Autor Wątek: Kierownika!  (Przeczytany 5098 razy)

bs.mechanik

• Gość
# Marzec 12, 2010, 03:35:13
A ja proponuję przeczytać "Zjedz tę żabę" Briana Tracy'ego :)

Wciagam audiobooka i przyznam, ze genialne :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Marzec 12, 2010, 08:27:50
Ja myslalem ze jak sie chodzi jeszcze do szkoly to sie ma motywacje i to spora, bo tak jak bys mial robote raczej po przyjsciu do domu juz nic bys dobrego nie zrobil. W sumie w tych czasach szkola to wiekszy hardcore od pracy...czasami te problemy mlodziezy sa tak dziwne...
W szkole jest nuda taka że, zasypianie na lekcji to nie problem  ;)
Mając Twoje myślenie ja bym zaczął szukać kogoś by za mnie myślał, robił obiad, głaskał po główce, nalewał piwa - nic bym sam nie zrobił.
Tak się składa że jak nie będę sobie robił obiadów to zdechnę, czyli muszę robić obiady, co patrząc po tym co napisałem wcześniej... wychodzi że bym je robił.
Mówiłeś, że nie chcesz pracować w gamedev - to stary widocznie to nie jest dla Ciebie, daj sobie spokój, nawet siły/zapału nie masz by sobie coś dziubać samemu.
Gdybym chciał pracować w GD, to jakiś sens dłubanie miało by sens. Ale napisałem post, więc raczej odpuszczenie sobie nie ma sensu.
Bez sensu wogólę, mam wrażenie, że jak by ktoś z gadanym do Ciebie podszedł, wbił Ci do główy super dobry pomysł na grę tak byś był podjarany, że przez 2 tygodnie byś tylko kodził - po czym byś się po prostu znudził.
Nie powiedziałem że, szukam pomysłu... napisałem że nawet może być jakiś radoom
i myślę, że przez takich ludzi jak właśnie Ty to miejsce traci na wartości.
Wszyscy gadają a niezbyt to widać ;) przynajmniej od 3 lat...

Offline mwojt

• Użytkownik

# Marzec 12, 2010, 09:35:49
Ja mam odwrotny problem, nie chce mi się pisać programów ale chętnie bym pozarządzał młodziakami, jak coś piszę to przeważnie wiem co i jak zrobić, ale zrobienie każdego potrzebnego fragmentu kodu zajmuje mi tyle czasu, że tracę chęci i motywację. Powoli dochodzę do przekonania, że praca w grupie ma swoje zalety, wielu chciało by stworzyć 'swoją' grę z różnych powodów, jednak do większego prawdopodobieństwa sukcesu potrzebna jest współpraca.

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Marzec 12, 2010, 12:29:15
Te Chore Warsy, które ktoś tu polecał to jedna z najfajniejszych todo-list, jakie widziałem :D

Offline Liosan

• Redaktor

# Marzec 12, 2010, 12:51:42
Te Chore Warsy, które ktoś tu polecał to jedna z najfajniejszych todo-list, jakie widziałem :D
A użyłeś tego do czegoś? Mi się to po prostu zarąbiście podoba, ale jakoś nigdy nie skorzystałem :) Wolę mind-mapy jako TODO-listy.

Liosan

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Marzec 12, 2010, 12:58:55
A użyłeś tego do czegoś? Mi się to po prostu zarąbiście podoba, ale jakoś nigdy nie skorzystałem :) Wolę mind-mapy jako TODO-listy.

Od kilku dni testuję (do zadań programistycznych, ale także innych, do których nie mogę się specjalnie zmotywować, w stylu - wysłać paczkę do serwisu) i muszę powiedzieć, że dodawanie XP'ków jest jakoś bardziej motywujące niż odpinanie z tablicy korkowej żółtej karteczki i wyrzucanie jej do śmieci :-) Brakuje mi pewnych rzeczy (jak na przykład przeciąganie zadań w celu zmiany ich kolejności, wykres przedstawiający ilość zdobytych XP w ostatnich dniach, etykietowanie, itp).

Co do mind-map jako todo list to jakoś nie bardzo wyobrażam sobie ustalanie zadaniom priorytetów, ale to też może być ciekawe rozwiązanie.

Offline Liosan

• Redaktor

# Marzec 12, 2010, 13:02:33
FreeMind ma ikonki - cyfry, znaczki !, ? itp., w dodatku pod skrótami klawiszowymi. Bardzo wygodnie się pracuje :) Przesłałbym screena, ale akurat padł mi laptop :|

Liosan

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Marzec 12, 2010, 13:41:50
Heh, używałem freeminda do wszystkiego, od kodowania do nauki, od słownictwa hiszpańskiego do wzorów na całki :) Polecam każdemu. Nawet mi chodziło po głowie by pogrzebać więcej w źródłach i dorobić mu parę rzeczy :) Od strony ergonomii UI program-marzenie do wszystkiego, co ma strukturę drzewistą. Żałuję, że nie ma nic tak fajnego do grafów.

Offline Super Mario

• Użytkownik

# Marzec 12, 2010, 18:31:03
FreeMind, fajna, ciekawa i przydatna rzecz :D
Szczegolnie w programowaniu ot chociazby do podzielenia programu na funkcje skladowe ;)

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Marzec 12, 2010, 20:18:24

Kiedyś w ramach testu użyłem freeminda do stworzenia czegoś w rodzaju diagramu klas do małego projektu (gra na zaliczenie). Dało się to zrobić bez większych problemów, chociaż wynik zawierał dość dużo strzałek, co zmniejszało czytelność (pewnie większość z nich i tak wcale nie była potrzebna, poza tym można ustawić kolor strzałek na jakiś podobny do koloru tła).

Używacie tego narzędzia do czegoś bardziej związanego z programowaniem niż lista todo?

Offline Liosan

• Redaktor

# Marzec 12, 2010, 20:21:32
Słyszałem (w zasadzie czytałem w necie :) ), że ktoś używał FreeMinda do projektowania automatów stanów, ale nie wiem jak mu szło :)

Liosan

Offline Megabyte

• Użytkownik

# Marzec 13, 2010, 11:32:14
Przeczytałem cały temat i jestem w szoku. Bardzo zdziwiły mnie reakcje wielu z was na post świrusa.

Miałem przyjemność pracować już w kilku firmach, chętnie słuchałem o pracach moich znajomych, chętnie też przyglądałem się jak różne osoby organizują sobie pracę. Dokładając do tego różne naukowe teorie na temat optymalnego budowania zespołów można dojść do wniosków:

1. Ludzie mają różne charaktery i muszą różnie organizować sobie pracę, żeby wydajnie pracować.
2. Znam osoby, które nie chcą wymyślać sobie zadań, nie potrafią się zmotywować gdy same muszą rozpracować duży temat ale gdy dostaną rozpisane zadanka nie większe niż kilka godzin/ kilka dni to mogą wydajnie i systematycznie pracować. Z postu świrusa można wywnioskować że i on może być taką osobą.
3. W zespole przeważnie potrzeba różnych osób. Kogoś kto wpadnie na ciekawe rozwiązanie, kogoś kto sprawdzi wartość biznesową takiego rozwiązania, kogoś kto zorganizuje pracę grupie, kogoś kto systematycznie będzie pracował nad zaplanowanymi zadaniami. Osoby z pkt2. też są potrzebne w zespołach.

@świrus:
Jeśli Twoja oferta jest aktualna to może bym coś dla Ciebie znalazł ;)

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Marzec 13, 2010, 11:33:46
Aktualna.

Offline Megabyte

• Użytkownik

# Marzec 13, 2010, 12:14:58