Autor Wątek: Gra Browserowa - Pomysł na nową grę.  (Przeczytany 4559 razy)

Offline G4m3r

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2010, 20:15:14
Witam. Wpadłem na pomysł stworzenia gry przeglądarkowej w czasach mitologii greckiej.
Innowacyjnym pomysłem może być wprowadzenia uzbrojenia żołnierza ze współczesnego świata.

W innych grach tego typu używamy tylko mieczy, toporów ew. pistoletów etc..  Tu można by było używać broni współczesnych typu shotgun, czy ak-47.

Oczywiście przeciwnikami mogłyby być potwory z mitologii, a nawet bogowie czy herosi.

Nad fabułą i ideą tej gry pomyśli się później, najpierw jednak chce znać opinię forumowiczów, co o tym sądzą...

Proszę o dyskretne wypowiedzi. Odpowiem na każde pytanie.

Pozdrawiam, jakże zacny G4m3r.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

# Kwiecień 17, 2010, 20:21:55
Ok, masz tutaj kilka pytań:

1. O czym jest Twoja gra?
2. Czym zajmują się postacie w grze?
3. Czym zajmują się gracze?
4. W jaki sposób świat umacnia to, o czym jest gra?
5. W jaki sposób tworzenie postaci (lub jego brak) wzmacnia to o czym jest gra?
6. Jakie zachowania i działania gra nagradza i karze?
7. W jaki sposób gra nagradza lub karze gracza?
8. Jaki jest udział gracza w budowaniu fabuły gry?
9. Jakie elementy gry mają przykuwać uwagę gracza? (co sprawia, że ktokolwiek będzie chciał w grę grać)
10. Jak wygląda mechanika gry?
11. W jaki sposób mechanika wzmacnia to o czym jest gra?
12. W jaki sposób postać w grze dojrzewa?
13. Jak wzrost postaci wzmacnia to o czym jest gra?
14. Co chcesz wywołać u graczy swoją grą?
15. Jakie aspekty gry uważasz za najistotniejsze i chcesz im poświęcić więcej uwagi?
16. Jaka część gry najbardziej Cię interesuje i dlaczego?
17. Co takiego odróżnia Twoją grę od innych?
18. Czy chcesz grę wydać i jak?
19. Jaki jest target Twojej gry?

Offline G4m3r

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2010, 20:31:11
1. Hmm, jest "mutacją" mitologicznego świata ze współczesnym. Wcielasz się w postać żołnierza, który wyrusza na wyprawę, by poznawać nowe lądy i tamten świat.
2. Możesz sprecyzować ? Postacie jako co?
3.Hmm, w grze będzie można atakować potwory, innych graczy, pracować, wypełniać zadania itp.
9. Możliwość rozwoju swojej postaci oraz innowacyjnego współczesnego uzbrojenia.
16. Dużo jest gier na przeglądarkę, ale w żadnej nie możesz wcielić się w żołnierza i przenieść do mitologicznego świata, używając przy tym nowoczesnych broni etc.
17. jw.
18. Gra ma być za darmo dostępna.. Jak już mówiłem, to gra na przeglądarkę.

Na resztę odpowiem w najbliższym czasie.

Offline maciek_slon

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2010, 21:02:48
...
16. Dużo jest gier na przeglądarkę, ale w żadnej nie możesz wcielić się w żołnierza i przenieść do mitologicznego świata, używając przy tym nowoczesnych broni etc.
...

W żadnej nie możesz wcielić się też w rolę wielkiego, różowego jednorożca wyposażonego w broń ostatecznej zagłady, którego zadaniem jest budowanie zielono-pomarańczowych domków dla lalek, które następnie są wykorzystywane przez parkurowców (w których wcielają się inni gracze) do wykonywania swoich super-sztuczek przy pomocy najnowszej generacji pojazdu marki polonez super caro atu kombi wagon.

Offline G4m3r

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2010, 21:35:22
...
...

W żadnej nie możesz wcielić się też w rolę wielkiego, różowego jednorożca wyposażonego w broń ostatecznej zagłady, którego zadaniem jest budowanie zielono-pomarańczowych domków dla lalek, które następnie są wykorzystywane przez parkurowców (w których wcielają się inni gracze) do wykonywania swoich super-sztuczek przy pomocy najnowszej generacji pojazdu marki polonez super caro atu kombi wagon.

Dlatego, to  co chcę wprowadzić ma być innowacją :) Czekam na inne opinie :)

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Kwiecień 17, 2010, 21:50:23
...
...

Dlatego, to  co chcę wprowadzić ma być innowacją :) Czekam na inne opinie :)

To nie jest żaden argument ani żadna innowacja. maciek_slon użył hiperboli, żeby Ci to wytknąć. Nie wystarczy, że weźmiesz coś gotowego i dodasz do tego od siebie jakiś inny element, po czym będziesz miał 'wypaśną' grę. To nie jest takie łatwe. 
I przyznaj szczerzę: Czy Ty sam zagrał byś w takie by mieć swojego hoplitę z rakietnicą?

Jestem na nie. Zdecydowanie.

Offline G4m3r

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2010, 21:57:12
Bez przesady ; ) Żadnych rakietnic nie będzie ; ) Innowacją jest wprowadzenie wyposażenia współczesnego żołnierza w grę MMO RPG : )

Zamiast mieczyka, dostajesz coraz lepsze bronie pistolety, karabiny itp ; )

Offline Wiesiu

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2010, 21:58:07
Hej,

a czy juz zrobiles swoj wlasny rachunek sumienia, jesli chodzi o Twoja wiedze programistyczna? To jest tak jak z patrzeniem na jakas wieze, z daleka wydaje sie mala, z latwoscia na nia wejdziesz - to nic wielkiego.. Ale gdy podejdziemy juz pod nia, to nagle okazuje sie ze jest tak olbrzymia ze nas przytlacza.

Przez ta niezreczna metafore chce powiedziec, czy po prostu jestes swiadom tego ile pracy, zaangazowania i ambicji kosztuje napisanie takiego projektu.

Zakladajac ze masz to juz za soba, no to podyskutowac o samej grze mozna - czemu by nie. Moze cos odkrywczego wyjdzie.

Wspolczesna bron, mitologia, przez przegladarke..
Osobiscie juz mnie ten pomysl dlawi. Nie jestem wielkim fanem gier via przegladarke, w sumie gralem tylko w 2. Jedna to prosta strategia - klon treviana, plemiona. Druga to symulator polskiego "gansty", a zarazem gra jednego z forumowiczow "szef wszystkich szefow".

Rozumiem ze tworzenie gier to cos w stylu "impossible is nothing" czy "the sky is the limit" - ale jak juz "cos" (fabula) jest calkowicie bez sensu, i nie trzyma sie kupy, to zwyczajnie odrzuca taki produkt.

Ze wstepu wnioskuje ze bedzie to dzialo sie w swiecie tych ze stworow, nie terazniejszosci. Przypuscmy ze jakims cudem wspolczesny zolnierz przeniosl sie do swiata mitycznych wierzen i stworow. I teraz jak on tam do diaska ma funkcjonowac?

Tworzysz symulator 1 osoby i rozwoj tej postaci, aby gra nie byla daremna, to taka postac musi odpoczywac, zdobywac przedmioty, odbudowywac pkt ruchu i zdrowia itp.
Gdzie bedzie odpoczywal, pod kamieniem? :) Gdzie w swiecie mitycznym dostanie amunicje do terazniejszego uzbrojenia, lub jakas inna "giwere".
Nie no.. Nawet nie ma co wiecej wymieniac, bo to wszystko nie trzyma sie kupy i jest zwyczajnie bez sensu.. Nie mowiac ze zwykly smiertelnik z ak-47 jest w stanie pokonac boga? :)

Slowem koncowym, do pupy strasznie ten pomysl :)

Offline Hellbike

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2010, 22:17:00
A ja zrobie gre, w ktorej trawa zamiast zielona, bedzie rozowa.

@up
nikt nie napisal, ze to ma byc symulator :} w wiekszosci gier bohatowie nie spia i nie jedza i jest dobrze :}

Pozatym cos czuje, ze tutaj chodzi o gre we flashu, a nie plemiono-podobne cos.

Offline G4m3r

• Użytkownik

# Kwiecień 18, 2010, 00:04:29
Może jednak trochę przesadziłem ; p Nie wiem, może wy drodzy forumowicze macie jakieś pomysły na grę browserową?

Offline Super Mario

• Użytkownik

# Kwiecień 18, 2010, 08:05:32
A mi tam sie podoba :D.
Rozchlastanie Minotaura minigun'em, dla mnie bomba :P.
Dodac mozliwosc ulepszania broni/zbroi i juz grywalnosc +50% :).

Offline Mr.Protek

• Użytkownik
    • Pogromcy Potworów

# Kwiecień 18, 2010, 12:08:11
Wszystko się da, trzeba tylko wymyślić pokręconą fabułę do tego ;D

Można założyć że naukowcy wymyślili jakieś urządzenie do wędrowania miedzy wymiarami i np w jednym z nich odkryli pewien pierwiastek który może być dla ludzkości bardzo cenny, przypuśćmy że dany element znajduje się głównie w kościach tamtejszych stworzeń no i zaczyna się polowanie :D Historycznie ten świat może przypominać świat wzięty z mitologi, można wymyślić że dawniej istniał jakiś portal łączący ziemie z tym światem i istoty typu minotaury przechodziły do naszego świata i stąd wzięły się te legendy. Pytanie, skąd broń? Pomysł 1: Komandosi po każdej misji wracają portalem do bazy i się zaopatrują w nowy ekwipunek. Pomysł 2: Nowa broń zostaje przesyłana do ich wymiaru. :P

Offline G4m3r

• Użytkownik

# Kwiecień 18, 2010, 13:34:09
A jednak ; p Wiedziałem, że niektórym się to będzie podobać i pewnie zagrają...
Ale nie wiem, czy niektórzy do końca wiedzą, że to gra w stylu Gladiatus, czy BiteFight etc.

Chodzi tylko o wprowadzenie czegoś  z współczesnego świata do starego i zrobienie z tego czegoś w stylu Science Fiction aka Fantasy anime game.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Kwiecień 18, 2010, 13:36:06
Rozchlastanie Minotaura minigun'em, dla mnie bomba :P.

Ee, było już ładne kilkanaście lat temu. :)

Offline G4m3r

• Użytkownik

# Kwiecień 18, 2010, 16:04:25
Doom to co innego ; ) To była gra FPS  :P