Autor Wątek: Windows 7 - problem z uruchomieniem własnej gry  (Przeczytany 2575 razy)

Offline Jaccek

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 20:58:50
Gdy chcę uruchomić grę, którą właśnie napisałem, wyskakuje mi okienko z komunikatem: "Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0150002). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację". Co może powodować ten problem i jak go rozwiązać?

Dodam tylko, że używam Windows 7 i Visual C++ 2008 EE.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 21:43:37
Może ten problem powodować źle napisany kod. Przy takich info nic nie jestem wstanie poradzic , cszczegolenie ze moj RC dziala bez zarzutu.

Offline Jaccek

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 22:12:58
Nawet jak wszystko wezmę w komentarz (zostawię tylko main(), w nim return i inne niezbędne rzeczy) to też się tak robi.

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 22:21:04
Z jakiej biblioteki korzystasz (SDL, OGL, blablabla...)?

Offline Jaccek

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2010, 23:26:52
Allegro.

Sprawdziłem ten kod w Code::Blocks i to samo wyświetla. Potem, także w Code::Blocks stworzyłem nowy projekt Allegro i uruchomiłem przykładowe Hello World - też to samo.

Offline Esidar

• Użytkownik

# Styczeń 29, 2010, 00:04:33
W Control Panel są Narzędzia Administracyjne. Tam sobie wybierz "Podgląd zdarzeń". Tam w dziale "Dzienniki systemu Windows" wybierz "Aplikacja". Zobacz ostatnie błędne zdarzenie dotyczące twojego programu i sprawdź dokładny opis błędu.

(nazwy narzędzi są z Vista ale zakładam że W7 posiada te same/podobne).

Offline Jaccek

• Użytkownik

# Styczeń 29, 2010, 08:31:56
W Control Panel są Narzędzia Administracyjne. Tam sobie wybierz "Podgląd zdarzeń". Tam w dziale "Dzienniki systemu Windows" wybierz "Aplikacja". Zobacz ostatnie błędne zdarzenie dotyczące twojego programu i sprawdź dokładny opis błędu.

(nazwy narzędzi są z Vista ale zakładam że W7 posiada te same/podobne).

Dzięki wielkie. Okazało się, że pliki *.dll od allegro są wadliwe.