Autor Wątek: Czy jest tu ktoś kto umiał by stworzyć mod do capitalism 2?  (Przeczytany 7182 razy)

Offline dominator1

• Użytkownik

# Styczeń 24, 2010, 23:57:55
Capitalism 2 to znakomita strategia ekonomiczna, kto lubi takie gry ten wie. Niestety od wielu lat nic nowszego i lepszego nie wyszlo. Czy jest tu ktos kto potrafił by zrobic moda do tej gry?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Styczeń 25, 2010, 00:24:40
Sam jeden? Byle jakiego :P
Bo wiesz... to, że ktoś zrobi moda, nie znaczy będzie w ogóle wart włączenia gry i przedłuży radość z gry zamiast rozczarować ;)

Offline dominator1

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 01:46:58
Nieno pomysł mam, ale to musiał by być ktoś obyty zta gra, żeby mnie zrozumiał.. :) Jeśli ktoś taki jest to napewno się podziele pomysłem :)

Offline ConayR

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 05:53:58
Nieno pomysł mam
Klasyczny przypadek. Panuje jakieś dziwne przekonanie, że forum jest pełne ludzi z umiejętnościami, którzy nie potrafią zagospodarować swojego czasu i potrzebują kogoś z pomysłem. :) Jeśli chcesz się nauczyć modowania, pewnie znajdziesz tutaj pomoc. Jeśli chcesz, żeby ktoś coś zrobił pod Twoje dyktando, strasznie się rozczarujesz.

Offline dominator1

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 14:25:52
Niewiem naprawde czy bym potrafił...Pewnie jest to trudne.. Tak czy owak , do nauki robienia tego moda potrzebny mi byl by jakis nauczyciel ktory gra wta gre...

Offline ConayR

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 15:00:29
Potrzebne Ci są chęci, cierpliwość i masa czasu. Nauczyciel nie jest niezbędny, jeśli nie masz wstrętu do czytania. A tak na marginesie - wybrałeś sobie ciężką do zmodowania grę. Szybka lektura Google podpowiada, że mody do C2 albo nie istnieją, albo są bardzo niepopularne. To w praktyce oznacza, że najpewniej czeka Cię pisanie własnych narzędzi do modowania gry.

Offline dominator1

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 15:15:31
A sa wogule jakies mody do c2? Ja szukalem ale nic nie znalazlem...

Offline ConayR

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 15:30:47
Żadnego nie znalazłem. Co wcale nie znaczy, że moda się zrobić nie da.

Offline dominator1

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 15:57:09
No ok, to od czego zaczać?  :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Styczeń 25, 2010, 16:08:32
Od pytania nas o wszystko związane z moddingiem gry, której nikt z tego forum nie modował. Albo od razu od poproszenia nas byśmy tego moda zrobili za Ciebie. :)

Offline dominator1

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 16:17:39
No to prosze bardzo  :) Ja bede mógł pomagać wmiare oczywiście umiejetnosci... Mysle że gra zasługuje na moda. Niema takiej drugiej gry która by odwzorowała wtakim sposób ekonomi jaki to robi. Podbno w stanch studenci na niej ćwiczą.. Najgorsze jest to, że chyba 3 część nie wyjdzie nigdy, dlatego wlasnie jakis mod z dodatkami by sie przydał. Na początek proponuje dodać produkty. Wkleje tez opis z Wikipedi o grze dla zapoznania z gra.
Capitalism II - gra ekonomiczna (symulator). Została wydana przez Ubisoft w 2001 r. Jest poszerzoną wersją wydanej w 1995 roku gry Capitalism, działającej w środowisku DOS i na komputerach Macintosh.
Opis gry [edytuj]

Gracz wciela się w przedsiębiorcę, który buduje fabryki, tworzy nowoczesne centra handlowe, kopalnie i nimi zarządza. Przed rozpoczęciem rozgrywki mamy do wyboru wiele ustawień, od ilości przeciwników, wielkości ich oraz naszego kapitału, cele, ilość miast w których możemy działać poprzez opcje trudności gry itd. Możemy przejmować naszych konkurentów, podkupywać im akcje na giełdzie papierów wartościowych. Istnieje możliwość zakupienia reklam oraz promocji w takich mediach jak: stacja telewizyjna, gazeta, radio. Gracz może również wybudować centralę oraz zatrudnić tam specjalistów public relations, marketingu bądź finansów. Możemy też intensywnie działać na rynku nieruchomości, budując, kupując, a przede wszystkim wynajmując apartamentowce czy biurowce.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 16:28:10 wysłana przez dominator1 »

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Styczeń 25, 2010, 17:06:13
A tak na marginesie - wybrałeś sobie ciężką do zmodowania grę. Szybka lektura Google podpowiada, że mody do C2 albo nie istnieją, albo są bardzo niepopularne. To w praktyce oznacza, że najpewniej czeka Cię pisanie własnych narzędzi do modowania gry.
Dobrze, że ostrzegasz chłopaka. Ale z moddingiem jest akurat tak, że można policzyć na palcach gry, które są naprawdę przyjemne do modyfikacji. Cała reszta to mniejsza lub większa męka. Ale i też istota modderskiej roboty: dobierani się grze do flaków. Cholernie satysfakcjonująca czasem. Choć często to bardziej kombinowanie i wiele godzin żmudnej roboty niż normalniejsza praca nad grą :)
Że niepopularne? Cóż. Osobiście uważam to za znacznie lepszy start w game devie niż pisanie własnego, wydumanego silnika i klona Jakieś Tam Gry, co nikogo nie zainteresuje.

Zawsze ciągnęło mnie do tego typu symulatorków. Bo mające związek z rzeczywistością i masa praktycznie powiązanych zależności. SimCity co jakiś czas wraca do mnie, ale zawsze szkoda mi czasu na dłuższą rozgrywkę. Także aż zobaczę sobie tą grę. Ciekawe, czy da się z nią zrobić cokolwiek ;)

@Dominator
Kopiowanie Wikipedii jest w bardzo złym guście. Każdy minimalnie zainteresowany znajdzie sobie stronę...
BTW, umiejętność czytania dokumentacji po angielsku jest?

Offline dominator1

• Użytkownik

# Styczeń 26, 2010, 18:14:17
I jest tu ktos chętny??  :)

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Styczeń 26, 2010, 18:31:23
I jest tu ktos chętny??  :)
Na początek polecam zapoznanie się z pojęciem "ironia", które aż bije (tryska i strzela hektolitrami) z tej wypowiedzi:
Od pytania nas o wszystko związane z moddingiem gry, której nikt z tego forum nie modował. Albo od razu od poproszenia nas byśmy tego moda zrobili za Ciebie. :)

Offline dominator1

• Użytkownik

# Listopad 19, 2010, 21:54:12
Okej, ironia ironia. Mineło juz troche czasu od napisania tego tematu. A ja nagle nabrałem chęci i mam czas więc mógł bym sie troche tym zająć , nic niewiem co ijak ale okej. Jeśli ktoś zna sie na modowaniu i ma chęć to prosze niech się skontaktuje zemną na pw. Jest grupa wielbicieli tej gry , gramy online, wiec napewno rąk do pomocy nie zabraknie .  Pozdrawiam