Autor Wątek: Rolnicza gra MMO  (Przeczytany 11085 razy)

Offline Mr.Protek

• Użytkownik
    • Pogromcy Potworów

# Grudzień 20, 2009, 18:56:52
A będzie można jeździć traktorem? ;D

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Vipa

• Gość
# Grudzień 20, 2009, 18:59:55
Tiger, olej tych, którzy marudzą. Jeśli wskazują problem, to wymagaj od nich wyjaśnienia. Inaczej, niech się zamkną.
No faktycznie. Wszyscy inni mają się produkować, wyjaśniać i tłumaczyć, a autor wątku nawet nie raczył w 3% wyjaśnić swojego pomysłu. Gdzie tu logika? Jeśli ktoś ma czegoś wymagać, to raczej nie autor kilkuzdaniowego opisu mega wypasionej gry.
Nie. wystarczy nie komentować. Jeżeli gra cię interesuje to zostawiasz komentarz.
Nikt niczego nie osiągnie, jeśli zgasi się kąśliwym uwagami na początku ;)
Od dziś przyjmuję podejście, że bronię zupełnych amatorów przed zgaszeniem. Nawet jeśli zaproponują MMO. Spróbujcie mnie zgasić.
Może nauczy się wyjaśniać o co chodzi i przedstawiać co, jak i gdzie w sposób trochę bardziej rozbudowany i poważny. Bo obecny raczej pokazuje, jak autor lekceważy to co robi.
Może spróbujemy....
Każdy robi to na swój sposób. Jakbym ja przedstawił problem, to połowa forum zabiłaby mnie śmiechem. Jak raz przedstawiłem prośbę o pomoc to yarpen zabił mnie jednym postem. Nie należę do amatorów. Ale zawsze znajdzie się ktoś kto umie więcej.
A niby gdzie miałby szukać? Osoba, która wygoogla to forum nie ma najmniejsza pojęcia, że istnienie coś takiego warsztatowa wiki.
W dziale Pomysły nie ma żadnej informacji o tym, jak pisać i jak nie pisać. Żadnej. Od tego jest dział pomysły, by je weryfikować. Każda gra powstaje od pomysłu. Nie znasz autora i nie masz zielonego pojęcia, co potrafi. Może stworzy dobrą rolniczą grę i jeszcze na tym zarobi, a tobie będzie łyso, bo zjechał człowieka po kilku postach na forum?
A niby w regulaminie forum. Tam jest również odnośnik jak nie lamić. A regulamin jest zawsze dostępny pod linkiem na dole strony głównej forum.
Mówisz, że nie znam autora. Masz rację. Ale po kilku postach potrafię ocenić i co najważniejsze mogę mieć swoje zdanie na ten temat. Gdyby kolega Tiger nie lekceważył szanownych forumowiczów niechlujnym postem może miałbym inne zdanie.
Życzę wszystkiego najlepszego autorowi, miejmy nadzieję ze ktoś się do pomocy skusi..... ja nie, choć gdy będą jakieś konkretne informacje na temat projektu, to z chęcią podejdę do tematu i postaram się konstruktywnie pomóc.

Większość ludzi wchodzi przez back-linki. Nie mają pojęcia o regulaminie i odpalając 10 stron z kolei nie chcą czytać regulaminu każdej z nich. Ot wilcze prawa google, do którego zachęcacie nowych.
Tiger wyraźnie napisał, że nie zna się. I przychodzi tu, by prosić o fachową opinię. Widać jesteście na tyle fachowi, by rzucać głupimi uwagami zamiast zadać pytania precyzujące. Może nie potraficie ich zadać, nie wiecie jak?
A może nie wymyślaj za bardzo?
By prosić o fachową opinię wypadałoby fachowo coś opisać.
A Tiger dostał taką opinię na jaką zasłużył opisem projektu.
Każdy z nas jest w czymś początkującym. Pogadamy o zaawansowanej obsłudze języka obrabiarek? Zadam pytanie i co odpiszesz? Nic. Więc takiej reakcji oczekuje zadający pytanie. A założę się, że bym usłyszał dziesiątki odpowiedzi "na co ci to?".
Gra nie musi być drugim FarmVille i nim nie będzie. Podobnie jak Gamedev.pl nie jest drugim Gamedev.net. Komukolwiek przeszkadza to uczestniczyć w tym forum?
Gra rolnicza nie będzie też mieć fabuły RPG. Nie ma jej WoW, PoP i są cholernie ciekawymi grami dla milionów ludzi.
Gry strategiczne, taktyczne najczęściej nie mają fabuły, a jedynie pewną wizję świata, wcielenie znanych założeń i wpędzenie tego w ruch na ekranie. Starcraft nie ma fabuły. Opiera się na trzech rasach: przerośnięte, agresywne robale, agresywni ludzie, agresywni ludzie z przyszłości walczący robotami, nie samodzielnie. Reszta to opracowanie zależności. Których w rolnictwie jest tyle samo, co i w strategii wojennej. Narzędzi wcale nie jest mniej.
A czy znasz na tyle autora, aby wiedzieć jak wygląda jego projekt?
Dowiedziałeś się tego rozumiem z opisu wstępnego?
Wiesz z niego rozumiem jak bedzie wyglądała ta fabuła. Podziel się z chęcią dowiemy się wszyscy czegoś więcej.

Kilka słów podsumowania.
Tiger zamiast się obrażać weź się chłopie do roboty. Zrób przynajmniej pożądny opis pokazujący jakie to innowacyjności bedzie posiadał twój projekt.
Jak to zrobisz to wróć i zaprezentuj. Z pewnością ludzie inaczej podejdą do tematu, wrzucając choć po części coś konstruktywnego.

0xCAFE jeśli chcesz robić za obrońcę ludzkości i potępionych to oczywiście bardzo szlachetne, ale może warto się zastanowić czy osoba, którą będziesz bronił jest tak na prawdę nieumiejętna czy może leniwa/lekceważąca/pochopna*

*Niepotrzebne skreślić.
Pozdro

Edit poprawione za duże przerwy.
Nawet jak jest leniwa (sam jestem) to fakt zawarcia pytania świadczy o inicjatywie. A ta jest godna uwagi. Łatwo pisać "weź się do roboty".
Sam pisze gry, robię grafikę, staram się o wydawcę, sam sprzedaję. Osoba na forum projektowania wnętrz może mnie wyśmiać, bo nie opisałem jakiego modelu wersalki potrzebuję do wykonania. Ale to mnie mało interesuje. Proste i oczywiste.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Grudzień 20, 2009, 19:15:21
@Piko
Mylisz pojęcia. Tiger nie przedstawił żadnego opisu projektu, bo nie zamierzał. Przedstawił myśl. Wyraźnie to zaznaczył.
Resztę twojej kontry ściął Vipa. Od siebie dodam tylko, że jeśli nie siedzisz na jakimś forum codziennie od dłuższego czasu, to nie zapamiętasz jego regulaminu, choćbyś nawet chciał. Dlatego zarzucenie nieznajomości regulaminu nowych jest bezsensowne.

Vipa

• Gość
# Grudzień 20, 2009, 19:28:32
Dodam tylko od siebie, iż jestem w tej chwili obecnym na ok. 10 forach, jako moderator. Oprócz tego piszę dla sześciu różnych pism i web blogów cz też zinów. Nie pamiętam sam regulaminu części z nich i często ten regulamin łamię. Nawet tutaj.

Niekiedy nie ma człowiek po prostu czasu by poznać regulamin, wiki, stronę projektów itd. A odpowiedź jest potrzebna ASAP. Jak zawsze.
Dam prosty przykład. Pisałem ostatnio dla jednego z czasopism o kartach graficznych w znaczeniu ich sprzedaży i stosowanych kruczków. Musiałem zasięgnąć informacji o samym produkcie, systemach sprzedaży jako takich i stosowanych regułach. Trochę się na tym znałem w tej chwili, ale tylko trochę. Wikipedia nie pomoże. Pół miesiąca na forach dało rezultat. I teraz wnioski:
Polskie fora == zero. Same bluzgi albo pytania o szczegóły, których umieścić nie mogłem.
Gamedev.net i inne takie: spoko - tu masz link, tu masz specyfikację, to masz dokładny opis.

Istnieje różnica.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Grudzień 20, 2009, 19:56:58
To jak ze "słynną" polską gościnnością. Wyjedzcie do krajów arabskich, poczujecie się jak niekulturalne buraki. Tam człowiek nie powie wam, jak należy iść do najbliższego bankomatu. On was zaprowadzi pod sam bankomat ciesząc się, że będzie mógł pomóc.

Czy jeśli ktoś was pyta, gdzie jest bankomat, to wy pytacie jak wygląda kostka brukowa pod bankomatem, do którego pytający chce dojść?

Piko, napisałem już słowo "fabuła" przy tej propozycji jest nieistotne. Tiger użył tego słowa pewnie niewłaściwie. Po to otworzył tu wątek, by dowiedzieć się podstawowych rzeczy. Nie znam autora, nie znam autora projektu. Gdy przychodzi ktoś zupełnie nowy, to chyba oczywiste, że nikt go nie zna? A reszta nie powinna go gnoić za to, że ośmielił się wziąć za coś nowego.
Jest głupi czy genialny? To odwieczny dylemat. Wyjaśni się w pracy, nie wątku, w którym rzuciłem ideę.

Dlatego też od tej pory będę wspierał każdego z pomysłem. Bo w niszczeniu pomysłów i gaszeniu zapałów doszliście do perfekcji.

Offline piko84

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2009, 20:01:15
Ok po kolei, bo się troszkę chłopaki rzuciliście.

@Wysłane: Dzisiaj o 17:59:55 Wysłany przez: Vipa
1. A czy ktoś mówił, że nie interesuje?
Interesuje dlatego piszę.
Ale z chęcią chciałbym móc napisać cośkonstruktywnego.
2. Każdy robi to na swój sposób, ale wypadałoby dać innym możliwość odpowiedzi. A takie przedstawienie pytania na sorry, ale chyba nikomu tej opcji nie daje.
3. Spoko, tylko jak nie lamić przewodzi temu forum już od paru ładnych lat. A tu widzę chcesz zrobić rewolucję. Wrzucajcie co chcecie, bo są back-linki. Super.
4. A jakie widzisz podobieństwo w rozmowie o języku obrabiarek, w porównaniu do pytania do ogółu forumowiczów? Bo tu z jednej jest pytanie o szczegóły, gdzie moga porozmawiać osoby znające temat, a z drugiej strony jest pytanie o sprawy ogóle, gdzie z chęcią część użytkowników odpowiedziałaby, gdyby dostała taką możliwość poprzez odpowiednie i wystarczające sformułowanie pytania poprzez podanie przynajmniej części ważnych informacji wymaganych do odpowiedzi.
P.S. O obrabiarkach moglibyśmy porozmawiać akurat,a także o robotyce, automatyzacji procesów przemysłowych, programowaniu mikrokontrolerów itd ale chyba bardziej PM.
5. Faktycznie inicjatywa godna oklasków - 5 zdań nie wyjaśniających niczego.
Co do rzeczy ma twoja wycieczka w dalszej części odpowiedzi nie mam pojęcia. Ale nie jesteś jedyną osoba piszacą gry w tym kraju. Choć z pewnością masz +5pkt do lansu.

@ Wysłane: Dzisiaj o 18:15:21 Wysłany przez: 0xCAFE
Tak zdecydowanie niewiedza jest dobrym wytłumaczeniem.
Wysoki sądzie nie wiedziałem, że udostępnianie przez p2p jest łamaniem prawa. Odpowiedź: To wsazystko tłumaczy 5mln$ grzywny.

Wysłane: Dzisiaj o 18:28:32 Wysłany przez: Vipa
Za pierwszą część kolejne +5pkt do lansu. Szacun
Łamanie regulaminu jest rzeczą normalną, tak jak robienie OT, ale zakładanie nowego tematu powinno, być choć trochę przemyślane i zgodne z panujacymi zasadami.
Pomysły rodzi się w sekundzie, ale rozwijanie go powinno, być juz raczej przemyślane.
No i kolejne +3 do lansu.
A je stwierdzam, że polskie fora są ok jeśli chodzi o komentowanie rzeczy nietechnicznych, jeśli pytanie zadaje sie w odpowiedni (zawierający pewne wymagane do odpowiedzi informacje) sposób. Przy sprawach technicznych to może tylko forum elektrody.

Offline piko84

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2009, 20:08:48

Czy jeśli ktoś was pyta, gdzie jest bankomat, to wy pytacie jak wygląda kostka brukowa pod bankomatem, do którego pytający chce dojść?

Piko, napisałem już słowo "fabuła" przy tej propozycji jest nieistotne. Tiger użył tego słowa pewnie niewłaściwie. Po to otworzył tu wątek, by dowiedzieć się podstawowych rzeczy. Nie znam autora, nie znam autora projektu. Gdy przychodzi ktoś zupełnie nowy, to chyba oczywiste, że nikt go nie zna? A reszta nie powinna go gnoić za to, że ośmielił się wziąć za coś nowego.
Jest głupi czy genialny? To odwieczny dylemat. Wyjaśni się w pracy, nie wątku, w którym rzuciłem ideę.

Dlatego też od tej pory będę wspierał każdego z pomysłem. Bo w niszczeniu pomysłów i gaszeniu zapałów doszliście do perfekcji.
No jesli ktoś zapyta o bankomat nie ma problemu. Jeśli ktoś zapyta o takie coś z pieniążkami to już gorzej, bo odpowiedzi jest kilka i kazda może być niewłaściwa, bo pytanie zostało źle postawione.
No i po raz kolejny pokazujesz, że wiesz więcej od autora sugerując, że nie wie co pisze mówiąc "fabuła". To może przedstaw ten pomysł w zrozumiałej dla mnie wersji, tym samym pomagając autorowi, a ja z chęcią się temu przyjżę i jeśli uznam za stosowne coś napisać to napiszę, aby autor miał kilka opcji do przemyślenia więcej. Ja nie gonię za to, ze coś robi tylko za podejście do tematu. Dobrze by było żeby nauczył sie go własnie na poczatku, bo później bedzie zawsze liczył, ze ktoś go będzie bronił, a life is brutal.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Grudzień 20, 2009, 20:18:43
Obrabiarki zostawiam Vipie  ;D

Z mojej strony.
3. Spoko, tylko jak nie lamić przewodzi temu forum już od paru ładnych lat. A tu widzę chcesz zrobić rewolucję. Wrzucajcie co chcecie, bo są back-linki. Super.
To dajcie przyklejony temat pt. "Jak przedstawiać pomysły?". Krótko, sprawa załatwiona.

@ Wysłane: Dzisiaj o 18:15:21 Wysłany przez: 0xCAFE
Tak zdecydowanie niewiedza jest dobrym wytłumaczeniem.
Wysoki sądzie nie wiedziałem, że udostępnianie przez p2p jest łamaniem prawa. Odpowiedź: To wsazystko tłumaczy 5mln$ grzywny.
Nigdzie nie napisałem słów "zdecydowani niewiedza jest dobrym wytłumaczeniem. Nie przypisuj mi w ten sposób żadnych słów, bo wygląda jak cytat.
Ale w tym przypadku. Do diabła, chłopak nie ma pojęcia o gamedevie i przyznał o to. Dlatego grzecznie nas wypytuję. Dopiero będzie się uczył. Sam fakt, że myśli o grze nie sprawi, że od razu będzie znał podstawy. Ale wasze jeżdżenie po nim sprawi tylko, że zapomni o pomyśle. Jak można cokolwiek tu stworzyć, jak nie można nawet przedstawić myśli? Co, ma wam od razu pokazać makiety interfejsu? To dział Pomysły, nie "Projekty tworzone" czy "Przedstawiam dokumentację".

To co, Piko, zgadzasz się, że forum gamedev.pl jest nieodpowiednie do pytań technicznych? Że programiści gier nie w stanie technicznie odpowiedzieć odnośnie tworzenia gier? Zatem Tiger powinien szukać odpowiedzi na Elektrodzie? Bo tutaj jest tylko gromada chłopaków, którzy udają, że cokolwiek wiedzą? Bez przesady, proszę.

Prawo, którego ludzie nie znają nie ma znaczenie. Regulaminu nie zna 99% użytkowników na żadnym forum. Tak wygląda rzeczywistość - ludzie mają konta na dziesiątkach, setkach fór. Nie czytają regulaminów, nie znają ich nie pamiętają. Wymaganie tego od nich jest bezczelnością. Winą moderatorów, którzy wolą kogoś opieprzyć za nieznajomość regulaminu niż wstawić przyklejony wątek do działu.

Piko, nie piszemy posta pod posta. To chyba niezgodne z regulaminem :P

Offline piko84

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2009, 20:47:37

Z mojej strony.
To dajcie przyklejony temat pt. "Jak przedstawiać pomysły?". Krótko, sprawa załatwiona.
I to jest bardzo dobry pomysł. Ale chyba wystarczyłoby napisać w tym poradniku, że powinien, być przynajmniej jako tako opisany.

Cytat: 0xCAFE
Nigdzie nie napisałem słów "zdecydowani niewiedza jest dobrym wytłumaczeniem. Nie przypisuj mi w ten sposób żadnych słów, bo wygląda jak cytat.
Ale w tym przypadku. Do diabła, chłopak nie ma pojęcia o gamedevie i przyznał o to. Dlatego grzecznie nas wypytuję. Dopiero będzie się uczył. Sam fakt, że myśli o grze nie sprawi, że od razu będzie znał podstawy. Ale wasze jeżdżenie po nim sprawi tylko, że zapomni o pomyśle. Jak można cokolwiek tu stworzyć, jak nie można nawet przedstawić myśli? Co, ma wam od razu pokazać makiety interfejsu? To dział Pomysły, nie "Projekty tworzone" czy "Przedstawiam dokumentację".

To co, Piko, zgadzasz się, że forum gamedev.pl jest nieodpowiednie do pytań technicznych? Że programiści gier nie w stanie technicznie odpowiedzieć odnośnie tworzenia gier? Zatem Tiger powinien szukać odpowiedzi na Elektrodzie? Bo tutaj jest tylko gromada chłopaków, którzy udają, że cokolwiek wiedzą? Bez przesady, proszę.

Prawo, którego ludzie nie znają nie ma znaczenie. Regulaminu nie zna 99% użytkowników na żadnym forum. Tak wygląda rzeczywistość - ludzie mają konta na dziesiątkach, setkach fór. Nie czytają regulaminów, nie znają ich nie pamiętają. Wymaganie tego od nich jest bezczelnością. Winą moderatorów, którzy wolą kogoś opieprzyć za nieznajomość regulaminu niż wstawić przyklejony wątek do działu.

Piko, nie piszemy posta pod posta. To chyba niezgodne z regulaminem :P
Napisałeś "Gdy przychodzi ktoś zupełnie nowy, to chyba oczywiste, że nikt go nie zna?". Nie zna = niewiedza, a ty go za to bronisz. Kurcze nie wymagam przecież od wszystkich, żeby zachowywali 100% wszelkich zasad regulaminu, ale przynajmniej pierwszy post w wątku powinien cokolwiek tłumaczyć o czym ma być ten wątek.
Przyznał się, grzecznie wypytuje to wszystko racja, ale niech da możliwość konstruktywnej odpowiedzi. Dlatego pomysł może jest ok, ale opis jest do bani, bo nie daje pojęcia o czym tak na prawdę co miał autor na myśli.

Nie przypisuj mi słów o gamedev.pl. Polecam przeczytanie ze zrozumieniem. Polskie fora są dobre do gadania o niczym. Jak zadasz pytanie techniczne to dostaniesz odpowiedź, ale pośród miliona głupich pytań i odpowiedzi. Jeśli nawet zadasz je odpowiednio.

Kolego nie jest to pierwsze lepsze forum o pierdołach, do którego zniżasz właśnie gamedev.pl. Ile jest w Polsce forum o tworzeniu gier?  Także wypadałoby znać choć najważniejsze rzeczy z regulaminu tego naszego rodzynka.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Grudzień 20, 2009, 23:19:28
To co, może mam paść na klękanie i błagać o przebaczenie, jeśli zrobię cokolwiek źle?
Bo tak stało się z Tigerem. Zrównaliście pomysł z błotem. Pewnie, nikt go nie zna. Ja też i mam powodu, by go bronić. Poza tym, że nie zamierzam skreślać człowieka po paru jego postach. Paru postach człowieka, który nie ma pojęcia o robieniu gier. Allbo o tym, że na jakimś forum istnieją regulaminy. Czy ktokolwiek zwrócił mu uwagę na to, że złamał regulamin? Nikt, dosłownie nikomu to nie przeszkadzało. Będziemy dyskutować więc o regulaminie, jak PiS dyskutujący o regulaminie obrad sejmu, jeśli PO przepchnie ważną ustawę?
Jeśli gamedev jest takim rodzynkiem spośród innych for, że nie wolno być noobem, któremu wyjaśni się podstawy, to faktycznie lepiej by ludzie skorzystali z innych for. Tiger nie jest programistą i nie będzie. Nie ma co od niego wymagać, że od razu rozpiszę ci pomysł jak należy.
Gdyby zjawił się tu inwestor ze $100 000 000 też go kopniesz w dupę, bo nie ma pojęcia o robieniu gier? Pewnie nie, ale tylko z powodu chęci zjedzenia kawałka jego tortu.

Jak Tiger miał odpowiedzieć, jak wy zbywaliście kąśliwym uwagami i porównywaniami do Farmville? To on oczekiwał pokierowania.
Zasłanianie się regulaminem to jedynie wasza wymówka kryjąca lenistwo. Nie chce się wam poświęcić paru minut życia, daj szansy noobowi. Lepiej go zjechać, poczujecie się bardziej pro. Nie wymaga to od was żadnej próby zrozumienia człowieka. Ani pomyślenia, o co może mu chodzić. Działajcie tak dalej. Ale potem nie dziwcie się, że w polskim gamedevie brakuje innowacji, skoro na "rodzynku forót o gamedevie" ludziom domyślnie przyczepia się plakietkę "troll". Za co? Bo miał odwagę przedstawić pomysł?
I "programujcie" dalej gry, zamiast je "tworzyć" i starać się wesprzeć twórców. Ciesze się, że nie przyszedłem do was z pomysłem mojego pierwszego moda (nawet gdyby był tutaj taki rozwinięty dział). Byłem totalnym noobem, miałem pomysł, marne (zerowe?) pojęcie o modowanej grze, schowałbym się do piwnicy po waszym mieszaniu z błotem i być może nigdy nie zrobił nic w gamedevie. Pewnie złamałbym regulamin, bo nie mam zwyczaju nigdzie ich czytać, jeśli nie zostaną wyróżnienie lepiej niż link w Aktualnościach. Nikt wtedy nie miałby powodu mnie bronić, w czymkolwiek pomagać.
Ale miałem to szczęście, że zacząłem na forum ludzi życzliwych. Nie na forum, które pomóc osobie zielonej uważa za "obniżanie poziomu". Jeśli to forum jest mądre, by doradzać tylko, którzy coś potrafią, to może zaczniemy doradzać wyłącznie profesjonalistom, pobierać opłaty? Bo osoby z ulicy nie mają czego tu szukać. Zostaną tylko zniechęceni i odejdą stąd. A potem zostanie im wypomniane, że odpowiadają konstruktywnie. Nawet pomimo, że nie zadaną im prawdziwie konstruktywnych pytań. A jedynie poszturchiwanie końcem buta w stylu "sprawdźmy, czy to gównie nie śmierdzi".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2009, 23:24:24 wysłana przez 0xCAFE »

Offline piko84

• Użytkownik

# Grudzień 21, 2009, 00:43:20
To co, może mam paść na klękanie i błagać o przebaczenie, jeśli zrobię cokolwiek źle?
To już będzie twoja decyzja.

Bo tak stało się z Tigerem. Zrównaliście pomysł z błotem. Pewnie, nikt go nie zna. Ja też i mam powodu, by go bronić. Poza tym, że nie zamierzam skreślać człowieka po paru jego postach. Paru postach człowieka, który nie ma pojęcia o robieniu gier. Allbo o tym, że na jakimś forum istnieją regulaminy. Czy ktokolwiek zwrócił mu uwagę na to, że złamał regulamin? Nikt, dosłownie nikomu to nie przeszkadzało. Będziemy dyskutować więc o regulaminie, jak PiS dyskutujący o regulaminie obrad sejmu, jeśli PO przepchnie ważną ustawę?
Pomysł - nie. Przedstawienie pomysłu - tak.
A czy ktokolwiek go skreślił? Wystarczy, że Tiger opisze pomysł. Przedstawi ficzersy, która gra ma mieć itd., a później zacznie rozmowę co, jak i dlaczego.
Ja zwróciłem uwagę, bo odpowiedziałbym z chęcią na przedstawiony pomysł, gdyby był on wystarczająco opisany, czyli innymi słowy nie był lamerski. Nie mówię o dokumentacji technicznej, ale o pożądnym opisem, co zresztą można było przeczytać już wcześniej.
Zrób przynajmniej pożądny opis pokazujący jakie to innowacyjności bedzie posiadał twój projekt.
Jak to zrobisz to wróć i zaprezentuj. Z pewnością ludzie inaczej podejdą do tematu, wrzucając choć po części coś konstruktywnego.
I nie mieszajmy do tego polityki, bo idą święta i po co psuć sobie humor.

Jeśli gamedev jest takim rodzynkiem spośród innych for, że nie wolno być noobem, któremu wyjaśni się podstawy, to faktycznie lepiej by ludzie skorzystali z innych for. Tiger nie jest programistą i nie będzie. Nie ma co od niego wymagać, że od razu rozpiszę ci pomysł jak należy.
Gdyby zjawił się tu inwestor ze $100 000 000 też go kopniesz w dupę, bo nie ma pojęcia o robieniu gier? Pewnie nie, ale tylko z powodu chęci zjedzenia kawałka jego tortu.
Nie trzeba być programistą do tego. Wystarczy chcieć.
Inwestor pewnie najpierw zapoznałby sie z rynkiem, a nie robił wszystkiego tak jak Tiger na "łapu capu". A jego post z pewnością nie wyglądałby tak: "Mam duuuużo hajsu, chce zrobić super grę, ale nie wiem jaką. Tylko żeby fajna była."
Poza tym te sytuacje są diametralnie różne. Tu ktoś daje pracę, a tu prosi cię o coś. W pierwszym wypadku albo jest normalny i robisz, albo nie jest i robisz lub masz go gdzieś. W drugim należy spędzić choć pare sekund więcej (no może minutę), aby prosząc o ocenę nie obrażać innych swoim lekceważeniem. Dlaczego? Jak kogoś lekceważysz niehlujnym pytaniem, to się nie dziw, że będzie lekceważył ciebie.

Jak Tiger miał odpowiedzieć, jak wy zbywaliście kąśliwym uwagami i porównywaniami do Farmville? To on oczekiwał pokierowania.
Zasłanianie się regulaminem to jedynie wasza wymówka kryjąca lenistwo. Nie chce się wam poświęcić paru minut życia, daj szansy noobowi. Lepiej go zjechać, poczujecie się bardziej pro. Nie wymaga to od was żadnej próby zrozumienia człowieka. Ani pomyślenia, o co może mu chodzić. Działajcie tak dalej. Ale potem nie dziwcie się, że w polskim gamedevie brakuje innowacji, skoro na "rodzynku forót o gamedevie" ludziom domyślnie przyczepia się plakietkę "troll". Za co? Bo miał odwagę przedstawić pomysł?
I "programujcie" dalej gry, zamiast je "tworzyć" i starać się wesprzeć twórców. Ciesze się, że nie przyszedłem do was z pomysłem mojego pierwszego moda (nawet gdyby był tutaj taki rozwinięty dział). Byłem totalnym noobem, miałem pomysł, marne (zerowe?) pojęcie o modowanej grze, schowałbym się do piwnicy po waszym mieszaniu z błotem i być może nigdy nie zrobił nic w gamedevie. Pewnie złamałbym regulamin, bo nie mam zwyczaju nigdzie ich czytać, jeśli nie zostaną wyróżnienie lepiej niż link w Aktualnościach. Nikt wtedy nie miałby powodu mnie bronić, w czymkolwiek pomagać.
Ale miałem to szczęście, że zacząłem na forum ludzi życzliwych. Nie na forum, które pomóc osobie zielonej uważa za "obniżanie poziomu". Jeśli to forum jest mądre, by doradzać tylko, którzy coś potrafią, to może zaczniemy doradzać wyłącznie profesjonalistom, pobierać opłaty? Bo osoby z ulicy nie mają czego tu szukać. Zostaną tylko zniechęceni i odejdą stąd. A potem zostanie im wypomniane, że odpowiadają konstruktywnie. Nawet pomimo, że nie zadaną im prawdziwie konstruktywnych pytań. A jedynie poszturchiwanie końcem buta w stylu "sprawdźmy, czy to gównie nie śmierdzi".

Farmville to raczej było zwrócenie uwagi na to, że taka gra z dużym wzięciem już istnieje, co za tym idzie jest już konkurencja, na którą należy zwrócić uwagę i wyciągnąć wnioski. Wystarczy chwilę pomyśleć, aby wsród setek odpowiedzi wynaleźć ważne informacje. I porównanie dla osób kumatych byłoby raczej dobrą podpowiedzią, a nie zjechaniem.
Szansę dostał przynajmniej ode mnie - otworzyłem wątek, a że została już po części zaprzepaszczona i niesmak w ustach pozostanie to druga strona.
I dlaczego to ja mam się domyślać o co autorowi chodziło. Wolałbym się dowiedzieć o co jemu chodziło i potem wyrazić swoje zdanie. Bo w przeciwnym wypadku to my bedziemy wymyślać za niego grę, a to już jest podpinanie się pod "zróbcie mi gre", a przynajmniej wymyślcie za mnie o czym ma być i jakie fajne elementy mechaniki możnaby dodać.
Na plakietkę "troll" trzeba sobie zasłużyć, co nie jest takie łatwe jak ci się wydaje.
I dlaczego kolega obraża wszystkich forumowiczów?
Nie przyszedłeś wcześniej, to po co przyszedłeś teraz???
Każdy łamie po części regulamin, ale może założenie nowego wątku wymaga zapoznania się z ogólnymi zasadami. A co do wyróżnienia, to może kolega nie zauważył, ale do niego jest cały dział forum założony!!! Chyba wystarczy jako wyróżnienie, prawda?
Jak koledze tutaj tak źle, to przecież nikt tu na siłę nie trzyma. Droga wolna.
Wystaczy, że Tiger jakoś skleci parę zdań sensownego opisu i to wystarczy, aby nie "obniżać poziomu". A znajdą się osoby, które poświęcą swój czas na napisanie kilku zdań, co myślą o idei Tigera.
Dlatego z niecierpliwością czekam na opis. I życzę powodzenia w jego tworzeniu, w taki sposób, aby nas zadziwił lub przynajmniej dał możliwość oceny.

Offline Aithne

• Użytkownik

# Grudzień 21, 2009, 00:56:04
Chłopaki, tak bardzo lubicie się obrzucać błockiem? Zawsze wiedziałam, że faceci to świnie ;P.

Może już skończycie się kłócić? Dziwnie to wygląda.

Offline piko84

• Użytkownik

# Grudzień 21, 2009, 01:01:45
Może i masz rację, ale 0xCAFE sam o to prosił  ;D.
Poza tym fajnie jest. Flaki, krew i rozbite czaszki. To się teraz dobrze sprzedaje.

Dobra już przestaję.

Czekam na posta od Tigera z pożądnym opisem.

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Grudzień 21, 2009, 11:08:45

Nawet gdyby przykleić go im do czoła, to i tak by nie przeczytali i dobrze o tym wiesz. Dlatego moderatorzy od tego są, żeby byli chamscy. Inna sprawa, że nie ma moderatora na tym forum, który by kogoś opieprzał. I to jest chyba największy problem.

Offline piko84

• Użytkownik

# Grudzień 21, 2009, 11:42:17
Nawet gdyby przykleić go im do czoła, to i tak by nie przeczytali i dobrze o tym wiesz.

No to już zależy od rodzaju człowieka, czasami przez zupełny przypadek jakiś nowy użytkownik go przeczyta.