Autor Wątek: Visual na dysku przenośnym.  (Przeczytany 2954 razy)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Kwiecień 14, 2010, 16:25:39
Jak widzimy Visual zbyt przywiązuje się do systemu ponieważ tworzy swoje foldery dosłownie wszędzie, nawet w "Moich Dokumentach" i bez tego ani rusz ;/.
Ja tego nie widzę. ;) Nadal twierdzę, że jesteś w stanie wyekstrahować command-linowy kompilator Visuala na pendrive, dorzucić potrzebne biblioteki i skonfigurować C::B do pracy z pendrive z tym kompilatorem. Co najwyżej może być potrzebny drobny skrypt konfigurujący ścieżki i zmienne środowiskowe w zależności od litery dysku, pod jaką zainstalowany został pendrive. :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Kwiecień 14, 2010, 16:30:35
A tak w ogole to wydaje mi sie ze istnieja jakies programy, poniekad wirtualizujace, umozliwiajace instalacje takiego softu na dyskach wirtualnych :)

Offline kabum

• Użytkownik

# Kwiecień 16, 2010, 00:15:57
o- trzymaj na tym przenośnym dysku qemu i dysk wirtualny z zainstalowanym windowsem i visualem   ;)

Offline Zero_Cool

• Użytkownik

# Kwiecień 16, 2010, 23:22:45
A nie wystarczyłaby Ci wersja express jako PORTABLE ? Jest takie cos na necie. Waży z tego co pamietam 120MB. Przytargałem sobie takie coś na PENie do domu na kompa u siostry, gdzie nie mam miejsca na całą wersje visuala a nawet na samą express.

Offline Bevier

• Użytkownik

# Kwiecień 17, 2010, 11:34:35
A nie wystarczyłaby Ci wersja express jako PORTABLE ? Jest takie cos na necie. Waży z tego co pamietam 120MB. Przytargałem sobie takie coś na PENie do domu na kompa u siostry, gdzie nie mam miejsca na całą wersje visuala a nawet na samą express.

Oczywiście, że sam express by mi wystarczył. I tak programuję tylko w C++. Poszukam tego o czym mówisz...

Edit: Właśnie pobieram, coś zatytułowanego "Visual C++ Express Portable". Zobaczę co to będzie...

Edit 2: Problem już chyba rozwiązany. To Visual C++ Express Portable działa, na moim przenośnym HDD, na innych komputerach. Mam tylko pewien problem z debugowaniem. Napisałem e-maila do autora tej wersji, więc na razie czekam na jego odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 13:06:48 wysłana przez Bevier »