Autor Wątek: Sprzedaż gier J2ME  (Przeczytany 3687 razy)

Offline baca130

• Użytkownik

# Kwiecień 29, 2010, 14:35:38
Czy ktoś wie gdzie bym mógł sprzedać gry na komórkę?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Solgar

• Użytkownik

# Kwiecień 29, 2010, 16:20:28
Jedną? Może być ciężko.

Offline meehav

• Użytkownik
    • meehav.net

# Kwiecień 29, 2010, 16:31:48
https://store.ovi.com/

Nie mam z tym sklepem żadnego doświadczenia, ale z tego co czytałem i słyszałem, to poza kosztem rejestracji (50 euro) płacisz za certyfikat dla swojej aplikacji i za testowanie jej przez ovi (chyba, że coś źle zrozumiałem). Wszystko powinno zamknąć się w około 200 euro. A, i chyba musisz mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Offline baca130

• Użytkownik

# Kwiecień 29, 2010, 17:09:55
nie mówiłem o jednej

to więc ile trzeba mieć gier, żeby można było je sprzedać?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 11:43:39 wysłana przez Riddlemaster »

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Kwiecień 29, 2010, 18:05:48
Dużo. Pewni szanowani specjaliści ds. Apple twierdzą że 1 aplikacja dziennie to minimum. A jak można im nie wierzyć? :)

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Kwiecień 29, 2010, 18:38:50
zeby na luzie sprzaedac to musisz miec przynajmniej OVER NINE THOUSAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAND!

Offline siso

• Użytkownik

# Kwiecień 29, 2010, 18:54:52
Choć raz byście byli poważni... ;)

@baca, obadaj to: http://www.atomsms.pl/telefony/multimedia/
Pliki serwujesz od siebie, provider dostarcza Ci wsparcia typu sms premium.

Offline RedHot

• Użytkownik

# Kwiecień 29, 2010, 21:57:08
@michalb
WHAT, NINE THOUSAND ?!

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Kwiecień 30, 2010, 10:02:22
Czy ktoś wie gdzie bym mógł sprzedać gry na komórkę?

Gra w J2ME? Moim zdaniem nie warto sobie zawracać głowy. Ale skoro już zrobiłeś ten błąd i ją napisałeś to może jakoś uda się odzyskać chociaż 300-500 zł. :)

Offline kamykadze

• Użytkownik

# Maj 11, 2010, 13:24:27
Spróbuj w sklepie BlackBerry (AppWorld).

http://na.blackberry.com/eng/services/appworld/

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Maj 11, 2010, 13:38:26
Spróbuj w sklepie BlackBerry (AppWorld).

http://na.blackberry.com/eng/services/appworld/

Jest to na pewno jakaś myśl. Tylko nie jestem pewien czy tam tak po prostu wysyła się MIDlet w postaci JAR+JAD i z głowy. BlackBerry jest trochę udziwnionym J2ME i przystosowanie aplikacji do jego potrzeb trochę wymaga. Jakieś podpisy (wiąże się to z drobną opłatą). Wypadałoby też sprawdzić jak aplikacja działa na sprzęcie, bo BlackBerry potrafi sprawiać niespodzianki. Zwłaszcza jeżeli aplikacja korzysta z internetu.

Offline Mel

• Użytkownik

# Maj 11, 2010, 21:54:43
Aplikacje dla BlackBerry dostarczamy w formacie wymaganym przez RIMa tzn. zestaw plików COD i zmodyfikowany
deskryptor JAD.

Żeby umieścić aplikację na App World trzeba najpierw zapłacić 200$ za konto (przez PayPal-a).
Dodatkowo 20$ za certyfikat jeśli wykorzystujemy jakieś tzw. restrykcyjne API typu obsługa
modułu telefonicznego. W przypadku gier podpisywanie aplikacji na ogół nie jest potrzebne.

Ale nic to, bo developerzy z Polski nie są suportowani przez App World, więc nic
tam nie sprzedamy.

Nie jestem pewien jak jest z aplikacjami free, ale bodajże też trzeba najpierw zapłacić za  konto.

Pomimo opłat RIM może odrzucić aplikację.

Możesz spróbować w sklepie Nokia Ovi. Jednak i tam nie jest lekko. Opłata 50Euro, konieczność
podpisania midletu (czyli bólimy za certyfikat, kolejne kilka setek euro) i bardzo mocno testują i  dużo
odrzucają.

Offline kamykadze

• Użytkownik

# Maj 12, 2010, 10:28:59
@MDW
Przekształcenie zestawu jar+jad na format akceptowany przez BlackBerry jest chyba w pełni zautomatyzowane.
Jest o tyle fajnie, że można używać zarówno tradycyjnych klas JavyME, jak i rozszerzeń dostarczanych przez RIM. Dopóki nie używasz jakichś dziwnych pakietów opcjonalnych lub dodatków nokii/se, wszystko powinno działać i na Jagódce ... Powinno...

Przy 20% rynku smartfonów i prężnym sklepie BlackBerry wydawał się ostatnią sensowną ostoją dla programistów JavaME, ale Mel mnie nieco zmartwił ... :(

@Mel
Możesz mi powiedzieć, gdzie znalazłeś listę krajów, z których można sprzedawać aplikacje? Bo ja nie mogłem się tego dogrzebać na bałaganiarskiej stronie BlackBerry ...

Offline Mel

• Użytkownik

# Maj 12, 2010, 21:21:49
@kamykadze

W formularzu rejestracyjnym nie ma Polski, a ludzie z bb na ich własnym forum
przyznają, że póki co rynek polski nie jest suportowany (a tym samym developerzy) i
kierują na inne portale z apkiami dla bb.

Offline kamykadze

• Użytkownik

# Lipiec 06, 2010, 13:58:14
@kamykadze

W formularzu rejestracyjnym nie ma Polski, a ludzie z bb na ich własnym forum
przyznają, że póki co rynek polski nie jest suportowany (a tym samym developerzy) i
kierują na inne portale z apkiami dla bb.

Dzisiaj wlazłem na "Vendor Registration" i w formularzu mogłem wybrać Polskę jako kraj, z którego pochodzę.
Czyżby coś się zmieniło?

(jeśli chodzi o stronę użytkową, Polacy mogą korzystać tylko z darmowych aplikacji, płatne są dostępne tylko w kilku krajach).