Autor Wątek: Strategia - "Era ideologii"  (Przeczytany 36277 razy)

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Luty 23, 2010, 07:05:35
"To inna religia niż moja! Do tego nazywa się od głównego wroga mojego boga! To musi być coś złego!" Gdybyś się zagłębił w temat, to byś wiedział, że to o wiele bardziej życiowa, praktyczna, itd. religia od katolicyzmu.
Możesz Kijanek rozwinąć hasło życiowa w kontekście twojej wypowiedzi? Bo jakoś nie chce mi się robić facepalma, który wynikałby z ogólnego znaczenia tego słowa.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline yomyn

• Użytkownik
    • yomyn::dev

# Luty 23, 2010, 12:11:41
Satanizm, przynajmniej ten Laveyanski, jako ideologia ma te podobne zasady co chrzescijanstwo (albo bardzo podobne) tylko w kontrowersynych sprawach (homoseksualizm, antykoncepcja, uzywki, aborcja*) jest on na korzysc czlowieka. Dodatkowo jest bardzo tolerancyjny wobec roznorodnosci religijnej. Czyli... polowa spoleczenstwa jest obecnie jakby satanistami, bo ostatnio modna jest tolerancja zwiazkow homo, antykoncepcja rzecz jasna tez, o uzywkach nie wspomne, a z aborcja to roznie. Satanizm to nic zlego, ludziom zle sie to kojarzy przez nazwe, a przeciez nie oznacza ona ze satanisci oddaja czesc diablu bo diabel jest "wymyslem" chrzescijanstwa, a oni do wierzacych nie naleza. Szatan to tylko symbol.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Satanizm_laveyański

Polecam zglebic temat coby poszerzyc swiadomosc spoleczenstwa w tej sprawie ^^

*w satanizmie dopuszczona gdy zagraza zdrowiu lub zyciu matki
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 13:26:58 wysłana przez yomyn »

Offline DamorK

• Użytkownik

# Luty 23, 2010, 12:54:00
Jeśli twierdzisz że znasz dobrze zasady satanizmu i że ma podobne zasady do chrześcijaństwa to ewidentny znak że nie wiesz nic na temat chrześcijaństwa. Mam argumentować czy widzisz jak bardzo się wygłupiłeś? Zresztą na temat satanizmu też mało wiesz, bo wielu satanistów wierzy jednak w szatana jako osobę.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 12:55:50 wysłana przez DamorK »

Offline yomyn

• Użytkownik
    • yomyn::dev

# Luty 23, 2010, 13:26:25
Fakt, wygupilem sie. Chodzilo mi o zasady zblizone do chrzescijanstwa, nie te same. Ale wiaze sie to bardziej z tym, ze chrzescijanskie zasady sa opartne na moralnych (albo na odwrot, nie ma to w tej chwili znaczenia). Koniec z mojej strony o religiach i ideologiach (zbyt kontrowersyjne tematy), ciekawych odsylam do wikipedii, i "Linków zewnetrznych" stamtąd.

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Luty 24, 2010, 19:23:39
Zresztą na temat satanizmu też mało wiesz, bo wielu satanistów wierzy jednak w szatana jako osobę.
Ano yomyn mówił o satanizmie laveyańskim, więc ta cześć zdania nie trzyma się pietruchy.
Btw. Czytałeś "Biblie Szatana"?

# Luty 24, 2010, 20:41:55
Miałem się już nie wypowiadać , ale skoro zmieniliście temat "muzyka heavy metalowa" na "satanizmie laveyańskim".

1.Znajdź "głupka" o moralnych(najlepiej wręcz fanatyczno-ascetycznych) poglądach
2.Daj mu się wypowiedzieć , i podyskutować z otoczeniem - by otoczenie zostało zrażone jego światopoglądem
3. Zadawaj mu stopniowo coraz głupsze pytania
w międzyczasie Powiąż go z Kościałem + zrób z niego wariata
4. Kiedy się podda/skończy/zniechęci , zacznij głosić swoją ideologię , przyjazną instynktom ludzkim , oraz łatwą dla człowieka.

@rm-f  i inni ?
Dobra , podświadoma robota - wszystko zrobione wedle podanej przez ciebie literatury.

Dziękuję za uwagę

« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2010, 20:44:08 wysłana przez Wladekprogramista »

Offline DamorK

• Użytkownik

# Luty 24, 2010, 20:58:11
Zresztą na temat satanizmu też mało wiesz, bo wielu satanistów wierzy jednak w szatana jako osobę.
Ano yomyn mówił o satanizmie laveyańskim, więc ta cześć zdania nie trzyma się pietruchy.
Btw. Czytałeś "Biblie Szatana"?

Czytałem fragmenty, ale po przeczytaniu kilkunastu stron stwierdziłem, że szkoda czasu na te wypociny i zadowoliłem się streszczeniami. Wy naprawdę uważacie, że to coś cennego? Dla mnie to idealna pozycja, dla osób, które chcą prowadzić egoistyczny tryb życia i szukają tylko oparcia w "wielkiej myśli filozoficznej", żeby odciągnąć uwagę od swojej słabości i niezdolności do poświęceń.

# Luty 24, 2010, 21:05:43
Ta, szatan to tylko symbol.

A sataniści, którzy przychodzą do kościoła, wynoszą Hostię i profanują ją (prywatnie) robią to, bo..?

Offline Charibo

• Redaktor

# Luty 24, 2010, 21:11:34
Ta, szatan to tylko symbol.

A sataniści, którzy przychodzą do kościoła, wynoszą Hostię i profanują ją (prywatnie) robią to, bo..?
Bo są zwyrodnialcami. Tak samo jak księża-pedofile. Ludzie to ludzie, a ideologie to ideologie.

# Luty 24, 2010, 21:14:01
Ludzie, piszcie kod. Nie znam ani jednej osoby tutaj, która byłaby w stanie dyskutować na ten temat na sensownym poziomie. Dajcie se na looz. Gra półsłówek i losowe przytaczanie czegoś wyczytanego na ostatnia chwilę z wikipedii nie ma sensu.

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Luty 24, 2010, 21:16:57
@Władek  :D
Czytałem fragmenty, ale po przeczytaniu kilkunastu stron stwierdziłem, że szkoda czasu na te wypociny i zadowoliłem się streszczeniami. Wy naprawdę uważacie, że to coś cennego?
Do kogo jest to pytanie?  ::)
Dla mnie to idealna pozycja, dla osób, które chcą prowadzić egoistyczny tryb życia i szukają tylko oparcia w "wielkiej myśli filozoficznej", żeby odciągnąć uwagę od swojej słabości i niezdolności do poświęceń.
O! Możesz wskazać fragment o tym świadczący? Ja tam widzę tylko, że stawiamy siebie razem z najbliższymi jako najważniejszych, nie tylko i wyłącznie siebie.
@rm-f  i inni ?
Dobra , podświadoma robota - wszystko zrobione wedle podanej przez ciebie literatury.
Tak? Skąd wiesz? Ja podałem tylko jedną, a i sam napisałeś że się tym nieinteresowany więc mogę strzelać! że nie czytałeś. Więc pytam się jeszcze raz, skąd wiesz?

zrób z niego wariata
Dla mnie jesteś.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2010, 21:25:05 wysłana przez rm-f »

Offline htmlowiecii

• Użytkownik

# Luty 24, 2010, 21:57:28

zrób z niego wariata
Dla mnie jesteś.
przynajmniej szczery
Ale czy ma dalszy sens dyskutować??
na stronie 16 wyraziłem już swój pogląd na temat dalszej dyskusji. Skutek widać. Raczej jego brak. Już pół godziny później ktoś na przekór stwierdził, że można nadal zaśmiecać dyski serwerów gamedevy tymi wypocinami

# Luty 24, 2010, 22:05:43
@htmlowiecii i
zrób z niego wariata
Dla mnie jesteś.
Cóż to za zacofane poglądy , potępiające oryginalnych ludzi .
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2010, 00:23:25 wysłana przez Wladekprogramista »

Offline DamorK

• Użytkownik

# Luty 25, 2010, 14:46:09
Czytałem fragmenty, ale po przeczytaniu kilkunastu stron stwierdziłem, że szkoda czasu na te wypociny i zadowoliłem się streszczeniami. Wy naprawdę uważacie, że to coś cennego?
Do kogo jest to pytanie?  ::)
Dla mnie to idealna pozycja, dla osób, które chcą prowadzić egoistyczny tryb życia i szukają tylko oparcia w "wielkiej myśli filozoficznej", żeby odciągnąć uwagę od swojej słabości i niezdolności do poświęceń.
O! Możesz wskazać fragment o tym świadczący? Ja tam widzę tylko, że stawiamy siebie razem z najbliższymi jako najważniejszych, nie tylko i wyłącznie siebie.

I dobrze widzisz. Przecież nie przeczę temu. Przepraszam, ale jeżeli nie masz zamiaru wyrażać tu swoich opinii, a tylko szukać rzekomych błędów merytorycznych w wypowiedziach innych, bądź to nazywać innych wariatami to pozwolisz, że będę ignorował twoje posty w tym temacie. Zwyczajnie nie bawią mnie takie wojenki słowne polegające na sukcesywnym zmniejszaniu wiarygodności współrozmówcy i kilkukrotne tłumaczenie własnego zdania, żeby tylko nikt nie mógł się do niczego przyczepić.

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Luty 25, 2010, 16:46:30
. Przepraszam, ale jeżeli nie masz zamiaru wyrażać tu swoich opinii, [...] bądź to nazywać innych wariatami to pozwolisz, że będę ignorował twoje posty w tym temacie.
Ja tylko wyraziłem swoją opinie o nim.