Autor Wątek: Pomoc w zrobieniu intro do gry wyścigowej  (Przeczytany 1995 razy)

Offline xardas97260

• Użytkownik

# Czerwiec 22, 2010, 23:07:26
Witam. Nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie, to wybaczcie. Robię intro to symulatora jazdy po mieście, i nie wiem jak je zrobić.
To znaczy tak, musi być to "powered by directx" (i tu jest problem bo na googlach nie ma loga dx w wielkosci większej niz 640x500), potem jeszcze ze ja to zrobiłem, i potem krótki film. I ten filmik, to właśnie nie mam pomysłu, pozatym, że fajnie by było nakręcić jazdę prawdziwym autem... ale ogólnie doradzcie coś, jak zrobić, żeby ludzi sie na to gapili, a nie klikali esc.
THX z góry

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Moderator

# Czerwiec 22, 2010, 23:29:02
jak zrobić, żeby ludzi sie na to gapili, a nie klikali esc.
Nie da się.

Offline psychob

• Użytkownik
    • PsychoB SoftWare

# Czerwiec 23, 2010, 00:04:34
żeby ludzi sie na to gapili, a nie klikali esc.

Zablokować przycisk esc :D

Offline Xirdus

• Moderator

# Czerwiec 23, 2010, 00:05:50
żeby ludzi sie na to gapili, a nie klikali esc.

Zablokować przycisk esc :D

Wtedy alt+f4  :P

Offline rhino

• Użytkownik

# Czerwiec 23, 2010, 00:56:38
Taak, ludzie zawsze wciskali, wciskają i będą wciskać esc/enter/spacebar/etc, żeby pominąć intro. :P Jedynym sensownym rozwiązaniem jest uniemożliwienie pominięcia intra (znam takie gry, np. Burnout Paradise, który mi chodzi na 5FPS, ale to już inna historia :P). Jednak wtedy trzeba się znacznie ograniczyć z długością intra, bo użytkownik nie będzie przecież czekał godzinę, żeby pograć 10 minut.

Offline Oti

• Użytkownik

# Czerwiec 23, 2010, 01:03:23
Albo zrobić  tak jak było w trzecich hirołsach: uniemożliwić pominięcie intra tylko przy pierwszym uruchomieniu.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Czerwiec 23, 2010, 01:30:33
(...)ale ogólnie doradzcie coś, jak zrobić, żeby ludzi sie na to gapili, a nie klikali esc.

Ja zawsze wszystkie intra oglądam, a Esc naciskam dopiero w grze, bo samo granie nigdy mnie nie kręciło. :) No ale ja to tylko ja...

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Czerwiec 23, 2010, 04:34:14
niewiem czy jest jakies intro ktore obejrzalem od poczatku do konca. mysle ze wiekszość znam z 1szych 3-4 sekund.

Vipa

• Gość
# Czerwiec 23, 2010, 08:15:37
A nie wystarczy tym intro zaciekawić gracza?
A loga można dać zawsze jako billboardy przy budynkach ;).

Ja jak usłyszę dobrą muzę to oglądam intro do końca.

Offline rhino

• Użytkownik

# Czerwiec 23, 2010, 12:48:13
Dobrym pomysłem byłoby domyślne wyłączenie pomijania intra, a w opcjach gry możliwość zmiany tego. Wtedy gracz musiałby obejrzeć intro chociaż ten jeden raz, by móc zmienić to ustawienie.
Ewentualnie możliwość pominięcia mogłaby być "achievementem", osiąganym po kilku godzinach gry. :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 12:50:22 wysłana przez »Яђino »

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Czerwiec 23, 2010, 13:29:29
Jeżeli dobrze zrozumiałem OP to pytał o to co zamieścić w takim filmiku żeby ludzie nie klikali ESC, a nie jak zablokować im taką możliwość.

A odpowiedź jest prosta: zrobić dobrą grę i dobre intro :) Zresztą, czy ktoś ominął intro w jakiejkolwiek kupionej przez siebie grze? No chyba że ktoś tłucze 2 gry z torrenta dziennie, no to sprawa jasna. :)

Offline TDM

• Użytkownik

# Czerwiec 23, 2010, 13:42:57
Albo zrobić  tak jak było w trzecich hirołsach: uniemożliwić pominięcie intra tylko przy pierwszym uruchomieniu.
Ja bym zostawił to bo gracz może nie chcieć oglądać intra..

Offline LizarD

• Użytkownik

# Czerwiec 23, 2010, 13:44:06
dsfdf

Offline LizarD

• Użytkownik

# Czerwiec 23, 2010, 13:44:45
To jest chyba najlepsze rozwiązanie. Nie każdemu się intro spodoba i nie każdy będzie chciał je ciągle oglądać... Tobie też by się nie chciało oglądać filmu który Ci się nie podoba. A takie wymuszanie na graczu oglądania może doprowadzić go do chwilowej złości... ( jeszcze będzie w monitor walił ) Kto będzie chciał obejrzeć intro to nie naciśnie ESC a kto nie to naciśnie... No ale przy pierwszym uruchomieniu możesz zablokować ESC i wymusić obejrzenie... Co jak co ale zawsze jest taka ciekawość: "oooo ciekawe jakie intro jest" jak nawalisz to komu się będzie chciało to oglądać ?

EDIT:: Sory za ten post wyżej ale coś mi się z kompem stało...

Offline Voop

• Użytkownik

# Czerwiec 23, 2010, 13:58:50
a nie lepiej zrobić film w którym na początku pojawia się logo DX pózniej twoje logo a na końcu filmik leci. i tyle tylko taki filmik później odtworzyć na początku gry i ot całe intro; P.