Autor Wątek: Air Aces: Pacific  (Przeczytany 21273 razy)

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Styczeń 20, 2010, 23:40:00
Ja to bym tak Wikipedii nie wierzył, ale co kto woli...

Wierzyć można w co się chce, tutaj idzie o fakty:
http://www.aviation-history.com/north-american/p51.html

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Sethis

• Użytkownik

# Styczeń 21, 2010, 00:50:50
Moar bullshit:
- Teren składa się z 2 warstw:
     - warstwa 1 znajduje się o pewien offset pod warstwą 2 i to z nią sprawdzana jest kolizja
     - warstwa 2 jest półprzeźroczysta i nie koliduje z graczem, przez co możliwe jest pozorne latanie pod ziemią
- Bombowiec naprawdę jest zbyt zwrotny, nie ma żadnych problemów z kołowaniem wokół choćby masztów radiowych (cmon, to ma być wielka i ciężka maszyna)
- na końcach skrzydeł pojawiają się jakieś obłoki dymu, mimo że silniki znajdują się zupełnie w innym miejscu, a samolot leci poziomo

W kwestii clipping plane'u: miałem na myśli, że nie ma żadnej mgły czy alpha blendingu, przez co obiekty na granicy z klatki na klatke znikają lub się pojawiają

Proporcje... łoooo... tak tego dużo... drzewa większe od silosów, pomosty tak wysokie, że można pod nimi zmieścić samolot, lotniskowiec malutki w porównaniu do samolotów... można wymieniać bez końca  ::)

Celownik... prosty raytracing w prawie-nieskończoność (starczy do granicy slipping plane'u), jeśli na drodze promienia znajdzię się jakiś obiekt, przesuwamy celownik w górę/dól o wartość (wyliczoną z kąta nachylenia kamery względem kierunku poruszania samolotu oraz odległości do kolidującego obiektu) i zwiększamy jego rozmiar o wartość wyliczoną z drugiego wzoru... to tylko jedna z możliwości, można to rozwiązać na wiele fajnych sposobów

Standardowo, jak sobie coś przypomnę będzie w następnym poście

Vipa

• Gość
# Styczeń 21, 2010, 12:39:40
Śmiało.
Te wielkości, o których pisałeś, już pozmieniane. Jak jeszcze coś mocno rzuca się w oczy to piszcie.

PS. odpalił ktoś te czasy funkcji? Mógłby ktoś dać jako wzorniki z modelem karty graficznej? Będzie z czym porównać najnowszą wersję (in progress), a ta u mnie na max details 35-40 fps już osiąga. Jest więc co porównywać.

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Styczeń 21, 2010, 14:27:34
Vipa: jeżeli czasy funkcji mierzysz w ten sposób:

czas = current_time();
glRobCostam();
costam_czas = current_time() - czas;

to całe te liczenie jest o kant stołu rozbić. GPU działa asynchronicznie względem CPU. Możesz albo je synchronizować po każdym gl* (bardzo zły pomysł, uzyskane wyniki będą i tak bez sensu), albo użyć tego: http://www.opengl.org/registry/specs/EXT/timer_query.txt

Vipa

• Gość
# Styczeń 21, 2010, 20:07:04
Faktycznie coś mi nie grało w tym. Ale tak czy inaczej trzeba to będzie jakoś zrobić, więc zapoznam się z linkiem.
Korzystałem z tego: http://www.programmersheaven.com/2/time-fps

Jutro wrzucę nową wersję - trochę zoptymalizowałem kod, gdzie było to już po prostu koniecznością by dalej cokolwiek robić.
Działa o niebo szybciej, uwagi też po części znalazły zastosowanie.

Nie wiem tylko co z tym celownikiem. Postaram się na początek zrobić ten zoomer do strzelania. Widoki na boki i w tył też, nie trzeba ich wykorzystywać, ale dobrze jak coś takiego jest, bo niekiedy żeby rozeznać się w sytuacji trzeba pełen obrót wykonać, a po ostatnich zmianach wykonanie takiego manewru największym samolotem jest... No trwa długo. A z dwoma Zero na ogonie to nie jest zbyt ciekawe rozwiązanie.

Jeszcze uwaga odnośnie systemu kolizji: te nie są per vertex, więc jakieś ograniczenia będą. Ale staram się by tych było jak najmniej. Odnośnie lotniskowca, kolizja z zabudową była, ale z drugiej jego strony (sic!).

Offline Sethis

• Użytkownik

# Styczeń 21, 2010, 20:13:44
W takim razie nastepną porcję bullshitów dostaniesz już z nowej wersji :) (Tak, mam już kilka nowych, ale poczekam bo może już je zauważyłeś i poprawiłeś)

Vipa

• Gość
# Styczeń 21, 2010, 20:17:11
Bo ja wiem, skupiłem się bardziej na kodzie. Zmiany są praktycznie te co sam zaproponowałeś :D.

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Styczeń 23, 2010, 22:50:18
Już jest nawet pojutrze

Vipa

• Gość
# Styczeń 24, 2010, 15:19:53

Offline Sethis

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 01:09:17
Ok, miałem 2 minutki na sprawdzenie:
- Niektóre chmury są brązowe lub wręcz czarne bez wyraźnego powodu
- Powierzchnia startowa lotniskowca robi się czarna tuż po wyjściu ze 'starego' filmu
- Samolot startuje z połowy lotniskowca (powinien to być prawie że sam tył, nie pamiętam, czy mieli już wtedy katapulty ;))
- Wrogowie bez żenady przelatują i strzelają przez static meshe
- Straszne problemy z alpha blendingiem
- Wrogowie przyklejają się do płyty naszego lotniskowca

Jak będe miał odrobinę więcej czasu to przetestuję dogłębnie.

Vipa

• Gość
# Styczeń 25, 2010, 09:24:28
O wszystkim tym wiem, wyłączając dwie rzeczy:
- Straszne problemy z alpha blendingiem
Może coś skopałem, ale u mnie wygląda wszystko tak jak chciałem, daj jakiś screen, może u ciebie jest coś inaczej. Może się zdarzyć.
- Wrogowie przyklejają się do płyty naszego lotniskowca
Nie mają z nim żadnej kolizji. Powinni przelatywać do czasu aż zfixuje im tory lotu.

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 13:27:39
- Samolot startuje z połowy lotniskowca (powinien to być prawie że sam tył, nie pamiętam, czy mieli już wtedy katapulty ;))

Mieli  ;)

Offline doomtrader

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2010, 13:39:20
FPS:
niskie: ca 50
średnie: ca 40
wysokie: ca 2

ATI X1950 PRO 256MB

Brakuje mi wysokościomierza i obrotomierza.

Vipa

• Gość
# Styczeń 25, 2010, 17:27:07
Wysokie 2? Osz...

HUD praktycznie cały odznaczyłem. Zostały uszkodzenia.
Nie mam na niego graficznego pomysłu, cała jego mechanika jest zrobiona.