Autor Wątek: Roguelike RPG - starter-pack :) (tileset)  (Przeczytany 16375 razy)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 13, 2010, 23:11:39
I rest my case. :) Wolę, gdy akcja rogalika rozgrywa się w mojej wyobraźni, a na ekranie mam tylko ASCII-strumień informacji wejściowych do renderera w głowie. :)

Czyli: Albo grafika miła oku i dobrze animowana, albo żadna. Półśrodki to zło. ;) Dlatego wyłączałem grafikę w każdym rogaliku, w którym się dało.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2010, 23:16:49 wysłana przez ⠠⠵ »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 13, 2010, 23:42:50
Wyjście pośrednie: oczojebna pikseloza :) Jednocześnie sugeruje jakieś rzeczy oraz wprawia w ruch wyobraźnię (funkcje od wygładzania krawędzi i rozkładu barw przejściowych dość znacznie różnią się między implementacjami).

Offline Karol

• Użytkownik

# Grudzień 13, 2010, 23:45:54
@ pięć kropek - mimo to z jakiegoś powodu powstały graficzne nakładki do np. NetHack'a. To, że Ty coś wolisz nie znaczy, że tak musi być. Poza tym, to jest gamedev, może ktoś chce zrobić rogalika, ale chce też pouczyć się rysowania grafiki czy też zaznajomić się z jakąś biblioteką graficzną piekąc tym samym dwie pieczenie na jednym ogniu.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 14, 2010, 00:19:05
To, że Ty coś wolisz nie znaczy, że tak musi być.

Jeśli to Ty mi teraz tłumaczysz możliwość posiadania własnej opinii, to clearly zgubiłeś gdzieś po drodze jeden krok algorytmu. :)

Offline ftorek

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2010, 09:37:22
peace panowie szlachta :D

troche zelastwa dorobilem - 20 sztuk + wersja magiczna kazdej

jeszcze luki/kusze i jakies proce i bedzie

no i innych dupereli

pozdrawiam
f.

Offline ftorek

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2010, 09:38:58
a tutaj poprzednie paczki bo cos poprzednie przestaly dzialac po przeprowadzce :) (jak to zwykle z przeprowadzkami bywa :D

pozdrawiam
f.

Offline Kamma

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2010, 12:52:05
Popieram Twoją inicjatywę oraz doceniam zapał do pracy i estetycznie wykonane grafiki.
PS1 Szkoda, że są one takie malutkie.
PS2 Na jakiej licencji udostępniasz te grafiki? Można ich używać komercyjnie? Można je modyfikować?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2010, 13:05:44 wysłana przez Kamma »

Offline ftorek

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2010, 14:12:54
re ps2 - tak, tak - niekomercyjnie do woli, komercyjnie tez (ale za pozwoleniem i kreditsami :D, modyfikowac mozna rowniez
(chociaz slabo sobie wyobrazam modyfikowanie takich mikrusow)

pozdrawiam
f.

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Grudzień 20, 2010, 15:12:40
Na najsłabszym poziomie w tych grafikach niestety są postacie. Popracuj nad nimi. ;)

Offline ftorek

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2010, 16:17:21
popracuje, popracuje -  postacie sa jednymi z pierwszych ktore zrobilem i w sumie wtedy to mialo byc troche inaczej (bardzo podstawowe 'ikonki') - teraz mi sie troche pozmienialo...

mam plan zrobic kilka klas (czarodziej, wojownik itd...) i jakos je rozrozniac

ale na razie tak czy siak podstawy musze skonczyc (czyli bestiariusz, wiecej itemow i broni...)

pozdrawiam
f.

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Grudzień 20, 2010, 19:19:03
Ogólnie bardzo fajne, mam nadzieję, że jak skończysz to wrzucisz tu paczkę ze wszystkimi grafikami. Jeden grafik i jak się wszyscy rzucili? :D Jakbym nie miał projektu na głowie to pewnie też bym coś stworzył.

Offline ftorek

• Użytkownik

# Grudzień 23, 2010, 18:48:33
siamana - bronie dalekosiezne + amunicja + magiczne opcje

i kilka pierscionkow rowniez

paczka leci - lapcie :)

Offline Liosan

• Redaktor

# Grudzień 23, 2010, 18:52:26
O, fajowe te strzały :) Pozmieniam sobie kolory otoczki z niebieskiej na czerwoną/zieloną/zółtą i będzie więcej rodzajów :) I te dwa pierscionki z kamykami tez fajne.

Liosan

Offline ftorek

• Użytkownik

# Grudzień 23, 2010, 19:04:41
tez tak myslalem zeby zrobic wiecej kolorow magiczych przediotow (niebieski obrazenia od lodu, czerwony - arrows of fire, zielony - acid kiss) - ale kurka mialbym za duzo outputu - tak wiec na razie niebieskie znaczy magiczne :) i tyle (oczywiscie myslalem tez zeby zrobic troche unikatowych broni - np FrostBite - magiczny miecz z obrazeniami od lodu w ksztalcie jakiegos zamarznietego sopla - no ale coz - na razie stwierdzilem ze zrobie jakas tam podstawke)

pozdrawiam
f.

Offline Liosan

• Redaktor

# Grudzień 23, 2010, 19:22:09
Mi to co robisz bardzo odpowiada - bo dajesz mi fajne, estetyczne grafiki których akurat potrzebuję, które mają fajny kształt, wygląd i kolorystykę. Zrobienie kilku kolorów to kwestia znalezienia odpowiedniego suwaczka i przesunięcia go w odpowiednie miejsce :) Nawet wolę to robić samemu - bo ja wiem, co mniej więcej chcę osiągnąć; a Ty się mniej nudzisz robieniem 5 wariantów każdej broni :P Dość często robię takie rzeczy - biorę jakieś darmowe grafiki i przerabiam je (np. statki kosmiczne z Tyriana na potwory z WG).

Liosan