Autor Wątek: Rolnicza gra MMO  (Przeczytany 11102 razy)

Offline Tiger017

• Użytkownik

# Grudzień 19, 2009, 12:30:47
Witam. Chciałbym przedstawić pomysł na grę rolnicza typu MMO, w której gracz stał by się posiadaczem prywatnego gospodarstwa nastawionego na dany kierunek produkcyjny. Można by było kontaktować się z innymi  graczami, móc im pomagać itp. Gra na pewno cieszyła by się dużym zainteresowaniem ze strony (młodych farmerów) Aby nie była obojętna wobec twórców, można by było zastosować (Abonament) Dobra fabuła + mody i grafika , a na pewno stała by się Hitem .. Np LS2009 jest pożądaną grą, a co dopiero taki projekt w wersji online. Proszę o rozpatrzenie pomysłu. Graficy na pewno by się znaleźli. A co do oryginalnych nazw maszyn można by było porozmawiać z przedstawicielami . Zawsze to jakaś reklama dla nich.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Will

• Użytkownik

# Grudzień 19, 2009, 12:36:46
Tak, wow się chowa  ;D Poprawiłeś mi humor, dzięki  :P

Offline Tiger017

• Użytkownik

# Grudzień 19, 2009, 12:40:04
He he... Ale nie rozumie Twojego nastawienia. Bo gra rolnicza??? A wiesz ile osób chciało by w to zagrać. Może nie Ty, ale skoro w taka grę jak SimAgri (gra rolnicza przeglądarkowa) gra miliony ludzi, to dla czego w coś takiego by nie zaczęli grac???

Offline hemik

• Użytkownik

# Grudzień 19, 2009, 13:10:24
Ja bym bardzo chetnie zagral:) lubie cos hodowac, a potem sprzedawac. handel w grach mmo najbardziej mi sie podoba ^^

Offline Tiger017

• Użytkownik

# Grudzień 19, 2009, 13:48:51
Nie było By tylko handlu. Będzie trzeba inteligentnie zapalność produkcje, np ilość nawozów itp. Zakupy nowych maszyn, pól, świadczenie usług innym graczom. Były bu osoby prowadzące skupy np zbóż itd. Handlarze maszyn, sklepy. Tylko jest problem, ja mógłbym podać fabułę, graficy tez by się znaleźli, ale potrzebuje kogoś kto by poskładał to wszystko i zaprogramował. Jak by się dodało abonament, to można na tym nawet zarobić  ;)

Offline ftorek

• Użytkownik

# Grudzień 19, 2009, 13:56:07
Ja cię Tiger proszę tylko o jedno - czytaj swoje posty przed tupnięciem guzika 'Wyślij wiadomość'.

I wydaje mi się, że żeby dobrze to wszystko działało - zanim znajdziesz programistów będziesz potrzebował jakiś dobrych specjalistów od rolnictwa (bo to akurat nie jest prosta sprawa)

pozdrawiam
f.

Offline bananu7

• Użytkownik
    • komiks RFMN

# Grudzień 19, 2009, 14:24:27
A mi się to kojarzy z pewną grupą, która robiła tu grę rolniczą :P

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 19, 2009, 14:32:14
desco?

Offline Anonim

• Użytkownik
    • Anonim's Page!

# Grudzień 19, 2009, 14:51:59
Jak dodasz samodzielne wytwarzanie nawozu będzie ciekawie  ;D

Offline Tiger017

• Użytkownik

# Grudzień 19, 2009, 15:11:42
Ja cię Tiger proszę tylko o jedno - czytaj swoje posty przed tupnięciem guzika 'Wyślij wiadomość'.

I wydaje mi się, że żeby dobrze to wszystko działało - zanim znajdziesz programistów będziesz potrzebował jakiś dobrych specjalistów od rolnictwa (bo to akurat nie jest prosta sprawa)

pozdrawiam
f.
Co do specjalistów od rolnictwa myślę że ja wystarczę. Jestem Studentem akademii rolniczej wiec coś wiem na ten temat. I powiem tak. Ja jak bym się znał na tworzeniu gier, to bym nie pisał tu o tym wszystkim. Ja tylko dałem pomysł. I  mogę pomoc w ewentualnych planach. A jeśli nikt by nie był chętny w realizacji, to trudno. Na pewno ktoś kiedyś stworzy coś podobnego.   :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 19, 2009, 15:16:08
Oświeć nas tylko, co zrobić, by taka gra nie była nudna jak flaki z olejem. :)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Grudzień 19, 2009, 15:17:54
Czy zaprojektowałeś już główne menu? To ważny element każdego MMO.

Offline djsmtih

• Użytkownik

# Grudzień 19, 2009, 16:14:41
Mam jedno pytanie:
Czemu wszyscy ludzie z serii "mam pomysł na gre" wrzucają swoje "genialne pomysły" na forum ?
Czy naprawde tak ważne jest ,aby ktoś napisał taką gre przed wami?

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Grudzień 19, 2009, 18:11:55
Potraktujcie to jak inny pomysł, a gra nie była by znowu taka nudna, nie którzy lubią gry oparte o handel/gospodarkę tylko tutaj zamiast akcji sadzisz buraki ;-)

Ale cóż.... zrobienie tego jest trudniejsze niż się wydaje, bo poza kimś kto wie jak sadzić te buraki, jaki wpływ mają jakie nawozy na jakie typy buraków potrzebny jeszcze ktoś kto zna się na handlu takim towarem - jak to wygląda od strony firm które skupują zboże, jak to ma się do tego ile tego zboża zostało wyprodukowanego.... no i tutaj znowu jest problem, była by to gra bardziej 'elitarna' dla ludzi którzy się naprawdę tym interesują i potrafią ogarnąć te wszystkie zależności.

Offline piko84

• Użytkownik

# Grudzień 19, 2009, 18:17:18
Mam jedno pytanie:
Czemu wszyscy ludzie z serii "mam pomysł na gre" wrzucają swoje "genialne pomysły" na forum ?
Czy naprawde tak ważne jest ,aby ktoś napisał taką gre przed wami?
Pewnie. I bardziej to się może mu opłacić niż pisanie samemu. Wystarczy mały pozew o kradzież praw autorskich i kasa leci :)

Edit: A co do gry rolniczej to raczej kolego nie masz co startować przeciw Farmville