Autor Wątek: Enemy territory... na silniku Crysisa  (Przeczytany 2668 razy)

Offline Acanther

• Użytkownik
    • Portfolio

# Marzec 28, 2010, 17:03:38

Hej, mam do was takie pytanie, czy myślicie że projekt wskrzeszenia ET by wypalił ?
Te same czasy, mapy, wojsko, uzbrojenie, klasy... Tylko że na silniku Crysisa (jako mod).
Gra przez internet oczywiście za friko, po prostu polepszenie grafiki i odświeżenie tytułu.
Skoro był na silniku RTCW może teraz na Crysisa ?

Prosze o ZA i PRZECIW.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Vx-x.

• Użytkownik
    • Vx-x. Page

# Marzec 28, 2010, 17:11:12
1. Masz kasę na CryEngine 2 (czy co to tam w Crysisie jest)
2. Masz pojęcie na co się chcesz porwać?
3. Przeciw. Nie widzę najmniejszego sensu przeniesienia ET na inny silnik graficzny (co jest i tak w praktyce niemożliwe).

Offline Acanther

• Użytkownik
    • Portfolio

# Marzec 28, 2010, 17:13:52
1. Masz kasę na CryEngine 2 (czy co to tam w Crysisie jest)
2. Masz pojęcie na co się chcesz porwać?
3. Przeciw. Nie widzę najmniejszego sensu przeniesienia ET na inny silnik graficzny (co jest i tak w praktyce niemożliwe).

1. Tworzenie modów a nie nowej produkcji, za którą kasy zgarniać nie będę. Coś jak Crysis: Predator (moddb)
2. Pytam czysto teoretycznie
3. Oficjalny edytor sandbox 2 do crysisa, tworze wlasne mapy + wstawiam swoje obiekty, zmieniam modele broni, tryb strzelania, modele przeciwników etc. Jest to możliwe w praktyce.

Offline Will

• Użytkownik

# Marzec 28, 2010, 17:15:51
Hej, mam do was takie pytanie, czy myślicie że projekt wskrzeszenia ET by wypalił ?
Te same czasy, mapy, wojsko, uzbrojenie, klasy... Tylko że na silniku Crysisa (jako mod).
Gra przez internet oczywiście za friko, po prostu polepszenie grafiki i odświeżenie tytułu.

Prosze o ZA i PRZECIW.
Zostaw moje ukochane ET w spokoju.

Offline Vx-x.

• Użytkownik
    • Vx-x. Page

# Marzec 28, 2010, 17:16:38
Hm... ale gameplay ET wygląda inaczej niż ten z Crysisa... już szybciej byś napisał ET od nowa na gotowym silniku w C++, niż pozmieniał w Crysisie wszystko tak, żeby było identyczne jak w ET. No i jeszcze kwestia praw autorskich. Bo Crysis a ET to raczej dwie różne firmy. Poza tym - czemu ET?  :)

@DOWN: Mało ludzi gra... i dzięki modowi będzie grało jeszcze mniej. Czemu? O wiele większy klient, inne serwery, brak modów, pewno też na początku kłopoty ze stabilnością... Bez świetnej reklamy to nie wróże sukcesu...
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 17:18:59 wysłana przez Vx-x. »

Offline Acanther

• Użytkownik
    • Portfolio

# Marzec 28, 2010, 17:17:22

Prosze o ZA i PRZECIW.
Zostaw moje ukochane ET w spokoju.

No niestety coraz mniej osób gra, dużo serwerów zapchanych botami ;)
Nie porywam się na to, pytam czysto teoretycznie czy to by się udało.

Hmm, no możliwe że na swoim by szybciej poszło. Co do map, obiektów, broni - jakoś by poszło...
Ale ustawiać fizykę na nowo... To było by wyzwanie.

Czemu ET ? A pomyślałem że to dobry tytuł, który ma już swoje lata a nie doczekał się sensownego wznowienia (nie mówcie o quake wars...) CS 1.6 ma Source, Unreale mają nowe części, Quake też, a ET ? ;) W sumie Bad Company 2 ma chyba najbardziej podobne środowisko. Są klasy...
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 17:24:41 wysłana przez Acanther »

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Marzec 28, 2010, 17:28:27
Hm... ale gameplay ET wygląda inaczej niż ten z Crysisa... już szybciej byś napisał ET od nowa na gotowym silniku w C++, niż pozmieniał w Crysisie wszystko tak, żeby było identyczne jak w ET.
Walnij się w łeb :)

Offline Acanther

• Użytkownik
    • Portfolio

# Marzec 28, 2010, 17:30:26
W sumie, nie musi być identyczne, wtedy bym pytal o podmiane silnika graficznego wyłącznie.
Zbliżone, realistyczne. Dźwięki te same, modele na nowo stworzone.

Offline puchacz-I

• Użytkownik

# Marzec 28, 2010, 17:36:09
(...) Poza tym - czemu ET?  :) (...)
pewnie dlatego, że et rox :]

Offline Krolik

• Użytkownik

# Marzec 28, 2010, 23:34:48
Żeby pomysł wypalił potrzebował byś znać w 100 % grę. Nie wystarczy tylko wiedzieć na czym polega gra i znać wiekszość jej tajników.

ET ma swój klimat i jak ktoś zaznaczył jak chcesz oprzeć grę o system gry crysisa to sie przejedziesz na wejściu. Tu nie może być nic gotowego. Jak ma byś ta sama książka w nowej okładce to tak jak mówiłem doskonała znajomość logiki gry a tu już się kłania kod gry, który zanim zakumasz wyjdzie cry engine 10.

Potrzebowałbyś grafików którzy stworzą molele wartości dziesiątek tysięcy złowych albo more.

Inicjatywa nawet ok i nawet gdybyś poświęcił pół życia na oklepanie kodu na blachę potrafiłbyś to zakodzić i miałbyś pełen content to czy warto sie tyle pier... żeby zrobić nową oprawę do starej gry?

« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2010, 23:40:04 wysłana przez Krolik »

Offline gunstar

• Użytkownik

# Marzec 29, 2010, 07:06:09
Czemu portowanie ET na silnik Crysisa jest skazane na kompletna porazke?
- Bo to mod. Nikt nie bedzie specjalnie kupywal gry zeby w niego pograc. Sledzilem kiedys fanbase Crysisa (crymod.com). Ten silnik nie jest zbytnio elastyczny jesli chodzi o modding (w wiekszosci to same mapy). Mozliwosc moddowania multiplayera chyba w ogole nie istnieje...
- ET zyskal ogromne rzesze fanow w wiekszosci dlatego bo byl w calosci za darmo!
- Gra w miare dobrze chodzila nawet na komputerach z nizszej polki. Mi dalej Crysis ledwo zipie chociaz najnowsze gry chodza na max bez problemu.

Tak w ogole to wiecej ludzi gra jeszcze w ET niz w Crysis i Crysis Wars razem wziete. Jesli chcesz robic moda dla samego siebie to prosze bardzo. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 08:18:29 wysłana przez gunstar »

Offline dikamilo

• Użytkownik
    • blog

# Marzec 29, 2010, 10:35:44
Jak chcesz ruszać ET to napisz moda co naprawi box model :) A co do przenoszenia gry na silnik inny to oczywiście że to nie wypali. ET ma/miało swój klimat, a ludzie zazwyczaj grzebali w configu żeby wycisnąć więcej z gry żeby się lepiej grało a nie po to by polepszyć sobie grafikę.

Offline Amun

• Użytkownik

# Marzec 29, 2010, 16:29:45
Jak chcesz ruszać ET to napisz moda co naprawi box model :) A co do przenoszenia gry na silnik inny to oczywiście że to nie wypali. ET ma/miało swój klimat, a ludzie zazwyczaj grzebali w configu żeby wycisnąć więcej z gry żeby się lepiej grało a nie po to by polepszyć sobie grafikę.

Dokładnie, grafikę zmniejsza się na maxa w ET byle był większy FPS i płynniejsza gra. W zasadzie dużą rolę w ET odgrywa config, z którym można cuda powyprawiać. W tej grze chodzi głównie o klimat i o grywalność, którego, wg mnie, nie da się już skopiować w całej jego pięknej okazałości.

I proszę, zostawcie to biedne ET! ;(
Jak jest to jest bardzo dobrze, już QW nie mogłem przeżyć, a ludzie chcą się brać za modowanie ;<

Pozdrawiam,
Amun