Autor Wątek: OGRE 1.7, głupie problemy na samym początku  (Przeczytany 2712 razy)

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Styczeń 09, 2010, 14:19:34
Od tygodnia mam już ściągnięty SDK OGRE 1.7 i od tego czasu próbuję uruchomić jakąś aplikacje na jego podstawie.

Napisałem proste tworzenie aplikacji i aplikacja.go na podstawie wiki ogre. Wszystko zaincludowałem co tylko mogło by pomóc.
Pierwsze błędy jakie mam i nie mogę rozwiązać to brak potrzebnych plików.h typu:
brak:
OgreBuildSettings.h - znalazłem gdzieś w jakimś innym formacie .in, nic nie pomogło podstawienie bo są tam jakieś dziwne dyrektywy. Na żadnym forum nikt nie miał takiego problemu, w manualu nic nie ma. Skasowałem include, poszło dalej.
OSI.h - poszukałem po sieci, ściągnąłem z sourceforge, wgrałem do folderu ogre, pozmieniałem ścieżki w include - dalej źle, tym razem podobno funkcje przyjmują złą ilość argumentów itp. (nic nie kompilowałem ze źródeł) - na forum i wiki o OSI jest napisane do czego używać. Ale nigdzie w przykładowym kodzie o tym nie wspominają ani o OSI ani o OgreBuildSettings.
Nie mam żadnych pomysłów więcej. Czy to może być wina nowej wersji OGRE? Czy może w systemie mi się coś pomieszało i jedyna rada to reinstalacja Windowsa?

Mam zainstalowane DX SDK, do Visuala 2008 EE nie trzeba platform SDK, bo sam go zawiera. Kod napisałem na podstawie OGRE wiki. Przeczytałem też wszystko o instalacji itd. ale o wspomnianych problemach czy bibliotekach nic nie wspominają. Szukałem jakichkolwiek podobnych problemów na warsztacie: nic nie znalazłem. Nawet przeczytałem radme :)

Z góry dziękuję za pomoc.

-Jacek

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Tomcat

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2010, 14:23:41
Po pierwsze przydałby się kawałek kodu którego użyłeś, np link. Po drugie po co bawiłeś się w coś takiego? W folderze z SDK jest folder z samplami, gotowymi do kompilacji pod tą konkretną wersję silnika, od nich radziłbym zacząć. Te z których korzystasz mogą obowiązywać dla starszych wersji, lub być nawet błędne. Sprawdź to, jak nie to trzeba będzie inaczej kombinować.

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Styczeń 09, 2010, 15:26:17
http://nopaste.warsztat.gd/?id=5671

Przy kompilacji sampli mam identyczny problem.

PS: Przy okazji jak ustawić zmienną OGRE_HOME? Bo musiałem podawać bezwzględne ścieżki.

Offline BrutalComputer

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2010, 15:28:32
Ja z 1.6 nie miałem problemów. Spróbuj tą wersję.

Offline Tomcat

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2010, 16:12:58
Bardzo dziwne, ja podobnie jak BrutalComputer nie miałem najmniejszych problemów z samplami do wcześniejszych wersji. Kod jest poprawy. Pokaż jeszcze raz dokładnie jakie błędy wypluwa VS przy kompilacji tego sample'a.

EDIT: @down: Hehe racja, nikt (w tym i ja) nawet się nie pofatygował, żeby zobaczyć na stronę główną OGRE ;) a więc do autora tematu, zanim zaczniesz coś pisać w tym silniku to albo a) zmienisz rozdział OGRE wiki na ten poświęcony własnoręcznej kompilacji źródeł lub b) tę wersję odinstalujesz i zainstalujesz wersję już prekompilowaną (1.6.5)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 16:23:43 wysłana przez Tomcat »

Offline Mannelig

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2010, 16:19:26
Wybacz że pytam ale czy nie zauwazyłeś, że nie ma jeszcze prekompilowanego SDK dla wersji 1.7??
są tylko źródła, czy też może już ją skompilowałeś?? CMAKE te sprawy...

<edit> jak masz doświadczenie to baw się w budowanie biblioteki, jak nie wróć do dojrzałej wersji 1.6.5

ps. nie korzystaj z ExampleApplication tylko rób wszystko ręcznie, bo tak to to ustrojstwo tylko zaciemnia wszystko i  nie bedziesz wiedział o co b. w przyszłości.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 16:25:33 wysłana przez Mannelig »

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Styczeń 09, 2010, 18:38:21
Dzięki wielkie. Na głównej stronie nie przyjrzałem się dokładnie opisowi wersji. Moja wina. :)

Offline bananu7

• Użytkownik
    • komiks RFMN

# Styczeń 10, 2010, 12:08:59
PS: Przy okazji jak ustawić zmienną OGRE_HOME? Bo musiałem podawać bezwzględne ścieżki.

albo z konsoli używająć "set"
albo z "Panel Sterowania/System/Zaawansowane/(przycisk na dole)Zmienne Środowiskowe"

Offline virious

• Użytkownik
    • Bionic Nose

# Marzec 22, 2010, 22:46:59
Prekompilowana wersja jest już dostępna, mimo, że na stronie Ogre3d widnieje nadal "Precompiled SDKs for OGRE 1.7 are not yet available.". Po rozpakowaniu z samorozpakowującego się archiwum, w katalogu bin w podkatalogach debug i release masz potrzebne pliki *.dll, natomiast w katalogach lib i include, znajdziesz libki i nagłówki.

Co do Sample Browsera, faktycznie, trzeba kilka ścieżek w opcjach linkera ustawić i ładnie się skompiluje. Jeżeli jednak chcesz ściągnąć gotowy, do uruchomienia, zerknij tutaj: http://www.ogre3d.org/download/demos.

Mam nadzieję, że to pomoże :).

Offline desting

• Użytkownik

# Marzec 23, 2010, 19:04:59
dokladnie jedną sciezke do cmake w prebuild albo post