Autor Wątek: Pomoc w pomyśle gry  (Przeczytany 2478 razy)

Offline Sonny

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2010, 22:11:50
Witajcie!
Chciałbym przedstawić wam mój pomysł na gre:
Więc tak powiedzmy że akcja gry toczy się w Polsce- postanowiłem pozostać przy naszym ojczystym kraju. Bohaterem Kirko Mc'Beeg-takie nazwisko ponieważ jego ojciec pochodził z Nowego Yorku ale porzucił matkę Kirka. Bohater prowadzi walkę o przetrwanie na ulicznych slumsach więc w miescie odmiennym od GTA czy Mafi... Coś bardziej przypominającego 8 Mile. W końcu wpada w kłopoty z tutejszą mafią. Załamany postanawia sam wstąpić do czarnej strony  tego miasta która rywalizuje z FreeDrift (bo tak postanowiłam nazwać mafie której podpadł Kirko) ,gdzie poznaje nowych ludzi zdobywając u nich respekt.

To tylko ogólny zarys wszystkiego. Chciałbym umieścić tam elementy Rpg takie jak:
-Zdobywanie respektu jak już wcześniej wspomniałem- miało by to się tak jak PD  w grach typowo Erpegowych.

-Możliwość zmiany wyglądu postaci poprzez ubrania,fryzurę itp.
-Możliwość nauki umiejętności za  punkty respektu tj.:
nauka rapowania
breakdance
zaawansowane chwyty w walce
możliwość regeneracji polegającej na np. Możliwości uciskania rany po postrzale.
Skatebording czyli jazda na desce
Jazda na rowerze wyczynowo(BMX)
Parkour
Dyplomacja polegająca na dodatkowych opcjach rozmowy które dają możliwość potoczenia jej tak aby nie doszło do walki
Kradzież
strzelanie z dwóch broni krótkich naraz
szybka reakcja czyli odpowiednik BulletTimu

Na razie tyle z umiejętności przemyślałem. 

Oczywiście mam zamiar wprowadzenia akcji czysto strzeleckich ponieważ gra raczej ma należeć do gier akcji niż RPG. Chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie. Co jeszcze można by było dodać  a co usunąć. Nie chodzi mi tutaj o problemy dot. Jej stworzenia a samego pomysłu. Mam nadzieje że pomożecie mi doprowadzić pomysł do idealnego.  ;)

Sonny

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2010, 22:26:06 wysłana przez Sonny »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline K'Aviash

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2010, 22:22:21
W końcu wpada w kłopoty z tutejszą mafią. Załamany postanawia sam wstąpić do czarnej strony tego miasta (czyt. Mafi) gdzie poznaje nowych ludzi zdobywając u nich respekt.
Wpada w kłopoty a potem go przyjmują ? Rozwiń, bo twój skrót myślowy czyni to trochę nielogicznym.
Dodałeś dużo umiejętności, jednak część z nich nie daje specjalnie dużej frajdy. Co ma jazda na rowerze do mafii ? Albo skateboarding ? To ma być coś ala chwytak i spadochron w JC2 ?

@EDIT:
Twój zarys przewiduje wstęp, początek. Ale co dalej ? Jaki jest cel ? W jakim kierunku akcja ma się rozwijać ? Kim dokładnie jest nasz bohater ? Jaką ma motywację ?

Offline Sonny

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2010, 22:24:16
Co do mojej wypowiedzi dot. mafii to masz racje wygląda to pokrętnie.. zaraz edytuje. A co do jazdy na rowerze.. Myślę że wydaję sie to dość ciekawe nawet jeśli nie wiele wspólnego z mafią. Chodzi mi tutaj o swobodę w grze.

Offline K'Aviash

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2010, 22:25:54
A co do jazdy na rowerze.. Myślę że wydaję sie to dość ciekawe nawet jeśli nie wiele wspólnego z mafią. Chodzi mi tutaj o swobodę w grze.
Nie lepsze motory, super auta ? Podejrzewam, że chodzi ci o oryginalność pomysłu... Ale korzystanie z roweru gdy masz motocykl albo auto ? Ciężko to trochę logicznie uzasadnić. :)

Offline Sonny

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2010, 22:28:08
Nie tak mnie zrozumiałeś ;) Chodzi mi o swobode wyboru. Oczywiście nie może zabraknąć tutaj szybkich wozów i pięknych pań (albo odwrotnie te epitety :D). To ma byc czymś w rodzaju dodatku. Tak jak dajmy na to firebale w grze fantasy. choć może to dziwne porównanie.

Offline hfjh

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2010, 22:57:04
Rap i breakdance? Jak chcesz to zrobić Coś a la Guitar Hero?
A tak w ogóle, jak jest już rap i breakdance to powinno być jeszcze graffiti i bycie DJem.

Offline Sonny

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2010, 22:58:17
Fakt!  Dzięki za fajny pomysł! na pewno wykorzystam!

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Kwiecień 27, 2010, 22:59:40
Żeby było można składać wnioski o dotacje unijne. Cel dowolny.

Offline Anonim

• Użytkownik
    • Anonim's Page!

# Kwiecień 27, 2010, 23:10:03
Autor: Grałeś może przypadkiem w GTA: San Andreas?
"Trochę" podobny "pomysł"...

Offline Super Mario

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2010, 23:14:51
Mi tam sie pomysl podoba,
szczegolnie z parkour'em :D.
Tylko czy to nie bylo by zbyt GTA'oskie :P.
Projekt z pewnoscia wymaga sporo pracy bo w koncu jest to polaczenie "kilku gier" :).

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Kwiecień 27, 2010, 23:27:09
Nie użyłeś podstawowego narzędzia: sprawdzania pisowni w przeglądarce. Olałeś przyklejony wątek opisujący, jak otwierać takie wątki.
Dlatego nie będzie taryfy ulgowej.

Polska, ale bohater nazywa się Kirko Cheeseburger, szwenda się po ulicznych slumsach, których w to w polskich miastach nie ma i podpada polskiej mafii zwanej po angielsku? Nice.

Obecnie to nie pomysł na grę, to lista życzeń, ziom.
Nazwij to Step Up: Dyplomacja w rytmie rap ;]

Oczywiście mam zamiar wprowadzenia akcji czysto strzeleckich ponieważ gra raczej ma należeć do gier akcji niż RPG.
Gier akcji czy olimpijskich? Strzelectwo sportowe?

# Kwiecień 27, 2010, 23:29:57
Rozbawiłeś mnie  :D ;D
Niestety taka prawda...

Offline Anraz

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2010, 23:36:27

Ależ możesz tylko nie do EU ale do  aniołów biznesu i funduszy inwestycyjnych (seed/venture funds).

Offline Wiesiu

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2010, 23:38:10
Czesc,

w sumie to co wyzej +

Mafie to zazwyczaj powazni ludzie, ktorzy nie staraja sie "paradowac".
To co Ty opisales - rap i "elo czarny brat" - to gangi.
Sek w tym ze polskie gangi "mlodych wilkow" (mniemam ze jakies musza byc), w porownaniu do tych amerykanskich - to zwyczajne obszczymurki.
(chociazby z powodu ze w ameryce kazdy nastolatek ze zlej dzielnicy nosi juz jakas "giwera", zatknieta dziarsko w porach).
W amerykanskich realiach mialo by to racje bytu - bo tam tak to sie wlasnie rodzilo, gangi, prochy skonczywszy ma wytworniach muzycznych i raperow zarabiajacych miliony a wywodzacych sie wlasnie z gangow.

Jesli to ma sie nie gryzc z polskimi realiami, to mozesz wszystko sprowadzic do polskiego undergroundu - skejtowego stylu zycia. Na pogranicy z prawem - ale jednak bez amerykanskich hardkorow.

I wtedy da sie to jakos sensownie upakowac do Twojej wizji - tyle ze glowny bohater byl by "pacyfista" i raczej by nie uzywal "giwer", ale juz uciekac przed mafiozami z nimi jak najbardziej..

No dobrze, pomysl jest - teraz czas to zakodzic! : ) Powodzenia, bo gra jest wybujala;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2010, 23:43:38 wysłana przez Wiesiu »

Offline Sonny

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2010, 14:12:05
Dzięki za komentarze i ździebko krytyki! Na pewno mi się przydadzą! Najbardziej pomocny był ten o podaniach ;D