Autor Wątek: Nowa strona, dużo nowej muzyki.  (Przeczytany 4079 razy)

Offline Pietro

• Użytkownik
    • Private Worlds Studio

# Styczeń 29, 2010, 14:08:54
Hej,

Zapraszam na nową odsłonę mojej strony. Sporo nowej muzyki.

www.piotrmusial.com

Zachęcam do wysłuchania, komentarzy i kontaktu ;).

- Piotr

Edit by Char: Pozwoliłem sobie wywalić co nieco trollowania narobionego przez paru anonimowych uzytkowników.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 23:08:46 wysłana przez Charibo »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline szakal

• Użytkownik

# Styczeń 30, 2010, 23:19:36
Dobra zabili trolla więc jest okazja, żeby wypowiedzieć się na temat samej muzyki. Nie ma się co specjalnie rozpisywać: bardzo dobre brzmienie, orkiestra jest z EWQL ? Naprawdę podoba mi się ile z niej wycisnąłeś. Two Gods Of One World mnie mocno chwyciło ;)

Offline Buyuk

• Użytkownik
    • Mój blog ;]

# Styczeń 30, 2010, 23:31:15
Świetna muzyka ;)  Mojej osobie najbardziej wpadło w ucho "A long time ago in Ilza "  i wymienione wyżej "Two Gods of One World" ;)

Offline Anonim

• Użytkownik
    • Anonim's Page!

# Styczeń 30, 2010, 23:48:34
Bardzo dobra muzyka, podoba mi się. Twoje utwory mają klimacik.
-Anonim

bs.mechanik

• Gość
# Styczeń 31, 2010, 01:02:47
A ja mam pytanie. Jak wyglada "podczepianie" linii melodycznej pod orkiestre. Budujesz to na podstawie gotowych klockow, czy ukladasz melodie, zaznaczasz instrument i on gra zgodnie z ta melodia.
Muzyka profesjonalna. Zadna duza, zagraniczna produkcja (nie tylko growa) nie powstydzilaby sie takiej muzyki.

//edit
No portfolio na golden line, masz dosc bogate :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 01:05:54 wysłana przez bs.mechanik »

Offline maggie_sea

• Użytkownik

# Styczeń 31, 2010, 01:42:24
Na tym forum panuje specyficzny rodzaj demokracji, który niegdyś nazywany był demokracją ludową.

Offline VG

• Użytkownik
    • Portoflio

# Styczeń 31, 2010, 10:59:22
A ja mam pytanie. Jak wyglada "podczepianie" linii melodycznej pod orkiestre. Budujesz to na podstawie gotowych klockow, czy ukladasz melodie, zaznaczasz instrument i on gra zgodnie z ta melodia.

Gdyby takie utwory były budowane na podstawie "gotowych klocków" to nie brzmiało by to dość profesjonalnie  ;)
Całość się komponuje.. układa melodię np. na podstawie klawiatury sterującej uwzględniając tempo, tonację itd podpina się pod to odpowiedni instrument i gra orkiestra :D
Cała sztuka polega na tym, żeby wszystkie instrumenty takie jak skrzypce, puzony, basy, bębny, flety itd... żeby wszystko ze sobą współgrało... tworzenie takiej muzyki na komputerze to niesamowicie ciężka praca i trzeba mieć oczywiście dużą wiedzę i świetny słuch muzyczny.

- VG

Offline szakal

• Użytkownik

# Styczeń 31, 2010, 11:08:53
Mimo wszystko komputer ułatwia, bo zapieprzanie z kartką, ołówkiem i pianinem to jeszcze większy hardcore ^^.

Offline Pietro

• Użytkownik
    • Private Worlds Studio

# Styczeń 31, 2010, 18:15:07
Hej,

Dzięki wszystkim za wizyty i komentarze! :)

Pracuję na bardzo różnych instrumentach wirtualnych, w tym wspomniane EWQLSO Gold. "Two Gods of One World" (do gry fantasy "Gnostaria", pewnej niezależnej grupy) powstało głównie na tym. Jak już VG wyjaśnił, nie pracuję na gotowych klockach, choć zdarza mi się korzystać z loopów, jako dodatki. Ogólnie jest to masa szczegółowego dłubania każdego instrumentu, każdej linii itp. Ale mnie to kręci ;).

Staram się powiększać bibliotekę brzmień i zaopatrywać w nowości, w poszukiwaniu tego "swojego" soundu. Sprzyja ku temu zwłaszcza fakt, że jestem zdalnym beta testerem w EastWest, więc po pewnym okresie testowania, większość nowości dostaję na własny użytek - w formie "zapłaty" za czas i pomoc przy tych produktach.

Dłubanie z kartką, ołówkiem i pianinem nie jest mi obce, ale zdecydowanie wolę pracować na komputerze - mam taką możliwość, a technologia jest po to, by człowiekowi służyć, więc niechaj służy! Przy pracy z filmem, metoda klasyczna to dopiero hardcore. A jednak, niektórzy to nadal tak robią, i jeszcze do tego im to wychodzi. Taki John Williams na przykład - za tą jego muzę, to tylko można go nazwać ciężkim kawałem skurczybyka :D.

Będę w najbliższym czasie atakować co fajniejsze projekty na gamedev.pl, bo najbliższy duży projekt - o ile nie wypali coś w międzyczasie - zapowiada mi się dopiero na połowę roku ;).

Pozdrawiam,
- Piotr

Offline siso

• Użytkownik

# Styczeń 31, 2010, 21:54:00
Daj spokój. Chcesz Hansa Zimmera wysadzić z interesu? ;)

Offline Super Mario

• Użytkownik

# Luty 21, 2010, 21:56:13
Strona naprawde fajnie przygotowana :D
A i muzyka tez nie gorsza :P

Offline mirrored

• Użytkownik

# Marzec 14, 2010, 22:30:40
No, Piotrek, nie wiedziałem, że Cię tutaj można zastać. :)

Jak mówiłem wcześniej - świetna strona. A Unknown Threat to dla mnie jeden z najlepszych utworów stworzonych za pomocą VST jakie słyszałem. :)

Pozdr.
Mich