Autor Wątek: Gra Browserowa - Pomysł na nową grę.  (Przeczytany 4351 razy)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Kwiecień 18, 2010, 16:40:11
Bez znaczenia.

Próbujesz tu złamać 2 konwencje na raz. Jeśli nie znajdziesz kogoś z doświadczeniem w choć jednej z tych konwencji, będzie fail.
Póki co widać tu tylko zajawkę.

BTW, to że ktoś skreśli 3 zdania na forum, oznacza jedynie, że... chciało mu się coś napisać. Nic więcej. A już na pewno nie to, że zamierzają zagrać w coś, co być może nawet nigdy nie powstanie.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline htmlowiecii

• Użytkownik

# Kwiecień 18, 2010, 18:33:24
A ja zrobie gre, w ktorej trawa zamiast zielona, bedzie rozowa.
Jeżeli gra będzie skierowana do 8-10 letnich dziewczynek to sukces murowany.

Tak poza tym lepiej wyglądałoby gdyby ta bron pochodziła z starożytnej Grecji, tylko ze tam raczej trudno będzie znaleźć odosobnioną grupę, która w tajemnicy mogłaby opracować ową bron, bo tam nawet kapłani mieli roczne kadencje.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Kwiecień 18, 2010, 19:53:41
Tylko kogo w takiej grze obchodzą kadencje kapłanów? :P

Offline leonpro778

• Użytkownik
    • Ninderleht - gra RPG via WWW

# Kwiecień 19, 2010, 14:08:56
Póki co widać tu tylko zajawkę.

Od zajawki się zaczyna :) Później nadchodzi zwątpienie "eee... raczej nikt tego nie polubi a poza tym nie chce mi się".

Co do samego pomysłu, AK-47 w starożytnej Grecji. Ciekawe ale nasuwa się pytanie:
1. Jakie szanse ma minotaur/przeciętny hoplita z serią pocisków wystrzeliwanych z kałasznikowa  :D
2. MMO RPG - czyli będą także inni gracze, będą walczyć ze sobą? W takim razie mają dostęp do takich samych broni a wówczas walka sprowadzi się do zwykłej strzelaniny... starożytna Grecja czy teraźniejsze pole bitwy nie ma znaczenia.

Ogólnie wizja AK-47 na Olimpie nie wygląda dla mnie zbyt ciekawie ale kto wie... brzydkie kaczątko też było brzydkie na początku a później... :D

Offline G4m3r

• Użytkownik

# Kwiecień 20, 2010, 11:33:46
Ludzie, wy chyba do końca nie wiecie, jaką gre chcę stworzyć...

Graliście w tekstowe RPG?

Jeśli nie, to zagrajcie najpierw w gladiatus.pl, następnie w warofdragons.pl i na końcu napiszcie swoja opinię w tym temacie....

To nie jest żadna strzelanka albo Bóg wie, co jeszcze...

Offline Liosan

• Redaktor

# Kwiecień 20, 2010, 11:46:30
A propos konia, grą z podobnym pomysłem (no, podobnym wątkiem) jest Darkest of Days. Demo zawiera tylko bieganie z uber-bronią w czasie wojny secesyjnej, ale trailer pokazuje też rozstrzeliwanie spartanina z kałacha :]

@up: Tekstowe gry rządzą :) Ale wymieniałeś też BiteFight parę postów wyżej? To jak będzie?

Liosan

Offline Meic

• Użytkownik

# Kwiecień 20, 2010, 12:25:12
Ludzie, wy chyba do końca nie wiecie, jaką gre chcę stworzyć...

Jeśli nie, to zagrajcie najpierw w gladiatus.pl, następnie w warofdragons.pl i na końcu napiszcie swoja opinię w tym temacie....

To nie jest żadna strzelanka albo Bóg wie, co jeszcze...

Czytając twoje posty, mam wrażenie, że próbujesz "opluć" każdego, kto jest nastawiony do twojego projektu sceptycznie. Co do samej idei, to nie wydaje mi się żeby gladiatus z podmienionymi na współczesne broniami był straszna innowacją...

Offline Wiesiu

• Użytkownik

# Kwiecień 20, 2010, 13:01:46
Dokladnie jak napisal Meic.

Dodatkowo warto pamietac ze z reguly ludzie nie posiadaja daru czytania w myslach.
Ty natomiast w ogole nie naswietliles jakiego typu ma to byc gra, jedynie nadmieniles ze jest to gra "browserowa", ktora moze byc wszystko co odpali sie w przegladarce..
Tak wiec prosze nie badz taki rozgoryczony ze nie wiemy co Ty w ogole chcesz zrobic - bo tak, nie mamy zielonego pojecia, bo nie powiedziales.. Prosta rada, chcesz precyzyjnych odpowiedzi, to zadawaj precyzyjne pytania - wtedy nie bedzie niedomowien, takich jakim jest ten caly temat..

A sam pomysl jest naprawde przekombinowany, nie wszystkie zestawienia do siebie pasuja.

Pozwole sobie zacytowac uzytkownika zxc, bo napisal madre slowa w innym z tematow - ktore w pewnym sensie i odnosza sie do Twojej gry.

oj, nie uderzajcie znowu, że to jakaś mistyka jest.

są sprawdzone sposoby, aby prosty gameplay uczynić bardziej grywalnym.

1)stopniowe ukazywanie kontentu jaki przygotowałeś. jeśli będą nowe rodzaje przeciwników dalej w grze, to gracz będzie miał ochotę grać, choćby aby je zobaczyć.
2)fabuła. co fragment gry odsłaniasz jakiś rąbek fabuły. jest motywacja, żeby grać dalej, choć po to, żeby "dojść do końca".
3)"rozwój postaci". w zamian za zebrane w grze punkty kupujesz dodatkowe moce dla postaci. gracza cieszy to, że jest silniejszy niż był przed chwilą, co daje iluzję postępu. tych samych przeciwników rozwalasz dwa razy szybciej, czujesz moc. to daje motywacje.
4)kolekcjonowanie.
5)odznaki (achievements).

to są rzeczy, które działają. pomyśl o rzeczach, które wymagają od gracza zaangażowania czasowego. jeśli główny, prosty gameplay będzie w miarę satysfakcjonujący, a przed graczem będą długofalowe cele (takie jak 1, 2, 3, 4, 5), to chętnie spędzi on czas grając. jeśli gra nie ma celu, nie ma fabuły, wszystko widać od razu to wielu graczy nie będzie chciało zainwestować swojego czasu w taką grę, bo nie spodziewają się niczego w zamian za spędzony nad grą czas. wybiorą aktywność, która jest dla nich bardziej wynagradzająca.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 13:04:02 wysłana przez Wiesiu »

Offline leonpro778

• Użytkownik
    • Ninderleht - gra RPG via WWW

# Kwiecień 20, 2010, 15:54:52

Grałem, w wiele gier tekstowych RPG

Grałem w obie i powiem jedno. Gladiatus ciekawszy. To czy Twoja gra będzie strzelaniną czy klikaczem nie ma dla mnie znaczenia jeżeli chodzi o opinię. Chodziło mi tylko o to, że pomysł nie jest rewelacyjny (według mnie) ale nigdy w życiu nie śmiałbym demotywować Cię swoją opinią.

Ja mam swoją wizję (po przeczytaniu Twojego pomysłu) jak taka gra wyglądałaby w takim wydaniu, Ty zapewne masz swoją. Na pewno dodałbyś ciekawsze questy, jakieś bonusy do broni, nowe statystyki (ot chociażby celność) i gra w sumie inaczej będzie wyglądała.

Nie zarzucaj ludziom, że nie znają się na grach tylko dlatego, że nie mają takiej wyobraźni jak Ty...

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Kwiecień 20, 2010, 16:06:25
W żadnej nie możesz wcielić się też w rolę wielkiego, różowego jednorożca wyposażonego w broń ostatecznej zagłady, którego zadaniem jest budowanie zielono-pomarańczowych domków dla lalek, które następnie są wykorzystywane przez parkurowców (w których wcielają się inni gracze) do wykonywania swoich super-sztuczek przy pomocy najnowszej generacji pojazdu marki polonez super caro atu kombi wagon.

ja żądam zgłoszenia tego jako temat na compo!