Autor Wątek: Good Old Games  (Przeczytany 11692 razy)

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Wrzesień 20, 2010, 23:06:47

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 20, 2010, 23:13:08
Bardziej biężący jest Twitter http://twitter.com/GOGcom ;)

Offline Avaj

• Użytkownik

# Wrzesień 20, 2010, 23:16:49
[opinion]
Generalnie gdyby było prawdą to o przejęciu GOGa przez Steama, to jest to śmierć tej usługi. Wcześniejsi użytkownicy odwrócą się od niej, bo GOG był DRM-free, a Steam ma jeden z cięższych DRMów, za to użytkownicy Steama nie będą zainteresowani GOGiem, bo wyjdą z założenia, że po co mają kupować stare gry za 6$ skoro mogą kupić sobie np. KotORa za 2$ albo coś. Pomijając fakt, że większość klientów Steama to fani shooterów, którzy Steama zainstalowali żeby pograć sobie w HL2/TF2/CS.
[/opinion]

edit: poza tym, zauważcie, że oni nie piszą o zamknięciu GOG, tylko wyraźnie piszą o zamknięciu "gog.com"

Offline really

• Użytkownik

# Wrzesień 20, 2010, 23:19:52
No właśnie, to że coś z tego wyjdzie jest pewne. Jeśli sprzedawane przez nich klasyki (czy przez Steama, whatever) będę zabezpieczone DRM, to wiele osób po prostu zrezygnuje z ich usług w ogóle albo będzie kupować tylko gry, na których naprawdę im zależy (mnie to na przykład odstrasza i wątpię, żebym wpadał tam na "przypadkowe" zakupy).

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 20, 2010, 23:25:33
Co do DRM. Grając po Steamie zupełnie nie czuję istnienia zabezpieczeń. Dla mnie nie ma różnicy ;)

Offline Avaj

• Użytkownik

# Wrzesień 20, 2010, 23:27:05
Co do DRM. Grając po Steamie zupełnie nie czuję istnienia zabezpieczeń. Dla mnie nie ma różnicy ;)
gorzej jakbyś chciał na dwóch kompach na raz sobie pograć :) już nie możesz.

poza tym, jeśli kiedyś Steamowi się uszkodzi baza danych, to lecą wszystkie twoje gry ;]

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 20, 2010, 23:52:13
Po bieżące wieści na temat Gog.com warto śledzić portal polygamia.pl.
Polygamii nie warto śledzić nigdy. ^_^

poza tym, jeśli kiedyś Steamowi się uszkodzi baza danych, to lecą wszystkie twoje gry ;]
Argument z cyklu: jak nie będziesz jadł to cię cygani porwą. X_x

Jako klienta nie interesuje mnie za bardzo co się z GOG stanie. Interesuje mnie wyłącznie, czy będę mógł pobrać wszystko co do tej pory kupiłem i samemu zarchiwizować.

Offline Avaj

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 00:07:34
Argument z cyklu: jak nie będziesz jadł to cię cygani porwą. X_x
Gry z takiego GOGa na przykład nie potrzebują aktywacji online :)

Jako klienta nie interesuje mnie za bardzo co się z GOG stanie. Interesuje mnie wyłącznie, czy będę mógł pobrać wszystko co do tej pory kupiłem i samemu zarchiwizować.
Będziesz mógł. Cały czas trąbią, że coś wykombinują żeby można było sobie ściągnąć. Zresztą nawet gdyby nie, w licencji zgodziłeś się, że w każdej chwili bez podania przyczyny mogą ci odciąć dostęp ;]

Offline crocer

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 00:33:20
gorzej jakbyś chciał na dwóch kompach na raz sobie pograć :) już nie możesz.
Odpalasz steam'a offline i już możesz ;)

A to cytat z forum bankier.pl
"Uwaga, data konferencji to pewnie 22gi sroda wczesnym wieczorem. Informacja o tym wkrotce na GOG.com (prosze nie robic paniki po przeczytaniu informacji tam umieszczonych:). Prosze pamietac, ze to konferencja on-line, pierwszy raz w taki sposob organizowana:)

Praktycznie zamknelismy kalendarz konferencji i oficjalne info wyslemy o tym w pon-wt.

MK
CDP "

Offline nembutal

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 00:37:00

Kupiłem w Polsce pudełkowe Empire Total War. Steama dostałem przymusowo gratis >:( Przez parę miesięcy nie było źle ale potem się zaczęło:
- Nie mogłem w ogóle uruchomić gry nawet w trybie offline Steama bo Steam się ciągle zawieszał przy próbie aktualizacji
- Zacząłem co jakiś czas dostawać komunikaty, że niestety moja gra jest chwilowo niedostępna (WTF przecież kupiłem w pudełku?!)
- Często gra się koszmarnie długo uruchamia (na etapie Steama)
- Po któreś z rzędu automatycznej aktualizacji (jedyna chyba zaleta Steama) cała moja instalacja 15 Giga zniknęła z dysku
- Nie ma możliwości odsprzedaży gry
- Słyszałem też o banowaniu bez powodu (winy gracza) kont Steama (głównie przez VAC)

Ogólnie to nie narzekałbym tak na Steam jako na aplikacje gdybym nie wiedział ile oni na tym kasy klepią i ilu świetnie opłacanych ludzi nad tym siedzi. To jest po prostu masakra, że aplikacja z której korzystają miliony i która generuje miliony $ zysku, ma tyle bugów, tak jakby to tworzyli jacyś licealiści po godzinach.

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 00:51:56
Ogólnie to nie narzekałbym tak na Steam jako na aplikacje gdybym nie wiedział ile oni na tym kasy klepią i ilu świetnie opłacanych ludzi nad tym siedzi.
A tę wiedzę posiadłeś... skąd?  :D

Offline Sethis

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 01:00:11
Używam Steama od... hmmmm... jakoś od momentu wyłączenia WON dla cs. Przez ten czas jedyny problem jaki miałem, to uwalony clientregisty.blob (który zresztą wystarczy usunąć i problem jest rozwiązany)

Offline really

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 01:36:03
Polygamii nie warto śledzić nigdy. ^_^
True.

Czekamy w takim razie na konferencję.

Offline nembutal

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 01:36:34
Ogólnie to nie narzekałbym tak na Steam jako na aplikacje gdybym nie wiedział ile oni na tym kasy klepią i ilu świetnie opłacanych ludzi nad tym siedzi.
A tę wiedzę posiadłeś... skąd?  :D
Udział Steama w rynku to nie są jakieś poufne informacje. Przewija się to przez anglojęzyczne portale.
Co do ludzi to kiedyś śledziłem ogłoszenia o pracę na stronie Valve: podawane tam były wymagania (ewidentnie zorientowane na Steama) i pułap płacowy. Po prostu mi jest żal, że płacą tyle kasy ludziom, którzy nie czają co to testy i nie mają szacunku dla end userów.

Używam Steama od... hmmmm... jakoś od momentu wyłączenia WON dla cs. Przez ten czas jedyny problem jaki miałem, to uwalony clientregisty.blob (który zresztą wystarczy usunąć i problem jest rozwiązany)
No jasne, że Steam musi zwykle działać. Był okres, że sam nic negatywnego bym o nim nie napisał. Ale przychodzi taki moment, że dostajesz k***wicy bo masz akurat czas i chęć do grania (może nawet ustawkę z kumplami), a tu nic z tego bo Steam nagle uznał, że "game unavailable".

Aha zapomniałem dodać do powyższej listy kwestii aktualizacji, takich, że kilkadziesiąt MB się ściąga z prędkością kilku KB na sekundę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2010, 01:38:18 wysłana przez nembutal »

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 21, 2010, 02:10:26
Udział Steama w rynku to nie są jakieś poufne informacje. Przewija się to przez anglojęzyczne portale.
Motorola miała kosmiczny udział w rynku telefonów i znalazła się na skraj bankructwa. Udział w rynku może i jest ciekawą miarą, ale bezwartościową a kontekście "ile oni na tym kasy klepią". Steam jest tylko platformą dystrybucji, tak jak jest nią iTunes. Wiesz ile Apple zarabia (mówię o dochodach a nie przychodzie) na iTunes? Gdzieś w okolicach zera. Wiesz dlaczego? Z powodu problemu transferu hurtu. Wiesz w ogóle co to jest?

Co do ludzi to kiedyś śledziłem ogłoszenia o pracę na stronie Valve: podawane tam były wymagania (ewidentnie zorientowane na Steama) i pułap płacowy.
Nad Steamem (który ma masę komponentów) pracuje około 30 osób. To nie jest dużo. A zarobki w Valve nie są kosmiczne w przypadku Puget Sound Area. Wiem, bo pracowałem w tej okolicy trzy lata.

Po prostu mi jest żal, że płacą tyle kasy ludziom, którzy nie czają co to testy i nie mają szacunku dla end userów.
Uwielbiam takie komentarze. Skąd wiesz co testują? Na jakiej podstawie twierdzisz, że wiesz lepiej od Valve które błędy są bardziej naglące, a które mniej? Skąd wiesz jaka panuje tam kultura pracy i kogo szanują a kogo nie?

Nie wiesz tego. Jedynie jesteś zgorzkniały bo akurat Tobie coś nie działa i pozwalasz sobie na niesprawiedliwą generalizację.