Autor Wątek: CDProjekt pozwany do sądu ?  (Przeczytany 6533 razy)

Offline Anonim

  • Użytkownik
    • Anonim's Page!

# Styczeń 04, 2010, 23:11:58
Raczej nie pobrania a wykonania samemu, pobierać nic nie mamy prawa.
Pewien mój znajomy kopiuje wszystkie swoje programy, gry, a oryginały trzyma, żeby się nie zniszczyły. (Dziwny koleś :D)
-Ano

Offline Mr. Spam

  • Miłośnik przetworów mięsnych

Offline owyn

  • Użytkownik

# Styczeń 05, 2010, 00:33:29
Dokładnie:
Cytuj
Art. 75.
2. Nie wymaga zezwolenia uprawnionego:
    1) sporządzenie kopii zapasowej, jeżeli jest to niezbędne do korzystania z programu komputerowego. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, kopia ta nie może być używana równocześnie z programem komputerowym,
Tylko z tym artykułem jest taki problem, że nie jest jednoznaczny. Można go interpretować tak: można zrobić kopię, jeśli jest to niezbędne do korzystania z programu. Najczęściej jednak z programu można korzystać bez żadnej kopii (można używać oryginalnego nośnika), więc wykonanie kopii nie jest niezbędne, zatem nie wolno jej robić. Jeśli ktoś trafi na złośliwego prokuratora i sędziego, którzy będą chcieli znaleźć jakiegoś haka, to może mieć z tym problem.

Offline BrutalComputer

  • Użytkownik

# Styczeń 05, 2010, 13:39:05
Tym bardziej, że skopiowanie typowej gry wymaga "złamania zabezpieczeń", a to już podpada pod przepisy ;-)
Tym bardziej, że część gier trzeba aktywować przez internet i nawet 10000 kopii nic nam nie da. ( a crack ofc. łamie zabezpieczenia, nie? )

Offline .:NOXY:.

  • Użytkownik
    • Profil

# Styczeń 05, 2010, 14:29:59
Dlatego warto kupowac na steam :) tam sobie wolno zrobic kopie zapasowa tzn mozesz sicgniete paczki z gier nagrac zeby ich ponownie nie sciagac :) a nawet jak kupisz na plycie a jest logo steam to mozesz je sciagnac :) mi sie plyty z CSS i CS1.6 downo poniszczyly mam serial = mam gre :D

Offline voytech

  • Użytkownik

# Styczeń 05, 2010, 16:23:30
@up: a jak jest później ze sprzedażą takiej gry? Czy wogóle jest taka możliwość, żeby można ją było odsprzedać?

Offline Dab

  • Redaktor
    • blog

# Styczeń 05, 2010, 16:27:38
Nie ma żadnej. Możesz sprzedać grę razem z kontem steam, ale rzecz jasna jest to nielegalne (w rozumieniu umowy ze steam).

Offline kadet

  • Użytkownik

# Styczeń 05, 2010, 16:32:19
Ale jak nośnik jest uszkodzony to pobranie tej kopii zapasowej jest konieczne do działania więc ?
A i jeszcze w necie jak poszukasz to znajdziesz taką oryginalną :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 16:40:53 wysłana przez kadet »