Autor Wątek: Aplikacje na uczelniach  (Przeczytany 3273 razy)

Offline Damian

• Użytkownik

# Marzec 27, 2010, 12:13:33
Znacie jakieś aplikacje do:
1. Przeprowadzania egzaminów/testów
2. Wymiany komunikatów i danych (np. student-wykładowca-dziekan)
na uczelniach wyższych (najlepiej napisanych w C/C++ aczkolwiek niekoniecznie) ??

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 27, 2010, 12:28:02
Ad. 2. Dowolny klient i serwer e-mail.

Offline bAStek

• Użytkownik

# Marzec 27, 2010, 12:34:56
Ad. 2 U mnie to była pani Halinka z dziekanatu  8)

Offline Damian

• Użytkownik

# Marzec 27, 2010, 12:49:01
Krzysiek K. zgadzam się, ale dokładniej chodzi mi o to czy są jakieś "dedykowane" aplikacje do ww celów (napisane choćby przez studentów:D). bAStek - u mnie jest pani Ewa, ale słabo jej ta wymiana informacji wychodzi - zresztą nie tylko jej ;D
Szukałem trochę na Google, ale jak do tej pory bez rezultatów :(

Offline maciek_slon

• Użytkownik

# Marzec 27, 2010, 12:55:24
Na Politechnice Warszawskiej, na wydziale EiTI jest system co się zowie ERES. Napisany jako jakaś dyplomówka, służy min. jako narzedzie wspomagające komunikację studenci-prowadzący (oparte na listach mailingowych co prawda, ale jest), a także jako miejsce, gdzie studenci zapisują się na przedmioty, prowadzacy wprowadzają oceny i umieszczają materiały pomocnicze itp itd. W teorii wygląda ładnie, ale i tak wszystkich wkurza ;P

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Marzec 27, 2010, 13:02:14
Moodle

Offline msieradzki

• Użytkownik

# Marzec 27, 2010, 13:08:45
Moodle u nas się skończył jedną wielką porażką jak egzamin miało mieć na kompach jednocześnie 50-100 osób.

Offline Avaj

• Użytkownik

# Marzec 27, 2010, 13:25:52
Moodle u nas się skończył jedną wielką porażką jak egzamin miało mieć na kompach jednocześnie 50-100 osób.
U mnie na PG próbowali matematyki uczyć przez moodla ale w sumie niewiele on każdego obchodził, bo były inne kanały przepływu informacji, mniej oficjalne i małe zainteresowanie moodlem było

Offline Lipek Samo Zło

• Użytkownik

# Marzec 27, 2010, 14:04:22
Ad. 2: Jeśli student i wykładowca (promotor najczęściej) pracują na raz nad czym, co później ma byc np mgrką studenta, to CVS lub SVN.

Offline Damian

• Użytkownik

# Marzec 28, 2010, 12:47:06
A więc żadnych rewelacji na uczelniach nie ma :P - trochę mnie to dziwi, ale... :D
Dzięki wszystkim za informacje.

Offline maciek_slon

• Użytkownik

# Marzec 28, 2010, 13:40:30
Ad. 2: Jeśli student i wykładowca (promotor najczęściej) pracują na raz nad czym, co później ma byc np mgrką studenta, to CVS lub SVN.

A z tego typu rzeczy u nas w zespole jest po prostu TWiki+SVN+Bugzilla, i śmiga ;P

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Marzec 28, 2010, 14:56:42
No - u nas na uczelni jest dedykowany system pewnej firmy, ale przeważnie z niewiadomych przyczyn działa tylko na 3/4 komputerów, na których jest odpalony i raz się zdarzyło, że wyniki egzaminu poszły się je*** w kilka minut po jego napisaniu (system nigdzie ich nie archiwizował i aplikacja serwera padła), więc zdecydowanie nie mam zamiaru podawać nazwy firmy (partaczy), którzy to zrobili...

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Kwiecień 01, 2010, 22:10:48
W Jonkoping University do komunikacji student-wykładowca i student-student funkcjonuje dość rozbudowany system zwany Ping Pong. Działa wg mnie całkiem fajnie. Żeby nie googlać: pingpong.se

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Kwiecień 01, 2010, 23:15:30
No - u nas na uczelni jest dedykowany system pewnej firmy, ale przeważnie z niewiadomych przyczyn działa tylko na 3/4 komputerów, na których jest odpalony i raz się zdarzyło, że wyniki egzaminu poszły się je*** w kilka minut po jego napisaniu (system nigdzie ich nie archiwizował i aplikacja serwera padła), więc zdecydowanie nie mam zamiaru podawać nazwy firmy (partaczy), którzy to zrobili...

a gdzie studiujesz?

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Kwiecień 05, 2010, 19:43:31

a gdzie studiujesz?

WAT :P