Autor Wątek: Good Old Games  (Przeczytany 12391 razy)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 21, 2010, 16:34:04
@Dab
Nie potrzebuję max prędkość transferu. Zwłaszcza, że na poprzednim mieszkaniu byłoby to właśnie prawie 100Mb, jeśli łączyłby się po WiFi ;)
Po prostu, jeśli płacę im parokrotnie więcej niż za pudło w sklepie i nie mogę tego odsprzedać, to chciałbym chociaż zapewniony szybki transfer zakupionych materiałów. Obecne serwery Steama dają radę wysłać mi 8GB w 1-2h. Absolutnie zadowalające. I absolutnie nie odczuwam potrzeby, by Steam-torrent zżerał moje łącze. To byłby nowy model biznesowy "kupuj raz - płać ponownie za każdym razem, gdy ktoś inny kupi ten materiał" ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Wiesiu

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 17:02:03
Opowiem taka ciekawostke o Steamie.
Jeszcze 2 lata temu, czyt. w 2008 byla pewna luka w zabezpieczeniach.
Moze zamiast tlumaczyc czemu i jak, opisze historie - bo szczerze mowiac nie wiem na jakiej zasadzie to dzialalo, ale dzialalo.

Na ircu pyta sie Ciebie koles czy sprawdzisz mu konto bo nie moze sie zalogowac. Myslisz sobie, jakis wykret, mam mu sprawdzac konto?! Zagrozenia nie widzisz, bo przeciez nic nie instalujesz, nic nie sciagasz, a tylko i wylacznie logujesz sie na konto.

Koles podaje login, podaje haslo - ty wylogowywujesz sie ze swojego konta i starasz sie zalogowac na jego. Oczywiscie nie da sie, prosi wiec bys sprawdzil przy okazji jeszcze jedno bo tez ma z nim problem i sie martwi. Sprawdzasz i to.

No niestety, mowisz mu ze sie nie dalo, chwila gadki i wszyscy rozchodza sie w swoja strone. Po paru godzinach,minutach,dniach - nie mozesz zalogowac sie na konto. Cala Twoja friend lista znika, a Twoj nick zmienia sie na inny.

Pare dni/godzin pozniej Twoj nick znow sie zmienia, we friend liscie pojawiaja sie ludzie, i ktos zaczyna grac na tym koncie, ktore bylo Twoje oczywiscie. W tym wlasnie czasie zostalo Twoje konto sprzedane na allegro.

Jesli kupowales wersje pudelkowa gry, to masz keya na podstawie ktorego odzyskujesz konto (oczywiscie wszystko w jezyku angielskim, wiec duza czesc osob sobie z tym nie poradzilo, lub nawet nie wiedzialo o takiej mozliwosci). Docierasz do typka co gral na twoim koncie, docierasz do sprzedawcy na allegro, piszesz do allegro ze sprzedaje kradzione konta - oni odpisuja bys zglosil to na policje (co nie ma sensu jesli to konto nie bylo warte wiecej niz 200+ zl, a znow komu sie chce szukac innych okradzionych)

I w taki wlasnie sposob, wiele osob wyzbylo sie swoich kont - jeszcze w 2008 na allegro byly praktycznie same oferty sprzedazy uzywanych kont steam (nie trudno sie domyslic ze 99,9% z nich byly wlasnie kradzione).

Tak czy siak, swego czasu tak wspanialy program jakim jest steam - mial tak wielka luke ze dalo sie okrasc uzytkownika znajac tylko jego ip (z irca), jak i dane do porownania (podane konta). Nigdy nie szukalem na jakiej zasadzie mialo to dzialac, moze ktos z Warsztatowiczow wyjasni:)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2010, 17:03:59 wysłana przez Wiesiu »

Offline mara

• Użytkownik
    • Portfolio

# Wrzesień 21, 2010, 17:18:15
Jak cala ta akcja jest PRem to sredniawka.

jeśli piszesz o tym http://www.gram.pl/news_8QjrH,m6_GOG_wykupiony_przez_konkurencj.html

no to wystarczy poczekać do jutrzejszej konferencji :)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Wrzesień 21, 2010, 18:05:13
Ja bym nie spodziewał się niczego dobrego -- zwłaszcza u nas w kraju. Steam dalej nie pozwala "polaczkom" chociażby na zakup DLC. Z grami przejętymi z GOG lepiej nie będzie :)

Offline KriS

• Użytkownik
    • KriS

# Wrzesień 21, 2010, 18:17:08
Reality check. Po co Steam miałby przejmować GOG'a? Przecież to jest równie absurdalne jak Blizzard mający przejąć np. Nicolas Games. Bardziej wygląda mi to na jakiś wyrafinowany marketing :).

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 18:33:54
@Kris: true. :) Dlatego pisałem, żeby nie wierzyć w to co piszą na Polygamii. ;]

A "zwykly" download to niby nie przeszkadza w graniu online?
Zabija ping nawet jeśli przytniesz bandwidth na pobieraniu. :)

Opor graczy? Ja raczej widze tu opor wydawcow, prawnikow tudziez innych dziennikarzyn, ktorym P2P kojarzy sie tylko z jednym.
No tak i pewnie do tego wierzą w mikołaja. :) Ja sobie przypominam krytykę Skype kiedy się okazało, że audio wymieniane jest poprzez "losowych" hostów a więc moja rozmowa z kumplem może iść przez Twój komp. Piszesz zresztą jakbyś nigdy nie widział klientów z postawą roszczeniową "płacę wymagam". Płacę za gry więc wymagam by nie wykorzystywano mojego łącza. Współczynnik leacherów w sieciach P2P do ludzi seadujących to potwierdza.

Mysle ze gracze sa w stanie poswiecic kawalek swojego lacza jezeli dzieki temu gry moglybybyc tansze a dodatkowo pozbawione DRMow.
Huh? A skąd się nagle w tym wszystkim znalazł brak DRM? W jaki sposób seedowanie ludzi grą w układzie P2P niweluje DRM? :D

W koncu jeden z najwiekszych serwisow cyfrowej dystrybucji (TPB) jakos sie trzyma, mimo ze nie ma ogromnej infrastruktury :D
Ugh...

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Wrzesień 21, 2010, 18:38:25
Huh? A skąd się nagle w tym wszystkim znalazł brak DRM? W jaki sposób seedowanie ludzi grą w układzie P2P niweluje DRM? Cheesy

Taki skrót myślowy. Wersja nieskrócona: "byłoby zainteresowany platforma a'la Steam jeżeli nie byłoby tam DRM" oraz "byłoby większe zainteresowanie taka platforma jeżeli gry byłyby tańsze". Twierdze tez ze P2P vs zwykły download nie miałyby żadnego istotnego wpływu na popularność takiej platformy (poza kosztami utrzymania -> niższymi cenami gier?). Technicznie DRM i P2P nie mają ofc nic wspólnego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2010, 18:40:15 wysłana przez Dab »

Offline KriS

• Użytkownik
    • KriS

# Wrzesień 21, 2010, 20:29:16
Wygląda na akcję marketingową - http://www.bluesnews.com/s/114390/gog-com-tease

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 23:59:42
Taki skrót myślowy. Wersja nieskrócona: "byłoby zainteresowany platforma a'la Steam jeżeli nie byłoby tam DRM" oraz "byłoby większe zainteresowanie taka platforma jeżeli gry byłyby tańsze". Twierdze tez ze P2P vs zwykły download nie miałyby żadnego istotnego wpływu na popularność takiej platformy (poza kosztami utrzymania -> niższymi cenami gier?). Technicznie DRM i P2P nie mają ofc nic wspólnego.
Ze strony użytkownika to wszystko prawda. Ze strony content ownera niestety nie. :(

Swoją drogą bardzo luźno związane z tematem kosztów infrastrukturalnych:
http://www.itnews.com.au/News/232831,us-hunters-shoot-down-google-fibre.aspx

Offline tanatos

• Użytkownik

# Wrzesień 22, 2010, 02:43:30
Analizując obecną sytuację "strzelam" czego dowiemy się na jutrzejszej konferencji:
- gog prawdopodobnie zmieni nazwe
- wprowadzą do oferty więcej topowych gier
- będą chcieli konkurować ze Steam'em

Jutro się przekonamy czy moje przewidywania się sprawdzą ;D

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Wrzesień 22, 2010, 02:53:24
nie wydaje mi się żeby się porywali z motyką na słońce.

Offline tanatos

• Użytkownik

# Wrzesień 22, 2010, 20:52:32
No i miałem rację (oprócz tej zmiany nazwy) :D

http://www.youtube.com/watch?v=ATNd4qbNTf8

Edit: Jest release date Wiedźmina2! - Coming Soon: February 28, 2011
To znacznie wcześniej niż miało być!
http://www.atari.com/games/witcher_2
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2010, 21:24:30 wysłana przez tanatos »

Offline Liosan

• Redaktor

# Wrzesień 22, 2010, 21:40:57
Pfff. Jak już robią taki teatrzyk, mogliby się trochę przyłożyć... to było dość żenujące :)

Liosan

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Wrzesień 22, 2010, 21:42:27
to było dość żenujące

+1. Mogli chociaż lektora zatrudnić (albo nawet Ivonę). Szczerze mówiąc nie wiem czy jest na planecie ktokolwiek kto jest w stanie wytrzymać 4 minuty nudnej gadki gościa przebranego w habit gadającego łamanym angielskim.

Offline mara

• Użytkownik
    • Portfolio

# Wrzesień 22, 2010, 22:54:19
Analizując obecną sytuację "strzelam" czego dowiemy się na jutrzejszej konferencji:
- gog prawdopodobnie zmieni nazwe
- wprowadzą do oferty więcej topowych gier
- będą chcieli konkurować ze Steam'em

Jutro się przekonamy czy moje przewidywania się sprawdzą ;D

No i miałem rację (oprócz tej zmiany nazwy) :D

hm, NIE zmieniają nazwy, NIE wprowadzają topowych gier, NIE konkurują ze Steamem (nie bardziej niż do tej pory)

no akcja trochę lipna wyszła

/edit

przebiłem się przez cały materiał filmowy, choć łatwo nie było, identyfikuje się z autorem komentarza z YT:

"I'm glad that you are not shutting down... But, fuck, your PR people are idiots. Do yourselves and us a favour and fire those morons..."
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2010, 23:16:05 wysłana przez mara »