Autor Wątek: Kompilacja Qt dla VC++ EE.  (Przeczytany 1688 razy)

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Maj 11, 2010, 13:32:30
Hej,

Od dawna chciałem zacząć swoją przygodę z Qt na Windows. Jako że na tej platformie używam Visual Express Edition to właśnie do tego IDE próbowałem podpiąć ową bibliotekę. Przed użyciem Qt trzeba sobie skompilować biblioteki dla linkera i wszystko było by OK gdyby ta kompilacja nie wymagała VS w wersji Pro. Próbowałem sobie ściągać wszystkie składniki, które "wyskakiwały" w czasie kompilacji (np. nmake) ale i ta droga  zaprowadziła mnie donikąd. Szukałem w google ale znów wszystko sprowadza się do wersji Pro VS (Chwilowo myślałem, że znalazłem po zobaczeniu tytułu "How to configure Qt for VS EE" gdyby nie fakt, że w czasie tego videotutoriala gościu stwierdza że na EE się nie da i je deinstaluje, po czym instaluje wersję Pro i wszyscy są happy [przecież to takie logiczne LOL]) 

I teraz mam pytanie: czy istnieje możliwość, ażeby Qt działało z EE? W ostateczności myślałem, żeby sobie skompilować pod wersją Pro (Trial 3,5GB?  :o do zobaczenia za tydzień) i po prostu używać w EE. Nie wiem czy to będzie działać, nie znam się na tyle. Może ma już ktoś skompilowane biblioteczki i jest chętny się nimi podzielić?
    Może w ogóle lepiej będzie zmienić IDE (intellisense  :'()? Tylko znów nie chcę sprawdzać (instalować i konfigurować) kilku by stwierdzić, że da się w n-tym. Może ktoś z Was już używa i jest zadowolony?

Dziękuję.
-Jacek

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Maj 11, 2010, 14:11:23
Z tego co pamietam  mozna chyba z powodzeniem uzywac Qt z poziomu Eclipse ( plugin ), jest tam bodaj i designer. Aha, i ogolem Intellisense wymieka przy uzupelnianiu kodu w Eclipse ;) Dlatego zainstaluj Eclipse CDT + GCC i ten plugin, jedynie debugowanie bedzie nieco gorsze...

Offline Groshu

• Użytkownik

# Maj 11, 2010, 14:53:25
A dlaczego nie np. Qt Creator? Mi się pod nim świetnie pracuje ;)

Offline Khazad

• Użytkownik

# Maj 11, 2010, 17:17:48
Ogólnie wpadłem w konsternację... Robilem to samo 2 dni temu chyba(żeby przetestować Qt) i wyglądało to całkiem inaczej :)

Idziemy na ich strone -> download -> lgpl -> i bierzemy wersję framework only dla vs 2008(no chyba że masz 2005- nie napisałeś). Mamy tam już skompilowane liby. Wszystko działa, sprawdzałem. Musisz pamiętać że na EE nie działa addon pod visuala i wszystko trzeba robić samemu(podpinać liby, wskazywać lokacje include itp...)

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Maj 11, 2010, 18:56:27
Ogólnie wygląda na to, że problem siedział trochę w moim komputerze, ponieważ nawet Qt Creator nie potrafił znaleźć libów. ComboFix + czyszczenie rejestru + (jeszcze jedna)reinstalacja Qt i VS i wszystko jest już OK.

No i zainteresowałem się Qt Creatorem, który z początku wydawał mi się przeładowany i niejasny. Jako IDE dla Qt jest idealne, wszystko samo wyszukuje + (klik)skrócona dokumentacja + uzupełnianie kodu. Mniam.

Dziękuję wszystkim. Trochę głupio wyszło.  ::)

PS: Aha i restarty systemu są ważna :D

Offline Furry

• Użytkownik
    • DevBlog

# Maj 11, 2010, 20:11:12
Jedyna wada w niekomercyjnym QT Creatorze jest taka, że nie zrobisz w nim wersji release która by działała na innym kompie niż twój

Offline agent_J

• Użytkownik

# Maj 11, 2010, 21:35:50
Jedyna wada w niekomercyjnym QT Creatorze jest taka, że nie zrobisz w nim wersji release która by działała na innym kompie niż twój

Może ty nie umiesz tego zrobić. Jedyny problem to dołączenie odpowiednich DLLek do Qt oraz MinGW do katalogu z aplikacją.

Offline Furry

• Użytkownik
    • DevBlog

# Maj 12, 2010, 13:01:57
Może ty nie umiesz tego zrobić. Jedyny problem to dołączenie odpowiednich DLLek do Qt oraz MinGW do katalogu z aplikacją.
Po dołączeniu wszystkich dllek i MinGW program sie wykłada:P
Zdaje się, że nie tylko ja mam problem:
http://forum.warsztat.gd/index.php/topic,11334.0.html(ostatni post)

Jak umiesz zrobić żeby wersja release z QTD działała to chętnie poczytam jak to zrobić:)
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2010, 13:03:39 wysłana przez Furry »