Autor Wątek: Strategia dla programistow  (Przeczytany 3062 razy)

Offline Liosan

• Redaktor

# Czerwiec 02, 2010, 10:31:25
@up - to brzmi jak bardzo dobry pomysł! Czemu tylko częściowo rozwiązuje problem?

Swoją droga, napisałem kiedyś coś takiego na compo - ale tylko ze 2 osoby przeczytały Readme, więc pomysł nie zarobił wielu punktów :D

Edit: Jest jeszcze Battlecode - środowisko, w kŧórym piszemy w Javie programy na nasze roboty, które toczą RTSo-podobną bitwę. Całkiem fajne - może w tym kierunku?

Liosan

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline infernus

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2010, 10:38:16
Właściwie to rozwiązuje problem dostępności dla nie programistów prawie zupełnie. Ale w dalszym ciągu ktoś kto zna się na programowaniu ma do dyspozycji dwie strony konfliktu a pozostali jedną. Multiplayer też sprawiałby kłopoty. Wątpię że zdążyłbym napisać AI dla swoich jednostek zanim dostałbym po dupie od, już w pełni gotowych ludzi  :D. Korzystałbym wtedy z już wcześniej stworzonych skryptów, co sprowadzałoby się w zasadzie, do obserwacji jak radzi sobie mój przeciwnik. A walkę gracza z AI to sobie mogę zobaczyć jak kumpel gra w stara.

Offline Groshu

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2010, 21:46:32
Patrząc realnie, to coś takiego bardziej nadaje się na konkurs programistyczny, albo rozrywkę gromady znudzonych życiem programistów, niż na grę ;) Programowanie botów to słaba zabawa dla "normalnych ludzi" :D

Aaa, no i można z tego zrobić grę edukacyjną :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2010, 21:48:26 wysłana przez Groshu »

Offline virious

• Użytkownik
    • Bionic Nose

# Czerwiec 04, 2010, 02:20:30
Z tą grą edukacyjną, to super pomysł. Nie ma chyba przyjemniejszego sposobu nauki programowania niż przez zabawę :).