Autor Wątek: Kombinacje przedmiotów - gra przygodowa  (Przeczytany 6376 razy)

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Styczeń 28, 2010, 21:46:18
Mam może jakieś chore problemy, ale robię grę przygodową osadzoną w niedalekiej przyszłości w  nowoczesnej bazie wojskowej. Problem polega na tym, że mam małą maksymalną ilość przedmiotów w grze(max 20) i gracz powinien je ze sobą połączyć(2 lub 3 ze sobą), aby uzyskać przedmiot, który odblokuje drogę. Ograniczenia te mam narzucone odgórnie i powodują, że przedmioty muszą być kombinowane po kilka razy. Myślę nad tym z resztą teamu już 3 godziny i nic nie wymyśliliśmy, a bez tego ani rusz. Pomyślałem sobie, że ktoś z forumowiczów grał "trochę" więcej w przygodówki niż ja i może mi pomóc?

Potrzebuje przykładów 2 przedmiotów i "możliwości ich użycia" (odblokowane przejścia).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 22:23:05 wysłana przez ShadowDancer »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Will

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 21:53:33
Młotek i dłuto.. taki mały niezbędnik. Odblokowanie zapory wodnej.

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 21:55:06
Dezodorant + zapalniczka = miotacz ognia
skarpetka + materiały wybuchowe + smar = sticky bomb :P
EDIT: możliwość użycia nasuwa się sama
Myślę, że nie obejdzie się bez scyzoryka Victorinox (niezbędnik MacGyvera)
Obcążki ze scyzoryka + drucik(spinacz do papieru, wsuwka, drut) = wytrych/haczyk
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 22:03:27 wysłana przez WielkiPan »

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Styczeń 28, 2010, 21:59:33
Wielki pan: dzięki za oba przykłady, zastanawiam się jeszcze, jak użyć miotacza ognia do odblokowania drogi.

# Styczeń 28, 2010, 22:01:47
MacGyver rozwiąże twoje wszystkie problemy  ;)

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Styczeń 28, 2010, 22:04:38
Oglądałem już, oglądałem. Po 20 min stwierdziłem, że mi to nie pomoże: hk mp5 do odkręcania butli, wąż strażacki do podnoszenia ceownika, podwieszanie kałasza na drzewku żeby sam strzelał - to mi nie pomoże...

@down
niedalekiej przyszłości w  nowoczesnej bazie wojskowej
To cały problem. Inaczej to by było klasyczne dłuto i młotek :)

AW...

@down2

Właśnie cały problem z tym, ze jakbym miał nieograniczoną ilość przedmiotów to siedziałbym teraz na wikipedii ;D

Tak, nowoczesne bunkry, nowoczesne labolatorium, baza produkcyjna, elekronika itp. itc. etc. W grę wchodzi praktycznie wszytko prócz rzeczy typu sterty drzewa, dłuto do rozwalenia zapory drzewnej...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 22:20:47 wysłana przez ShadowDancer »

Offline Anonim

• Użytkownik
    • Anonim's Page!

# Styczeń 28, 2010, 22:06:27
Miotacz ognia? Proste, zawalone drewnem przejście (realizm chyba nie jest najważniejszy, co? ;)).
Trochę pokombinuję i dorzucę Ci moje propozycje, jestem fanem oldschoolowych przygodówek point & click.
-Ano

Edit:
...ale robię grę platformową...

Platformową? Myślałem, że przygodową ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 22:08:39 wysłana przez Anonim »

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 22:10:21
Przykład z MacGyvera - do metalowej rury wsypał magnez (starta pilnikiem rama rowerowa) i tlenek żelaza (rdza ze starego żelastwa - oczywiście zdrapana scyzorykiem), podpalił i miał palnik.
Edit: Byłoby nam łatwiej, gdybyśmy znali jakieś szczegóły tzn. nowoczesna baza wojskowa, to są bunkry z grubymi metalowymi drzwiami, komputerowym systemem ochrony i innymi bzdetami? Czy jakiś "zwykły" budynek tyle, że z ukrytymi kamerami, czujnikami ruchu, rozbudowanym systemem alarmowym itd. ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 22:17:57 wysłana przez WielkiPan »

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Styczeń 28, 2010, 22:29:21
Myślałem, żeby z czegoś zrobić klucz do zaworu(płonąca gazrurka), ale ciężko zrobić klucz z czegoś uniwersalnego. Myślałem też o wysadzeniu wcześniejszego odcinka rury(żeby obniżyć ciśnienie) za pomocą karnistra z benzyną(papier + benzyna = mołotow), ale wtedy łatwiej było by po prostu strzelić w karnister.

To z takich sensowniejszych moich pomysłów :/

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 22:35:33
Hmm, strzelić w kanister... To takie Hollywoodzkie:P Naprawdę, to potrzebowałbyś naboi zapalających, więc poprzednia koncepcja była słuszniejsza.
Edit:
Myślałem, żeby z czegoś zrobić klucz do zaworu(płonąca gazrurka), ale ciężko zrobić klucz z czegoś uniwersalnego.
Jeżeli koncepcja ze scyzorykiem ci się podoba, to obcążki z niego mogłyby "obsłużyć" mały zawór. Do czegoś większego (myślę o takim "pokrętle" w kształcie sześciokąta) może się przydać jakiś łańcuch, który bez problemu dopasowujesz do rozmiaru zaworu, blokujesz i odkręcasz (poszukaj sobie klucza do filtra oleju, działa na takiej zasadzie).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 22:42:08 wysłana przez WielkiPan »

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Styczeń 28, 2010, 22:36:51
Wystarczyło by strzelić w posadzkę obok, zaiskrzyło by i by się zapaliła. ;d

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Styczeń 28, 2010, 22:38:11
Teściowa + trampolina + krokodyl = klucz do innego wymiaru
Podręcznik do analizy + flaszka = podręcznik do analizy (pomaga otworzyć przejście na mapie Sesja)

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 22:43:22
Dab, przymknij się może, wymyśl coś sensownego, prześlij przez bramkę logiczną i dopiero wypluj.
Edit:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2010, 22:45:14 wysłana przez WielkiPan »

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Styczeń 28, 2010, 22:45:06
Dab, przymknij się może, wymyśl coś sensownego, prześlij przez bramkę logiczną i dopiero wypluj.
Spierdalaj :)

Widać że pamięć o humorystycznych przygodówkach z lat 90 już zaginęła :(

Offline ConayR

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 22:58:45
Spierdalaj :)

Wpis w epickim temacie. ;D

coca-cola + rdza = nie ma rdzy
śnieg + brudny dywan + trzepaczka = czysty dywan
długopis + igła + plastelina + trucizna = dmuchawka