Autor Wątek: Licencja OpenSource  (Przeczytany 7281 razy)

bies

• Gość
# Sierpień 08, 2006, 17:36:28
1) http://sourceforge.net/
2) http://www.berlios.de/

Złośliwiec: no i o to mi chodziło. Jeśli zamieścisz program w sieci, zamieścisz źródła a nie napiszesz na jakiej licencji go udostępniasz. To jedyne co mogę zrobić to sobie na te źródła popatrzeć, na Twojej stronie. Nie ma mowy, abym mógł przyjąć, że program to freeware, OS albo PD.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline skiter

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2006, 18:11:57
Jezeli licencja jest OS to mozesz wrzucic na sourceforge'a.
Ja jestem kaleka ... a tam trzeba tyle pisac ze glowa boli ... ech, a jakies "mniej" skaplikowane "hostingi" ; p, jak juz wposminalem jakies "prywatne" ; )

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Sierpień 09, 2006, 03:32:55
Prawo autorskie to jedno, a licencja to drugie. Wiadomo, że każdy utwór napisany i gdzieś utrwalony jest automatycznie chroniony prawem autorskim i nikt nie może powiedzieć, że to jego dzieło, a nie oryginalnego twórcy. Jednak co z licencją na taki utwór? Brak jakiejkolwiek licencji oznacza zapewne, że użytkownik nie ma żadnych praw do niego, ale z drugiej strony jeśli program jest opublikowany w Internecie, daje się pobrać, zainstalować i działa, to chyba znaczy, że wolno używać go za darmo.

Moim zdaniem, tak jak napisaliście, dużo zależy tu od zdrowego rozsądku. Małe fragmenty kodu to dobry przykład. Inny przykład to różnica pomiędzy programami Freeware (które zgodnie z ogólnie przyjętą licencją o tej nazwie wolno sobie kopiować i publikować gdzieś u siebie, dopóki się na tym nie zarabia) a artykułami, które można czytać ale o zamieszczenie na swojej stronie należy chyba spytać o zgodę autora.

Offline nameczanin

• Użytkownik
    • devlog

# Sierpień 12, 2006, 11:23:34
Odpalilem skompilowane exe'ki. Wpisalem w kliencie usera i haslo byle jakie i po protocole jest Data_1 [...]. Wiecej nic nie moge zrobic? Tak ma byc? ^^ Widze, ze przynajmniej watki dzialaja.

Offline skiter

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2006, 11:31:16
Odpalilem skompilowane exe'ki. Wpisalem w kliencie usera i haslo byle jakie i po protocole jest Data_1 [...]. Wiecej nic nie moge zrobic? Tak ma byc? ^^ Widze, ze przynajmniej watki dzialaja.
Teoretycznie mialo byc "login:skiter", wtedy zczytuje "gracza" z pliku : ), a hasla nie ma : p, bo jeszcze nie zrobione, to dalem dla eksperymwntow moze sie komus przyda ; p, a silnik musze przepisac jeszcze raz i troszke inaczej to rozplanowac, generalnie dziala poruszanie, tekst ( wysylanie na "główny" ), i y ... logowanie : D, o ile sobie dobrze przypominam.

To jest bardziej dla zabawy niz do "pracy", ale mam w planach przepisac caly silnik.