Autor Wątek: Tanah.pl  (Przeczytany 2566 razy)

Offline veto

• Użytkownik

# Luty 12, 2010, 21:46:00
Tanah.pl nowo otarty projekt przeglądarkowej gry mmorpg. Projekt wciąż się rozwija, jesteśmy otwarci na pomysły i propozycje.

www.tanah.pl zapraszam.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Luty 12, 2010, 22:19:42
Tak coś tego... mało tam rzeczy. W sumie to, poza ładnym layoutem, nie ma tam nic do oceniania. Żeby ktoś się zarejestruje trzeba go do tego przekonać.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Luty 13, 2010, 00:06:18
Tak coś tego... mało tam rzeczy. W sumie to, poza ładnym layoutem, nie ma tam nic do oceniania. Żeby ktoś się zarejestruje trzeba go do tego przekonać.
Nie, ładne jest tylko tło. Pojęcie "dobry layout" wymaga znacznie więcej niż to, co jest teraz na tej stronce. Dla mnie wygląda to jak parę elementów z PHP-Fusion na byle jakim CSS :p

Choć i tak jest o niebo lepiej od większość MMORPG - wygląda to jakoś. Ale na stronie nie ma nic o grze! Parę nic nie mówiących zdań. Dlatego nawet nie zarejestruję się i nie sprawdzę gry. Proszę o nieco więcej poszanowania mnie jako gracza :P

Dlaczego zalecaną przeglądarką jest tylko i wyłącznie Mozilla Firefox? Dlaczego nie ma Chrome, czy Opery? Dlaczego nie ma podanej wersji Firefoxa? Firefox 2.0 będzie lepszy niż Opera 10.5?  :P

Offline lucypher

• Użytkownik
    • Por Design

# Luty 13, 2010, 00:16:25
Dlaczego head jest w body?

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Luty 13, 2010, 00:26:31
Bo działa :D

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Luty 13, 2010, 00:35:48
Przecież każdy ma głowę przyczepioną do ciała? Heloooł, przecież nie odwrotnie.

:P

Offline Khaine

• Użytkownik

# Luty 13, 2010, 02:40:23
Firefox 2.0 będzie lepszy niż Opera 10.5?
możliwe, ze względu na JavaScript ;)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Luty 13, 2010, 04:23:10
Firefox 2.0 będzie lepszy niż Opera 10.5?
możliwe, ze względu na JavaScript ;)
Im wolniejsze wykonywanie JS, tym lepiej? To ja bym polecił IE6 ;)

Offline Khaine

• Użytkownik

# Luty 13, 2010, 13:40:14
Im wolniejsze wykonywanie JS, tym lepiej? To ja bym polecił IE6 Wink
Raczej różne interpretacje JS.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Luty 14, 2010, 01:13:20
Im wolniejsze wykonywanie JS, tym lepiej? To ja bym polecił IE6 Wink
Raczej różne interpretacje JS.
chcesz powiedzieć, że bardzo stara wersja FF lepiej renderuje JS niż nowiutkie wydanie Opery? :P

Offline veto

• Użytkownik

# Luty 14, 2010, 12:00:34
Co zmienić, co poprawić, co dodać by tych graczy przyciagnać? Sugestie pomysły?

Offline Zephan

• Użytkownik

# Luty 14, 2010, 12:24:59
pierwsze doznanie to próba rejestracji: przy podaniu nieprawidłowego maila trzeba pieczołowicie wypełniac pola od nowa. Niesamowicie irytujące (hasło można jeszcze zrozumieć ale username mógłby się zapamiętywać). Plus tego tyle żen ie trzeba się przebijac przez milion podstron do logowania.

faktycznie niewiele tam tego jest do roboty. Licznik wyprawy jest strasznie nieczytelny, imho powinien być jako pasek postępu gdzieś na górze strony.
Co można robić w takich grach (kiedyś grałem nieco w valherupodobne): handlować, tworzyć przedmioty, wydobywać surowce, walczyć na arenie, okradać innych, budować domy, grać na giełdzie (patrz WoW i jego Auction House albo Eve online), chodzić na wyprawy, umagiczniąć przedmioty, uczyć się czarów, odkrywać nowe lądy, podróżować do innych miast i miejsc,; Przede wszystkim musi być ekonomia czyli przepływ dobra, skądś ono pochodzi (wyprawy, crafting, gathering, sklepy) i gdzieś muszą towary wypływać (przedmioty się niszczą, przedmioty są Bind on Equip (zakładasz i już możesz to tylko sprzedać na złom za grosze a nie spowrotem na rynek), potiony się zużywa, surowce się przerabia na przedmioty, złoto schodzi na naprawy i wskrzeszenia) kazdy surowiec musi mieć ujście bo inaczej będzie się gromadzić na rynku i powodować inflację (patrz valheru gdzie nie było ujścia dla np mieczy i ich produkcja była nieopłacalna, może jedynie zeby sobie nabić skilla)

Powinny być jakieś skille, żeby można było się doskonalić, trenować itp.
Mogły by być gildie graczy, ofc musiały by dawać jakąś wymierną korzyść jak np gildiowe kopalnie gdzie wydobycie jest tańsze, albo sklepy oferujące lepsze ceny itp.

Pomysłów jest sporo, wymieniłem tylko część która przychodzi mi na pierwszą myśl. Najpierw nalezy rozpoznać wroga, gier tego typu jets trochę, zaczęło się od ś.p. Vallheru bodajże ale gry tego typu żyją nadal. Poza tym należy się rozejrzeć na inne gry przeglądarkowe typu ogame, dlaczego ludzie w to grają, co mogą tam robić itp.

imho czasy wyprawy są za długie na początek, nie wiem jaki "peacing" masz na myśli, czy to ma byćgra "klikne raz dziennie" czy coś bardziej w kierunku ogame (gdzie było na poczatku kilknij raz na 3-8 minut a pużniej kilknij raz na 3-5h) ale początek powinien zachęcać, czyli coś w rodzaju że pierwsza wyprawa powinna być 10-15 minut

Garśc uwag z "grania":
Bug: gdy przegra się walkę na arenie i ma ise ujemne HP pasek życia jest pełny.

Przyciski do używania misktur są zdecydowanie zbyt blisko siebie. łatwo nietrafić.
Natomiast przy lvlup podczas walki przenosi mnie na strone główną, lekkie zdezo.
"Nie masz wystarczającej ilości żyć, by walczyć." - chyba literófka mam tylko jedną żyć albo jedno życie, albo nie mam wystarczającej ilości "punktów życia"
PVP: na liście graczy tych których nie można zaatakować nie powinni mieć tej opcji, powinno być od razu napisane np "na wyprawie" albo "pod ochroną" albo "za słaby"

« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2010, 15:42:06 wysłana przez Zephan »

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Luty 14, 2010, 12:37:32
Co zmienić, co poprawić, co dodać by tych graczy przyciagnać? Sugestie pomysły?
Po pierwsze i najważniejsze: Daj na głównej stronie jakiś FAQ, do czego ta strona służy, opis i zasady gry. Daj jakieś zachęcenie. Wiesz, nie wszyscy lubią przechodzić przez proces rejestracji (choćby nie wiem jaki krótki) tylko po to by zobaczyć co jest na stronie. Rejestracja powinna być tylko po to by umożliwić rozgrywkę, pisać na forum etc. Szczerze mówiąc  nawet takie zdawkowe zdanie
Tanah.pl nowo otarty projekt przeglądarkowej gry mmorpg. Projekt wciąż się rozwija, jesteśmy otwarci na pomysły i propozycje. Dołącz do zabawy.
wiele zmieni. Kilku ludzi się przy tym zatrzyma bo ich to zaintryguje, a innych zatrzyma to, że po prostu lubą takie gry i wiedzą, że na tej stronie sobie pograją.
Po drugie: Te Newsy są jakieś takie oderwany od rzeczywistości.

Offline kadet

• Użytkownik

# Luty 14, 2010, 18:01:22
Że nie chce mi się wchodzić na twoje forum to Swoje przedstawię tu żadnej zachęty do grania :D
Powinno być jakieś Faq Pomoc czy coś.

Offline goompas

• Użytkownik

# Luty 28, 2010, 00:23:42
To moze okiem "gracza"
Po zalogowaniu zero informacji co gdzie i jak.
Najkrotsza wyprawa trwajaca 3h realnego czasu, nie wiedzialem tego, konto do kasacji.
Praktycznie zero opcji gry, tylko rozdawanie statystyk plus jakas arenka i wspomniane wyprawy i juz chcesz dotacji? Odrazu odrzuca.
Zycze powodzenia.