Autor Wątek: Symulator lotu  (Przeczytany 851 razy)

Offline djsmtih

• Użytkownik

# Styczeń 10, 2010, 15:41:20
Siemka ,
Ostatnio pisze sobie "pewną gierke" i jest mi potrzebna w miarę realistyczna symulacja lotu samolotem.
Nie chodzi o super realistyczną symulacje ale chce umożliwić graczowi taki manewry jak np.
doprowadzenie do przeciągnięcia przed lądowaniem.
Najpierw dodałem siły przyłożone do steru wysokości, kierunku i lotek. Działało ale samolot zbyt wolno reagował na
zmianę orientacji(skręcam i samolot leci bokiem :)). Dodałem więc symulacje oporów aerodynamicznego na podstawie
iloczynu skalarnego wektora prędkości i poszczególnych osi układu samolotu. Znaczna poprawa jednak jeszcze nie to
co chce uzyskać.
W góglach nie mogę nic znaleźć o takiej praktycznej implementacji samolotu ,więc gdyby mógł ktoś zarzucić
linkiem jeżeli takowe istnieją to poproszę :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 15:43:44 wysłana przez djsmtih »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

st3tc

• Gość
# Styczeń 10, 2010, 15:45:18
Ja w moim nowym projekcie używam tego:  http://jsbsim.sourceforge.net/
Jeden z najlepszych symulatorów (jakiś wojskowy też go używa zdaje się). Używa go FlightGear - a zebrał opinie bardzo realistycznego sima (lepszego niż FSX Microsoftu) :)

To o co pytasz (przeciągnięcie) to jeden z najtrudniejszych do przewidzenia i obliczenia elemtów lotu. Nie da się powiedzieć tak czy siak. Każdy samolot inaczej przeciąga. I każdy inaczej zachowuje się na granicy przeciągnięcia :).

Co do Twojego podejścia to nie masz szan na powodzenie. Przeczytaj sobie (lub chociaż zerknij) na PDF-a JSBSima, a zrozumiesz jak należy do tego podejść i dlaczego to takie trudne   :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 15:48:22 wysłana przez st3tc »

Offline djsmtih

• Użytkownik

# Styczeń 10, 2010, 15:59:18
Dzięki za link.
Przeanalizuje i spróbuje napisać coś sam ,bo lotnictwo to moja druga po programowaniu pasja więc taka wiedza nie zaszkodzi :)

st3tc

• Gość
# Styczeń 10, 2010, 16:12:51
Dzięki za link.
Przeanalizuje i spróbuje napisać coś sam ,bo lotnictwo to moja druga po programowaniu pasja więc taka wiedza nie zaszkodzi :)
O to witaj w klubie :)