Autor Wątek: pomysł na gre moj pierwszy tytul  (Przeczytany 9679 razy)

Offline jurneam

• Użytkownik

# Marzec 30, 2010, 22:58:26
Właśnie zaczynam moja przygodę z projektowaniem gier
Cały pomysł wziął się z faktu ze strasznie zemnie ,,bajkopisarz,,potrafię opowiadać godzinami prze rożne opowieści które nigdy nie miały miejsca.Pewnego dnia kolega wyskoczył do mnie ze słowem stary ty powinieneś robic jakies  gry albo filmy .zaśmiałem się i nic nie odpowiedziałem.Zacząłem szperać po internecie z myślą ze trafie na coś interesującego i myślę ze znalazłem,,mowa tu o tej stronie internetowej,,Przeczyłem parę artykułów o  Game designer i postanowiłem spróbować coś zrobić:

Zacząłem od napisania tak jakby recenzji mojej gry  oto ona:

Fabuła gry przenosi nas do fikcyjnej krainy w której niebawem po rozpoczęciu przygód naszego bohatera
wybucha konflikt rasowy pomiędzy ludźmi, elfami i orkami.Jedynym sposobem na zakończenie tego stanu rzeczy wydaje sie
być nasz bohater

Przygodę rozpoczynamy od przybycia wysłannika króla do wioski w południowej części kontynentu zamieszkałej przez rase ludzka
Ma on  na celu  sprowadzić do zamku wszystkich meszczyzn zdolnych do walki
Z czasem bohater odkrywa w sobie nadzwyczajne umiejętność z którymi na początku nie potrafi sobie porazic
lecz spotyka na swojej drodze starca który tłumaczy mu ze od jego czynów będę zależeć losy świata

W grze mamy do wyboru wiele rodzajów zbroi i broni białej(miecze,itp)
Podczas eksplatacji terenu zdobywamy doświadczenie dzięki któremu poszerzamy zdolności władania mocami nadanymi naszej postaci
Głownym naszym celem  jest proba uratowania swiata przed całkowita zagłada spowodowana konfliktem.
W trakcie rozrywki trafiamy na  wiele potworów i postaci (npc) ktore bede prosili nas o wykonywanie przeróżnych zadań
Nie zabraknie rowniez bohaterow 2 planowych ktorzy  razem nami beda starać sie zapobiec dalszemu rozlewowi krwi

Bardzo chciałbym abyście wytykali maksymalnie jak najwięcej błędów jakie popełniłem a możne całkowicie do tego źle podszedłem?
Robie to pierwszy raz i zdaje sobie sprawę ze jakieś błędy na pewno się tu znajda

« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 23:04:57 wysłana przez jurneam »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Marzec 30, 2010, 23:00:11
Rozumiem że to będzie MMORPG? Dawno nie było żadnego z tak oryginalną fabułą.

Offline jurneam

• Użytkownik

# Marzec 30, 2010, 23:05:47
Raczej myślałem tylko nad cRPG

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Marzec 30, 2010, 23:07:07
Zieeeeew, co tydzień mam taki pomysł.

Offline Furry

• Użytkownik
    • DevBlog

# Marzec 30, 2010, 23:08:26
Nie no chyba RPG

@jurneam:
Co do tego co napisałeś to:
1. wiesz po co jest sprawdzanie błędów ortograficznych w przeglądarce?
2. pomysł ciekawy ale.. jak rozumiem Dab ironizował mówiąc o oryginalnej fabule, bo moim skromnym zdaniem to co napisałeś wiele nie odbiega od znanych mi dystrybucji
3. z reguły recenzje się pisze jak już coś jest zrobione
4. nic nie wiem o bohaterze prócz tego, że jest i posługuje się bronią w walce z potworami

@Shadow:
nie demotywuj chłopaka, skąd wiesz, może coś mu z tego wyjdzie( wszyscy zaczną to robić jak poprosi żeby mu tę grę napisać:P)
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 23:10:05 wysłana przez Furry »

Offline Kuba D.

• Użytkownik

# Marzec 30, 2010, 23:09:04
Czemu we wszystkich świetnych pomysłach na grę, gracz spotyka starca który mu mówi, że od niego będą zależeć losy świata ?

Nie obraź się ale ten kolega to bardzo Cię podpuścił. Komentarz na temat ortografii sobie odpuszczę.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 30, 2010, 23:09:54
Bardzo chciałbym abyście wytykali maksymalnie jak najwięcej błędów jakie popełniłem a możne całkowicie do tego źle podszedłem?
Źle podszedłeś. Do zrobienia porządnej i dopracowanej gry potrzebne jest gigantyczne wręcz doświadczenie. Jeżeli masz doświadczenie w opowiadaniu, to sugeruję raczej przeniesienie ambicji na formaty gier, które nie wymagają dużych umiejętności koderskich: przykładowo paragrafówki, systemy i światy RPG, planszówki, tudzież gry karciane. Zwłaszcza dwa pierwsze dają duże pole do popisu o tyle, że nie wymagają zupełnie niczego poza edytorem tekstu, umiejętnością pisania i dobrą wyobraźnią (zwłaszcza że paragrafówki dość łatwo potem przerobić na wersje online). :)

Offline jurneam

• Użytkownik

# Marzec 30, 2010, 23:13:14
No to tak zacznę od ortografii.Starałem sie to w miare poprawiać ale widocznie coś przeoczyłem

Nie rozpisywałem się za bardzo na temat postaci bo myślę ze na kreowanie postaci przyjdzie czas później i w ogólnym opisie tego nie potrzeba

Krzysiek. Rozumie ze doświadczenie musi być ogromne dlatego go tu szukam.Człowiek uczy się na błędach raz popełnię jakiś błąd nastepnym raz postaram się aby go nie było.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 23:21:16 wysłana przez jurneam »

Offline jurneam

• Użytkownik

# Marzec 30, 2010, 23:16:30
ah podwójny post

Offline Anonim

• Użytkownik
    • Anonim's Page!

# Marzec 30, 2010, 23:19:16
Up: To miło. Po cóż on?

Oryginalna fabuła, tylko niestety wykradli ją Ci producenci RPG kilka(naście) lat temu... Wszyscy!
Szkoda, prawda? :(
Pozdro, napisz coś ciekawszego.
---
PS. Krzysiek rozumie? No on chyba rozumie...
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 23:33:16 wysłana przez Anonim »

Offline jurneam

• Użytkownik

# Marzec 30, 2010, 23:27:42
Czyli żeby mieć jakieś szanse zaistnieć to porostu trzeba zrobić coś co jeszcze nie było
To pierwsze co powinienem zrobić to zapoznawać się z fabułami innych gier?

Offline mwojt

• Użytkownik

# Marzec 30, 2010, 23:33:25
Do takich pomysłów to można nawet napisać generator:

Był sobie [ork/druid/elf/] [włóczęga/mag/śmieciarz] i miał ze sobą [psa/kota/wilka/surikatkę] który[a] miał [biegunkę/ataki paniki/rozdwojenie jaźni] podczas [pełni księżyca/okresu/sylwestrowych fajerwerków], pewnego dnia nasz bohater spotkał [wróżkę/starca/mrocznego jeźdźca w kapturze i szlafroku], który objawił przeznaczenie zwierzęcia a będzie to [zabicie demona/wytropienie bestii z bagien/spożycie magicznej papki]... itd.
w grze dostępne mamy wiele broni, kłestów, będzie ful wypas.

Offline jurneam

• Użytkownik

# Marzec 30, 2010, 23:37:19
Ale coś w tym musi być skoro gry dalej tak robią :)
I wcale nie narzekają ze ludzie nie chcą kupować
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 23:39:51 wysłana przez jurneam »

Offline Avaj

• Użytkownik

# Marzec 30, 2010, 23:47:47
ewentualnie możesz zrobić grę w konsoli, coś w tym stylu:

Fabuła jest tylko dodatkiem. Ładna grafika, niezły gameplay, jest spoko. Do tego dobra fabuła, jest fantastycznie.

Spójrz na takiego Dragon's Age. Oryginalności tam zero, klasyczne fantasy w stylu D&D elfy itd, a sprzedaje się nieźle. Ale tą grę tworzono kilka lat, nie było to efektem pomysłu wymyślonego w weekend.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2010, 23:51:39 wysłana przez Java »

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Marzec 30, 2010, 23:51:02
Win.

Bo ci, których gier nie kupują, pewnie nie uważają za stosowne, by się tym faktem chwalić.