Autor Wątek: Sieć komputerowa - programowanie w C/C++  (Przeczytany 3054 razy)

Offline skiter

• Użytkownik

# Sierpień 09, 2006, 10:33:23
Witam.

Jako ze uwielbiam pisac programy typowo sieciowe, troszke na tym sie znam, co prawda to "troszke" mozna roznie interpretowac, ale do rzeczy.

Napisalem maly ( o ile <30 stron to malo ; p ), poradnik na temat "programowania sieciowego w windows", generalnie jest to taki "zarys" i pierwsze fragmenty tego tekstu, narazie nie wiele kodu jest, o ile to mozna nazwac kodem, ale chcial bym sie zwrocic z pomoca do bardziej "doswiadczonych" pisarstwem, takowych tekstow zwlaszcza tutaj na "warsztacie", bo nie wiem jak sobie poradzic, a sam jako tako z gramatyka i ortografia jestem na bakier!. Co prawda mam OpenOffice, ale to jednak nie to ; p, i nie wylapie tych "bugów", ktore sam nie zobacze ... dlatego zwracam sie z prozba o pomoc w "przeredagowaniu" tekstu, na jezyk polski i zeby byl zgodny z :

http://regedit.warsztat.gd/warsztat/help.php?x=view&id=15

Generalnie sam kod "html" to napisze, ale nie poradze sobie z bledami jezykowymi, jak by byl ktos tak mily i przeczytal i poprawil bledy byl bym wdzieczny, chcialem by ten teskt znalaz sie w gronie "artykulow" warsztatu jednak dluga droga co do jego "dodania".

Link: http://skiter.cba.pl/Dokument.zip

Jezeli ktos by mial jeszcze jakies pomysly co dodac w "srodek", to postaram sie to opisac, zapraszam tak ze do czytania, krytyka i pomysly mile widziane.

Jak jzu pisalem jest to wiekszy "wstep" do kodowania, kolejne czesci czekaja az wymysle jakies "ciekawe" metody na wytlumaczenie "trudnych" aspektow sieci jak select(), czy wątki.

Gdyby ktos juz przemielil to cos co sie nazywa "artykul" i mial porpawiona wersje, to z przyjemnoscia  poczytam, pod adresem email: skiter23(at)yahoo.com, lub link na forum ... jak kto tam lubi ; )

Dziekuje za wszelka pomoc i sugestie.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline nameczanin

• Użytkownik
    • devlog

# Sierpień 09, 2006, 15:39:55
Ja bardzo chętnie, ale tego jest dużo... dziś mam urodziny u koleżanki.

Wymienie jednak, co tam u Ciebie "kwiczy":
- polskie znaki, np. "sie", a "się"
- brakujące przecinki, czasami w złych miejsach (np. przed "i" podczas wymieniania)
"Językiem w jakim będziemy programować, jest C/C++" <--- tutaj przecinek jest zupelnie niepotrzebny. To jedno zwykle zdanie, a nie "zdanie zlozone" (czyli dwa lub wiecej zdan wbudowanych w jedno). Niech mnie ktos poprawi jak nie mam racji :P
- zwrot grzecznościowy (wydaje mi sie, ze ladniej od duzych liter)
- zbyt prosty jezyk (troche dziecinny, no offence)
- wiele wyrazów powtarzasz (mozna oczywiscie, ale nie tak blisko)
- po emotikonach na koncu zdania raczej nie dajemy juz interpunkcji (kropki), unikamy raczej przed przecinkami
- przywar braku przecinka przed "że", wyjatki w rodzaju ", chyba ze", wtedy dajemy przecinek przed wyrazem znajdujacym sie przed "ze". Podobny przyklad to "mimo ze"
- NIE z przymiotnikami piszemy lacznie w nowej zasadzie (sic)
- NIE z czasownikami piszemy rozlacznie (gut)
- tryb przypuszczajacy ("by", "bym") trzeba rowniez poprawic w sprawie lacznosci z czasownikiem
- kiedy piszesz tytuly, nie dawaj w nich interpunkcji (patrze teraz w HTML, a nie przegladarke)
- nieładnie wstawiać wykrzykniki w środku zdania, i to jeszcze przed przecinkiem :/ Jak już to lepiej w nawiasie IMO
- jak stosujesz wspomniane nawiasy - to bez spacji, he? tez ladniej.

I jeszcze cos:
* "Sieć internetowa to z polskiego na nasze 'pajeczyna'" <-- dobrze by bylo nawiazac do slowa "network"
* jak piszesz, to przeczytaj kazdy dzial (czy jak to tam dzielisz :F) przynajmniej dwa razy, czy podoba Ci sie taki jezyk, czy wszystko jest zgodne z Twoja mysla, a szczegolnie z tematem oraz czy nie brakuje tam przypadkiem jakichs watkow.
* niech tekst bedzie zabawny, ale bez przesady ;) Z tym Titanic to juz "maskarada" (:D)
* napisales RFC to chociaz wyjasnij skrot, historii powstania nie musi byc =p
* jezeli jakies zdanie jest juz (jakby) inna "historia", to nie wkladaj go po przecinku, tylko po kropce.

Jak jakies pomysly do glowy mi jeszcze przyjda, to dam znac.

EDIT: zapomnialem: karma++; za tak dobre checi rozwoju Warsztatu.

Offline skiter

• Użytkownik

# Sierpień 09, 2006, 16:04:06
Dziekuje za sugestie, prawde mowiac msuze to ... "przepisac" na nowy kod, troszke oczyscic kod html z tego openoffice, bo zrobil mi bajzer na kółkach.

Przy okazji, tez faktycznie msuze przeczytac to cale od 0 do konca poporawiac tak "stare" bledy jak to "ze" a mialo byc "że", z "by" na "bym" itd ... bo przyznam sie bez bicia, pisalem to raczej na "szybkiego", i spis tresci skubnolem z "ksiazki" juz nie pamientam jakiej ale fak faktem do poprawki mam caly tekst ; )

No to zrobimy tak, poprawie ile sie da, czyli ile dam rady i bedze wiedzial ze to sie nadaje na przeczytanie, a nie "Word->Sprawdzanie", a Word'a ... to sie jakos przejde do kogos znajomego, moze urzyczy mi kawalek komputera na 10 mi ; )

Inymi slowy, tak niby anuluje pierwszego linka, i podam nowszego z poprawionym kodem html, i bledami, na tyle ile bede potrafil jes poprawic ; p.

PS: A jakich dzialow brakuje ; p, bo jakos chym ... nie wiem, to raczej taki "ślizg" w strone programowania, tylko tyle o ile by zrozumieć, o co chodzi i jak to mniej wiecej wyglda, kolejne czesci to bedzie generalnie kod, analiza kodu, logika serwera/klienta etc, palnuje jeszcze "snifowanie" ale to chym ... no porzyjemy zobaczymy ; p.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2006, 16:08:09 wysłana przez skiter »

Offline nameczanin

• Użytkownik
    • devlog

# Sierpień 09, 2006, 16:24:40
nie wiem czego brakuje. Masz gdzies caly swoj spis tresci? :P W socket'ach chwile siedzialem, ale zaprogramowalem sobie taki swoj lib i dzisiaj np. nie pamietam nawet do czego 'select' byl ;) (nie tlumacz teraz, nie)

BTW kod MUSI byc jak najbardziej przejrzysty i krotki. Szkoda nazywac zmienne np. "tmp", czy "szTemp", lepiej - jak to mowie - "nazywac rzeczy po imieniu".

Offline sztagan

• Użytkownik

# Lipiec 07, 2009, 22:30:30
Witam Sorki za odgrzebywanie tak starego tematu, ale szukałem jakiś informacji o programowaniu sieciowym i Google skierowało mnie tutaj  ;) . Posiada ktoś może te materiały zamieszczone w tym temacie? Linki już dawno wygasły. Prosił bym o reupload w temacie albo o PM pozdrawiam :)

Offline RedHot

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2009, 15:26:33
Bardzo znane źródło wiedzy na temat programowania sieciowego :
http://www.pradnik.net/netman/index.html