Autor Wątek: Graficzny GUI - problem.  (Przeczytany 1479 razy)

Offline Ivian

• Użytkownik
    • Ivian's Cave

# Czerwiec 13, 2010, 17:40:53
Jak powszechnie wiadomo nienawidzę babrać się z grafiką. Już linkowanie sprajtów mnie dobija a co dopiero tworzenie własnych xD

No więc szukałem sobie GUI-grafik. Przewaliłem już z 20 stron w googlach i na linkowisku warsztatowym i nic.

No znalazłem coś takiego:

http://www.antonw.com/portfolio/fantasy-game-interface/

Problem w tym że to jest to, czego szukałem ale nigdzie nie ma licencji na te grafiki, poza stopką strony © Antonw.com All Rights Reserved. To rozwiało wszystkie moje marzenia o ślicznym gui :P A tylko przedstawiło wizję dni i nocy przed Photoshopem -.-.

No i postanowiłem się was poradzić w dwóch kwestiach.
1.) Nie macie jakichś grafik do gui???  ;D ;D ;D
2.) A co jakbym tak sobie download te grafiki i wykonał tzw. legalną kopię? Gdzieś słyszałem, że możliwe jest kopiowanie utworów/dzieł sztuki nawet bez wiedzy autora, jeśli tylko zostaną wprowadzone własne modyfikacje (bodajże był jakiś stopień zgodności). Wie ktoś coś na ten temat?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Esidar

• Użytkownik

# Czerwiec 13, 2010, 19:14:22
Słowa kluczowe dla Google to:
"WoW UI Mod Skin"
"DAOC UI Mod Skin"
"WAR UI Mod Skin"

Offline kamilek

• Użytkownik

# Czerwiec 13, 2010, 19:35:51
Napisz może do autora, zawsze jest szansa że pozwoli Ci wykorzystać te grafiki

Co do punktu drugiego, to jakby nie patrzeć to i tak jest kradzież.
A o stopiniu zgodności, możemy mówić to jeśli robiłbyś własne GUI i wzorował się na innym projekcie.

Offline Ivian

• Użytkownik
    • Ivian's Cave

# Czerwiec 13, 2010, 23:55:48
No z tego co wyczytałem to on robił na zlecenia dla jakiejś firmy więc musiałbym pisać do niej bo de facto ona ma teraz prawa autorskie na to cacko.

@Esidar

Dzięki na pewno coś poszukam ;) Nie pomyślałem że można w ten sposób ;)