Autor Wątek: Serwis typu Q&A (pytania i odpowiedzi) dla programistów (nie tylko gier)  (Przeczytany 4526 razy)

Offline ProgramistaGier

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2010, 09:06:07
Prawdopodobnie wielu z Was zna bądź słyszało już o społeczności StackOverflow, której wspólnymi siłami, w bardzo krótkim czasie, udało się stworzyć jedną z najciekawszych i najprzydatniejszych stron typu Q&A (pytania i odpowiedzi). Dzięki uprzejmości twórców tego serwisu, mamy przyjemność zaprezentować Wam jego polską wersję — devPytania.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat naszej nowej inicjatywy, zaglądnijcie do działu O serwisie.

Gorąco zachęcamy do dołączenia do społeczności devPytania — być może wspólnie uda nam się, podobnie jak na SO, stworzyć równie użyteczną skarbnicę wiedzy programistycznej w naszym jakże pięknym, ojczystym języku :]

Do zobaczenia na devPytania.pl!

Pozdrawiam

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Avaj

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2010, 16:48:14
Trzeba przekierowanie ze szkółki na tą stronę zrobić, od razu się luźniej zrobi :P

Offline nexor

• Użytkownik
    • deviantArt

# Styczeń 07, 2010, 20:56:57
Dobry pomysł, nawet wygodnie się tam człowiek czuje.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Styczeń 07, 2010, 22:22:29
Wow, to super że powstała polska wersja StackOverflow! Ja bardzo sobie cenię ten serwis, bo dzięki ocenianiu odpowiedzi i ich sortowaniu wg oceny łatwiej znaleźć tam rozwiązanie problemu, niż na tradycyjnych forach. Te przywileje za coraz więcej punktów i odznaki to super pomysł, taki... growy :D

Ale nie wiem czy sam miałbym ochotę się tam udzielać. Mam kilka obaw związanych z tą stroną.

- Jak to zwykle bywa z materiałami poświęconymi programowaniu ogólnie, zapewne zdominują je tematy typu programowanie stron WWW, baz danych, technologie takie jak Java albo .NET i programiści gier, C++ i kodu natywnego nie będą tam mieli czego szukać.

- Od pewnego poziomu zaawansowania programista musi znać angielski i posługuje się nim coraz częściej. Zaczyna wyszukiwać i czytać większość programistycznych materiałów po angielsku i nie ma ochoty na rozwijanie treści polskojęzycznych. To tak jak z Wikipedią, gdzie na każdy temat w wersji angielskiej jest 10x więcej niż w polskiej i rozwijanie haseł w wersji polskiej musiałoby polegać chyba głównie na tłumaczeniu z angielskiej.

Offline ConayR

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2010, 23:22:36
Straszny ze mnie party pooper, ale dla mnie takie klonowanie zachodnich serwisów to zło w czystej postaci. Ok, jeszcze rozumiem n-k: powstawała kiedy FB nie był w całości po polsku, odpowiada na pewne specyficzne zapotrzebowania polskiego odbiorcy (np. na n-k nikt nie wyśmieje zdjęcia przy meblościance z podpisem "w domq"). Ale portal Q&A dla programistów po polsku to zło w czystej postaci. Kolejny powód, by zabierać się za programowanie i nie uczyć angielskiego, a później płakać, że dokumentacja ssie, bo nie można jej zrozumieć. Jestem zdecydowanie na nie. (ale ja bardzo często jestem na nie, więc święto by było, gdyby się ktoś przejął ;])

Offline yarpen

• Użytkownik

# Styczeń 07, 2010, 23:35:00
ConayR: czemu siedzisz tutaj, a nie na gamedev.net?
Co do samego serwisu, to nie mam zdania, ale nazwa to jakis potworek jezykowy (+ "kreatywne" uzycie malych/duzych liter... koszmar).

Offline ConayR

• Użytkownik

# Styczeń 08, 2010, 05:50:39
ConayR: czemu siedzisz tutaj, a nie na gamedev.net?
Bo kocham tutejsze oftopy. :)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Styczeń 08, 2010, 17:11:25
Jak na wykopie znalazłem tę stronę to pomyślałem sobie, że ktoś nieźle zerżnął SO. :)
Ale zgadzam się z Conayem: totalny bezsens. Wszystkie odpowiedzi są już na stackoverflow, jaki ma sens polski odpowiednik? Chyba do dyskusji o API naszej klasy jeżeli takowe istnieje. ;)
A gamedev.pl i .net bym nie  porównywał. Inny target, inny content.

Offline Liosan

• Redaktor

# Styczeń 08, 2010, 17:25:28
A gamedev.pl i .net bym nie  porównywał. Inny target, inny content.
W jaki sposób inny target?

Liosan

Offline ConayR

• Użytkownik

# Styczeń 08, 2010, 19:23:06
W jaki sposób inny target?
Developers vs. developer-wannabes?

Offline Koshmaar

• Użytkownik
    • Homepage

# Styczeń 10, 2010, 18:37:19
Raczej game-developers(net) vs game-programmers(pl).

Co do mnie, to zdanie mam podobne do Rega i ConayR więc nie będę się powtarzał.

Offline yarpen

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2010, 10:25:08
Siakies popularne sie robia te serwisy, dzisiaj dostalem tez info o 9fingers - http://9fingers.pl/

Offline ConayR

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2010, 18:53:56
Siakies popularne sie robia te serwisy, dzisiaj dostalem tez info o 9fingers - http://9fingers.pl/
O, to mi się podoba! Z miejsca widać, że polski. ;)
500 - Internal Server Error

Offline yarpen

• Użytkownik

# Styczeń 15, 2010, 19:02:47
Jak sie zaladuje, to niestety nie jest duzo lepiej. Bardziej IT/helpdesk niz programowanie.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Styczeń 16, 2010, 16:30:47
Jest do tego dostępny jakiś darmowy skrypt? Jeśli tak to postawimy swój własny, gamedevowy stack overflow ;)