Autor Wątek: Windows Phone 7 a w nim...  (Przeczytany 2554 razy)

Offline s0d

• Użytkownik

# Maj 07, 2010, 18:09:28
Ano nadchodzący Windows Phone 7 z zasłyszanych gdzieś opinii na nie być jakąś rewolucją. Lecz przeglądając msdn natknąłem się na info o tym że ww. windoza będzie posiadał XNA Framework Game Development. Nie będę tu robił jakiegoś arta na ten temat. Po prostu rzucę linkiem a zainteresowani popatrzą cóż nowy wp7 w sobie kryje.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff402535%28v=VS.92%29.aspx

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline hollowone

• Użytkownik

# Maj 07, 2010, 18:26:44
Na temat Windows Phone 7 i Xna już zdąrzyłem parę rzeczy wysmarować, jakby kogoś to interesowało:

http://blogs.msdn.com/danieb/archive/tags/Windows+Phone+Series/default.aspx

Starsze artykuły dotyczą starszych wersji Windows Mobile, ale tak z grubsza od MIX10 (Marzec 2010) treść jest już tylko o WP7.

pozdrawiam,
.dB

Offline s0d

• Użytkownik

# Maj 07, 2010, 18:30:19
przejrzę  ;)

Offline Esidar

• Użytkownik

# Maj 07, 2010, 19:29:22
XNA było już dostępne wcześniej na Zune... Główna różnica jest taka że XNA na WP7 ma sprzętową akcelerację 3D i każdy telefon musi to obsługiwać jako jeden z wymogów.

Offline ConayR

• Użytkownik

# Maj 07, 2010, 19:48:02
To całkiem spora różnica, powiedziałbym. :)

Z tego wszystkiego jedyna rzecz, która mi się nie podoba, to content guidelines. Platforma ma być de facto PG13, bo nie ma żadnej kontroli rodzicielskiej. IMO słaba sprawa.

Offline hollowone

• Użytkownik

# Maj 10, 2010, 23:53:02
Nie wiem gdzie o tym PG13 doczytałeś (ja nic nie wiem), ale jeśli już to pewnie na etapie weryfikacji do marketplace'u takie rzeczy by wyszły bardziej niż w samej technologii.

Offline pinqwin

• Użytkownik

# Maj 11, 2010, 12:17:05
Fajnie by było gdyby już była przynajmniej Beta Visuala obsługująca Windows Phone bo u mnie niestety wersja CLR nie działa, tzn działa dopóki nie chcę czegoś odpalić w emulatorze :P

Offline ConayR

• Użytkownik

# Maj 11, 2010, 14:27:48
Nie wiem gdzie o tym PG13 doczytałeś (ja nic nie wiem), ale jeśli już to pewnie na etapie weryfikacji do marketplace'u takie rzeczy by wyszły bardziej niż w samej technologii.
Q&A na MIX. Marketplace ma funkcjonalność pozwalającą na wyświetlanie ratingu, ale póki co wszystko ma być RP a platforma z powodu braku kontroli rodzicielskiej "de facto PG13". Potwierdzają to zresztą content guidelines i wybór "tematów" zabronionych.

Offline hollowone

• Użytkownik

# Maj 11, 2010, 15:49:03
Fajnie by było gdyby już była przynajmniej Beta Visuala obsługująca Windows Phone bo u mnie niestety wersja CLR nie działa, tzn działa dopóki nie chcę czegoś odpalić w emulatorze :P

Niestety wersja VS Express for WP Developers z MIX10 nie działa z VS2010 czy .NET 4.0 RTM. Wersja działająca pewnie pojawi się lada moment. Póki co niestety aby potrenować projekty pod WP7 trzeba się cofnąć do RC Visual Studio i .NET Framework.

.dB

Offline Asmodeusz

• Użytkownik
    • Bogumił Wiatrowski: Blog

# Maj 12, 2010, 12:41:05
Szkoda tylko, że (pomijając dodanie XNA) samą platformę kompletnie spsuli. Nie wdając się w szczegóły powiem tylko, że MS zrobił własnego iPhone z nieco większymi ograniczeniami (na XDA-dev dość mocno zjechali WP7).

Samo XNA jest całkiem sporym podzbiorem PCtowego (z dodaną obsługą touch i sensorów), na emulatorze radzi sobie bardzo ładnie. Dwie rozdzielczości właściwie załatwiają problem z olbrzymią ilością assetów - realnie wystarczą dwa zestawy, pod większe i mniejsze ekrany. Przeszkadza i boli brak kontrolera 5-way ("strzałki" + ok) - gra musi korzystać z sensorów i dotyku.

Ograniczenia platformy są śmieszne - spora lista tematów zakazanych, sprzedaż tylko przez marketplace i XBLA (niedostępny u nas) - na chwilę obecną platforma raczej nie ma wielkiej przyszłości. Zwłaszcza, że większość ludzi optujących za WM (m.in. niemal całe XDA-dev) zdecydowała zostać przy WM6.5.

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Maj 12, 2010, 12:43:13
Ograniczenia platformy są śmieszne - spora lista tematów zakazanych

Jest gdzieś taka lista dostępna? :)

Offline ConayR

• Użytkownik

# Maj 12, 2010, 17:35:11
sprzedaż tylko przez marketplace i XBLA (niedostępny u nas)
Coś Ci się pomieszało. :) Sprzedaż odbywa się wyłącznie przez Marketplace, które na WM jest dostępne u nas i na WP7 pewnie wciąż będzie dostępne (Polska jest wśród "commissioned countries"). XBLA to klasa gier na Xboksa 360 a nie usługa. XBLM z kolei jest zupełnie oddzielnym względem Windows Phone Marketplace (czy jak to się będzie finalnie nazywało) bytem. Wsparcie dla Xbox Live (gamertag, gamerscore, osiągnięcia, itp.) z poziomu WP7 nie ma większego znaczenia dla samej dystrybucji i jest jedyną rzeczą póki co niedostępną w Polsce.