Autor Wątek: Horrorcore.  (Przeczytany 3824 razy)

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Kwiecień 11, 2010, 19:29:21
Słusznie, bo prawdopodobnie gry o skali, jaką sobie wymyśliłeś, w pojedynkę nie zrobisz. Ale zanim ktokolwiek się zainteresuje współpracą z Tobą, musisz wnieść samemu coś do gry. Nie "zajedwabisty pomysł" a coś solidnego i namacalnego.
Pytanie, co bardziej ruszy, kupa conceptów czy jakiś prototyp poziomu.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Kwiecień 11, 2010, 19:51:12
Słusznie, bo prawdopodobnie gry o skali, jaką sobie wymyśliłeś, w pojedynkę nie zrobisz. Ale zanim ktokolwiek się zainteresuje współpracą z Tobą, musisz wnieść samemu coś do gry. Nie "zajedwabisty pomysł" a coś solidnego i namacalnego.
Pytanie, co bardziej ruszy, kupa conceptów czy jakiś prototyp poziomu.
Kompetentność osoby przedstawiającej. Jeśli mówimy o amatorskiej robocie, by się podszkolić, sam pomysł jest mało istotny. Grunt, że wiem co robić, zdobędę skilla, a moja praca się nie zmarnuje :P

Offline 1Dixe.

• Użytkownik

# Kwiecień 11, 2010, 23:41:12
5. W jaki sposób tworzenie postaci (lub jego brak) wzmacnia to o czym jest gra?
To od gracza i jego postępów zależy, czego dowie sie o własnej postaci. Wymagane jest wyszukiwanie informacji, ich samodzielna interpretacja. Nie występuje tutaj wszechwiedzacy narrator
Sprecyzuj. Czy idą ścieżką B, nie będę miał dostępu do questów/miejsc/informacji ze ścieżki G? Czy zdobywanie wiedzy nt. postaci jest:
a) wymagane do ukończenia gry?
b) niewymagane, ale jest jednym z ważniejszych elementów budujących klimat?
c) to poboczna pierdoła, dla ludzi, którym się nudzi i spędzają godziny za ganianiem pikseli?

Na razie tyle ;)
Jest w sumie całkowicie tak jak wymieniłeś w treści pytania i wariantach b i c. Co do rozplatania się fabuły, związane to będzie z rzeczami pokroju nowego ekwipunku, czy informacji. Nie może być tak, ze rezygnując z jakiejś ścieżki zatrzymujesz całą grę w martwym punkcie. Możliwy będzie backtracking, niekonieczny, ale w ten sposób, wybierając jedną z opcji dostajemy kartę magnetyczną do zbrojowni, która znajduję się na najniższym piętrze wieżowca. To od nas zależy czy do niej pójdziemy, będzie to swojego rodzaju bonus. Różnica w wyborze ścieżek na tym etapie opierać sie będzie: chcesz bonusa? będziesz musiał się napocić. Albo zostajesz  w nawałnicy wroga, albo uciekasz, jak w Resident Evil3, tylko ze po podjęciu trudnej walki czekać będa adekwatne bonusy, poza tym to sposób na urozmaicenie fabuły (idąc do zbrojowni, zawsze może wydarzyć się coś, co zmieni przebieg wydarzeń. Nie pójdziemy do zbrojowni i wrócimy tą samą drogą (taki podwojny backtracking), lecz popchniemy fabułe do przodu, ale z innego punktu.

Co do informacji, te składowane będą w systemach. Odblokowanie informacji nie musi być primary objective'em. Dajmy na to mamy za zadanie odblokować drzwi w panelu sterowania (interface jak zwykly komputer, z kursorem i ikonkami), ale równie dobrze możemy poświęcić chwile na dokopanie się do tajnej bazy danych, gdzie wśród tysiąca obiektów badawczych znajduje sie nasza postać (nie wspominałem że jest eksperymentem militarnym). Problem polega na przeszukaniu CAŁEJ bazy danych. Żeby było trudniej, obiekty są numerowane od 1 do 1000 i nasz numerek jest gdzieś dajmy na to w 8 setce. Nie będzie losowy, ponieważ wiem, że są ludzie którzy czasem potrzebują pomocy w łamigłowkach i pytaja wprost o pewne wartości. Dla nich własnie numerek ten jest stały, żeby mogli sie cieszyć ze to "znaleźli". Ustawienie randomowego numerka skazałoby każdego gracza na mozolne przeszukiwanie archiwum. W grze mogłyby wystepować przesłanki, gdzie czego szukać, ale nie mogą one być na tyle oczywiste, by udało sie to zrobić w 10 minut.

Zdobywanie informacji ma jednak duży wpływ na rozwój postaci. Każde 'znalezisko' jest interpretowane przez postać gracza, przez co nie mamy uczucia, że informacje te są tylko dla Gracza, jako uzupełnienie wiedzy na temat gry.

Tak to wygląda. Wiem że obszernie opisane, ale chce żeby było przedstawione to jasno. Co mi da napisanie jednego zwięzłego zdania, skoro mało kto załapie wszystko tak jak trzeba.

Resztę poprawię później, i dodam z innym kolorkiem, by widczony był edit.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Kwiecień 12, 2010, 02:03:34
Brzmi dobrze.
Aha, mam prośbę. Opisuj całość używając czasu teraźniejszego. Z wielu powodów jest jedynym właściwym tutaj. Sam rozkmiń sobie dlaczego ;)

Resztę poprawię później, i dodam z innym kolorkiem, by widczony był edit.
Wstrzymaj konie, przyucz się formatowania wiki  8)

Z następnymi pytaniami zaczekam, aż (nie) dostanę kategorii Design na forum i wiki ;)