytany 6037 razy)

Offline wonderdog

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2010, 17:30:54
Punkt 19. Mam takie nowości, że wam kapcie pospadają :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline wonderdog

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2010, 19:08:01
Oto najnowsza wersja, na której zagramy wieczorem: http://www.sendspace.com/file/yzkngw
Pomar1 , dzięki za odlotowe GUI!

Do zobaczenia na #silentworld o 19. Nie zaczynać beze mnie!
Fajnie by było, gdyby ktoś mógł zrobić parę zdjęć czy może nawet filmik.

Proponuję zagrać w mapę: Duel OvsH
Oto screen, żebyście wiedzieli, co się dzieje:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 21:36:40 wysłana przez wonderdog »

Offline Oti

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2010, 19:26:54
Przy wykuwaniu itemów powinna być informacja ile dany przedmiot zużywa surowców.

Offline Minus

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2010, 19:31:37
A czy ten 'błąd' jest zamierzony? :)
Cytat: Silent Error Log.txt
Error time: Fri Jun 25 18:29:46 2010
Content: File Doesnt exists: C:/Documents and Settings/rych/Desktop/ser/Data/fixedfont.bmp
Pomaga wysłanie gry pod ten adres ( pulpit ) i zmienić nazwę folderu na ser ;p

Offline wonderdog

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2010, 19:45:46
A czy ten 'błąd' jest zamierzony? :)
Cytat: Silent Error Log.txt
Error time: Fri Jun 25 18:29:46 2010
Content: File Doesnt exists: C:/Documents and Settings/rych/Desktop/ser/Data/fixedfont.bmp
Pomaga wysłanie gry pod ten adres ( pulpit ) i zmienić nazwę folderu na ser ;p

To jest bardzo dziwne. Czy ktoś inny miał ten błąd? Jakiego windowsa używasz?

Offline shoter

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2010, 19:47:32
eee nwaet nie pytaj sie o blad,to jest niemozliwe aby to powstalo :P.Przeciez w paczce jest  fixed font...Btw.bardzo dziwne...
ja bym na twoim miejscu pobral jescze raz i nie rozpakowywal tym razem na pulpicie tylko na dysku ^^.

Offline Liosan

• Redaktor

# Czerwiec 25, 2010, 19:49:31
To jest bardzo dziwne. Czy ktoś inny miał ten błąd? Jakiego windowsa używasz?
Ja nie mam tego błędu.

Liosan

Offline Minus

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2010, 19:56:31
nie wypakowuje tego na pulpit, tylko muszę przenieść to na pulpit i zmienić nazwę na ten 'ser' :P
Btw. 'rych' to nie moja nazwa usera :)
E: Win7 ;p

Offline Lamer

• Użytkownik
    • www.inwriter.wordpress.com

# Czerwiec 25, 2010, 21:47:20
Moje uwagi odnośnie farmingu.

Sadzenie nasion i wytwarzanie produktów jest trochę uciążliwe, gdyż wymaga ciągłego PPM>Use, zamiast tego można by ustawić przycisk Use jako domyślna funkcja po kliknięciu (lub podwójnym kliknięciu) LPM, żeby nie trzeba było rozwijać tego menu.

Można też rozwiązać to w ten sposób, że w jakimś okienku na ekranie będzie lista hotkeyów pod które można przypisać (drag&drop) dowolny przedmiot, wciśnięcie danego hotkeya spowoduje Use na tym przedmiocie. Dzięki takim rozwiązaniom gracz spędzi mniej czasu na zabawie z klikaniem, a więcej na efektywnej grze.

Offline Liosan

• Redaktor

# Czerwiec 25, 2010, 22:12:42
Jest przycisk U - użyj ostatniego przedmiotu. Ale te hotkeye nie byłyby głupie - tool, młotek, kusza, ziarna, potiony...

Ja mam uwagi przede wszystkim do AI - jak grałem samemu, to mi peasant zbierał drewienko i inne rzeczy, bez zarzutu... ale przy większej ilości graczy i NPC, to się staje kompletnie zawodne - robole się gubią, zatrzymują itp. Podobnie komenda follow me - odmawia przejścia wąskim przejściem, w pewnym momencie część jednostek postanawia skręcić i trzeba zawracać... Już nie wspomne o zachowaniu orków, gdy próbowaliśmy grać PvE ;)

Z innych rzeczy, to w zasadzie nie mam uwag. Jest sporo różnych przedmiotów - to dość fajne. Niestety, przy 3 graczach na stronę konfliktu nie bardzo dało się grać - potrzeba albo mniejszej mapy (ale to chyba nie pomoże), albo przeciwników AI spawnujących się i atakujących przeciwnika (ale to próbowaliśmy i zrezygnowałeś...), albo ... nie wiem czego.

EDIT: i znów zagrałem samemu, i znów całe AI działa (grałem HvNPC, i orkowie przypełźli) - coś jest nie halo. Ale armata fajna ;)

Liosan
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 22:32:16 wysłana przez Liosan »

Offline wonderdog

• Użytkownik

# Czerwiec 26, 2010, 22:30:50
Jest przycisk U - użyj ostatniego przedmiotu. Ale te hotkeye nie byłyby głupie - tool, młotek, kusza, ziarna, potiony...

Ja mam uwagi przede wszystkim do AI - jak grałem samemu, to mi peasant zbierał drewienko i inne rzeczy, bez zarzutu... ale przy większej ilości graczy i NPC, to się staje kompletnie zawodne - robole się gubią, zatrzymują itp. Podobnie komenda follow me - odmawia przejścia wąskim przejściem, w pewnym momencie część jednostek postanawia skręcić i trzeba zawracać... Już nie wspomne o zachowaniu orków, gdy próbowaliśmy grać PvE ;)

Z innych rzeczy, to w zasadzie nie mam uwag. Jest sporo różnych przedmiotów - to dość fajne. Niestety, przy 3 graczach na stronę konfliktu nie bardzo dało się grać - potrzeba albo mniejszej mapy (ale to chyba nie pomoże), albo przeciwników AI spawnujących się i atakujących przeciwnika (ale to próbowaliśmy i zrezygnowałeś...), albo ... nie wiem czego.

EDIT: i znów zagrałem samemu, i znów całe AI działa (grałem HvNPC, i orkowie przypełźli) - coś jest nie halo. Ale armata fajna ;)

Liosan

Tutaj jest patch, który chyba poprawia AI: http://www.sendspace.com/file/a1w6s0
Fajnie by bylo to przetestowac przez sieć.
W serversettings.txt masz parę ustawień odnośnie szukania trasy i kolejek AI.
Odpiszcie, czy działa.

Offline wonderdog

• Użytkownik

# Czerwiec 28, 2010, 02:02:27
Zrzut ekranu wrzucony, aby zachęcić jakoś grafika, który zająłby się grafiką potworków, mapy i przedmiotów. Jest ktoś, kto chce się tym zająć?

Z nowej wersji, która będzie jutro lub za dwa dni:

Interfejs zrobił Pomar1, dzięki!

Offline wonderdog

• Użytkownik

# Czerwiec 28, 2010, 17:39:53
Tak jak mówiłem, nowa wersja: http://www.sendspace.com/file/rj9q6f
Oraz nowa stronka, tak by zacząć po angielsku się rozreklamywać: http://silentworld.100webspace.net/site/

Warto by było zagrać większą partyjkę w tę wersję. Ktoś chce ustawić się na wieczór?

Offline RedHot

• Użytkownik

# Czerwiec 28, 2010, 19:30:12
Gdy próbuję wejść na http://silentworld.100webspace.net/site/   dostaje :

Service Temporarily Unavailable
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

:(

Offline Liosan

• Redaktor

# Czerwiec 28, 2010, 20:12:50
Mi działa :)

Potrzebujecie serwera? Postawiłem, jakby co - acz transfer będzie dziś gorszy ;)

Liosan