Autor Wątek: Plik .spr do gry Horde 2  (Przeczytany 10588 razy)

Offline Byamarro

• Użytkownik
    • PSGM

# Luty 14, 2010, 20:41:03
Jaki sens ma ta dyskusja? To że off-top jest na porządku dziennym nie oznacza że trzeba tą tradycję  usilnie pielęgnować. :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ConayR

• Użytkownik

# Luty 14, 2010, 22:34:44
Jednym z powodów dla których lubię to forum jest właśnie swobodny charakter wątków. Pozwala to na wyprowadzenie dyskusji na często nieoczekiwane, ale ciekawe wody. Tymczasem w prawym dolnym rogu każdej wiadomości jest taki magiczny link zatytułowany "Zgłoś do moderatora". Jeśli uważasz, że na forum powinno być inaczej - specjalnie dla Ciebie istnieje wspomniany przycisk. Moderacja zgodzi się albo z Tobą albo ze mną albo podejmie jakąś skrajnie awangardową decyzję. Proste.

Offline Byamarro

• Użytkownik
    • PSGM

# Luty 15, 2010, 16:28:48
W tym wypadku zgłoszenie problemu do moderatora wydaje mi się zbyt pochopne...

Offline ConayR

• Użytkownik

# Luty 16, 2010, 08:57:22
W tym wypadku zgłoszenie problemu do moderatora wydaje mi się zbyt pochopne...
Przecież moderacja dysponuje szerszym wachlarzem narzędzi niż warn i ban. Ale mniejsza o to.

Znalazłem chwilę i zerknąłem na zrzuty ekranu. Sprawdziłem wykorzystywane kolory i dotarło do mnie dlaczego pliki mają 512-bajtowy nagłówek: gra korzysta z raptem 32k kolorów - każda składowa barwna jest podzielna przez 8 (0x00, 0x08, 0x10, 0x18, 0x20, 0x28,...). Skoro potrzeba tylko 5 bitów na składową, kolor w palecie można opisać w 15 bitach (2 bajtach). W takim razie 512 bajtów ma sens. Kolor zapisany jest na młodszych 15 bitach słowa i po użyciu takiej informacji zobaczyć można coś takiego:

To zdaje się ten pan:

Paleta nie jest jeszcze doskonała, ale wypada w tym miejscu zapytać: czy podczas gry jednostki różnych stron konfliktu mogą być takie same (w sensie typu i grafiki) i różnić się jedynie barwą dodatków? Czy w menu podczas gry na zdobieniach jednostek widać kolor strony konfliktu?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2010, 08:59:50 wysłana przez ConayR »

Offline Byamarro

• Użytkownik
    • PSGM

# Luty 16, 2010, 17:15:42
Tak jednostki różnych stron konfliktu mogą różnić się tylko kolorami.
I tak właśnie najczęściej jest.

« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 13:49:05 wysłana przez Byamarro »

Offline Byamarro

• Użytkownik
    • PSGM

# Luty 18, 2010, 13:47:31
Z tym że jak jednostka ma inny kolor, to zmienia się tylko jej kolor na polu bitwy. A nie kolor na ikonie (ty znalazłeś ikonę jednostki).

Offline ConayR

• Użytkownik

# Luty 18, 2010, 20:32:17
Ok, a jest szansa na zrzuty ekranu z zaznaczonymi jednostkami w belce po prawej? No i pytanie: jak wykonujesz zrzuty - jest w grę wbudowany odpowiedni mechanizm, czy używasz jakiegoś programu?

Offline Byamarro

• Użytkownik
    • PSGM

# Luty 19, 2010, 15:41:50
W grze jest wbudowany mechanizm. Zapisuje on w głównym katalogu gry, ss'y z rozszerzeniem .pcx
Jeśli chodzi o ikonki jednostek. To są na mojej stronie www.horde2.c0.pl Masz tam już konto.

Offline ConayR

• Użytkownik

# Luty 19, 2010, 16:04:05
Tak, ale są tam w PNG, a przy konwersji uwzględniono gammę Twojego monitora, więc paleta jest zepsuta. :) Ponawiam prośbę.

Offline Byamarro

• Użytkownik
    • PSGM

# Luty 19, 2010, 22:43:55
Paczka kilku screen'ów na których są ikonki. Nie chciałem wycinać, bo jeszcze wyciąłbym źle etc. etc.
http://hostuje.net/file.php?id=512eb3eeded5400e6fe26d3e4ce81d0b

Offline Byamarro

• Użytkownik
    • PSGM

# Styczeń 23, 2011, 18:16:48

Offline Byamarro

• Użytkownik
    • PSGM

# Kwiecień 14, 2012, 11:41:51
Bump.
Jeśli ktoś nie ma pewności czy chce tu napisać (ze względu na to że ten wątek jest stary) a zna rozwiązanie problemu, to niech wie że ja wchodzę tu raz na jakiś czas by go sprawdzić gdy przypomni mi się Horde :)