Autor Wątek: Poszukuję programistów i grafików na niskim poziomie  (Przeczytany 38393 razy)

Offline intoxicate

• Użytkownik
    • Jak zrobic gre FPP

# Grudzień 07, 2009, 17:12:48
rozni ludzie, rozne potrzeby, im wiecej ludzi tym wiecej potrzeb i wiecej problemow.

bedziesz mial mase dyskusji w stylu:
- ktos chce cos zrobic tak
- ktos chce cos zrobic inaczej
- komus to sie nie podoba a innemu sie podoba
- kogos nie ma i ktos inny nie moze objac po nim czegos
- ktos dobrze czegos nie udokumentowal, ktos inny nie wie co ma robic

jeden wielki hardcore tu widze. Proponuje parę teamów 2 osobowych, niż jeden duży 8 osobowy.

Powodzenia :P

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Liosan

• Redaktor

# Grudzień 07, 2009, 17:20:00
- Zbieraj od razu dane gada, skajpa, e-maile i rób z tego listę, choćby w txt. Osobisty telefon jest już praktycznie standardem w wieku Komunia+, można rozważyć prośbę o numer - jak ktoś się wykręca w dziwny sposób od podania, to najczęściej oznacza, że zamierza lecieć sobie w kulki ;)
Osobiście prawie nigdy nie daję komuś poznanemu w necie numeru telefonu... i nie widzę w tym nic dziwnego, i jeśli ktoś nie będzie chciał bez tego współpracować to on leci w kulki nie ja :) Po pół roku współpracy... no, możemy pomyśleć wtedy ;)

jeden wielki hardcore tu widze. Proponuje parę teamów 2 osobowych, niż jeden duży 8 osobowy.
Popieram całość posta poprzednika, a zwłaszcza powyższą linijkę. Uwierzcie mi, te dyskusje, przepychanki, synchronizacje, dokumentacje, projektowanie komitetem, ustalanie design-doca przez głosowanie... wszystkie takie rzeczy bolą, zapewniam Was :)

Zróbcie kilka gier współdzieląc zasoby (np. forum, grafiki, dźwięki) - będzie dużo lepszy efekt i dużo lepiej będziecie się bawić.

O, jeszcze to popieram:
Powodzenia :P

Liosan

Offline MatiSSJ

• Użytkownik

# Grudzień 07, 2009, 17:31:40
Dorzuciłbym jeszcze:
- Wiek.
A co za roznica czy ktos ma 50 czy 10 lat?

Offline intoxicate

• Użytkownik
    • Jak zrobic gre FPP

# Grudzień 07, 2009, 17:57:21
ustalanie design-doca przez głosowanie
głosowanie? w 99% gówno wychodzi z głosowania. Najlepiej mieć konkretną wizje od samego początku projektu. Proponuje jakiś remake. Designera bez doświadczenia nawet nie słuchaj bo żadnego projektu nie skończysz, nawet prostego tetrisa.  (wyjdzie Ci z tego tetris na xboxa i wii w 3d i z zaawansowaną fizyką + supportem facebooka, twittera i innych takich)

jak bys potrzebowal pomocy przy organizacji daj cynk
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 18:03:33 wysłana przez intoxicate »

flaczki

• Gość
# Grudzień 07, 2009, 18:03:45
Dorzuciłbym jeszcze:
- Wiek.

A czy 50-latek z podstawami c++ dogada sie z nastolatkiem, ktory ma c++ w malym palcu?

Offline MatiSSJ

• Użytkownik

# Grudzień 07, 2009, 18:05:18
Dorzuciłbym jeszcze:
- Wiek.

A czy 50-latek z podstawami c++ dogada sie z nastolatkiem, ktory ma c++ w malym palcu?
A czemu nie?

Offline intoxicate

• Użytkownik
    • Jak zrobic gre FPP

# Grudzień 07, 2009, 18:12:50
A czemu nie?
widac ogromna roznice pomiedzy programistami w wieku 30+ a tymi 23+, inaczej podchodzą do problemów innego rodzaju 'stylu' programowania używają. Kwestia niedogadania się jest bardzo prawdopodobna.

Offline Liosan

• Redaktor

# Grudzień 07, 2009, 18:19:44
widac ogromna roznice pomiedzy programistami w wieku 30+ a tymi 23+, inaczej podchodzą do problemów innego rodzaju 'stylu' programowania używają. Kwestia niedogadania się jest bardzo prawdopodobna.
Byłbyś skłonny to rozwinąć? Brzmi to dość ciekawie :) Ja jeszcze takiej różnicy nie dostrzegłem (może mam za mało próbek :)).

Liosan

Offline intoxicate

• Użytkownik
    • Jak zrobic gre FPP

# Grudzień 07, 2009, 18:23:10
wątpie bym był w stanie to rozwinąć albowiem programista ze mnie taki jak proboszcz w parafii.

mogę Ci tylko powiedzieć to co inni programiści mówili:
"całkiem inne podejście do projektów, używanie starych metod" - to co ja skumałem z tego całego mówienia o SDL bibliotekach etc

z mojej strony widać różnice pod względem efektywności, więc coś w tym musi być, ale to pewnie też jest uzależnione indywidualnie, choć jakieś tam prawdopodobieństwo istnieje. Osobiście nie mieszał bym wiekiem...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 18:25:53 wysłana przez intoxicate »

Offline Kant

• Użytkownik
    • Kntstudio

# Grudzień 07, 2009, 18:34:51
Język: C++
Poziom: średnio zaawansowany
Biblioteki: allegro , SDL
Stanowisko: Programista
Dodatkowa pomoc: Grafika 2D
Czas: 25 h/tydzień
Doświadczenie: od ponad 2 lat
Kontakt: gg 1738957

Offline yarpen

• Użytkownik

# Grudzień 07, 2009, 18:51:22
Z tym wiekiem to juz fantazjujecie. Pracowalem w zespolu z 18-latkami, pracowalem z 45+, roznicy (spowodowanej wiekiem) nie ma.

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Grudzień 07, 2009, 19:21:28
Różnica spowodowana jest raczej doświadczeniem, ale wiek to bardziej jako ciekawostka niż coś co ma wpływać na to czy wciskamy do teamu czy nie.

Swoją drogą, tak się trochę zastanowiłem i chyba jeszcze tego nie napisałem :D
Padły tutaj propozycje żeby robić kilka mniejszych teamów, zamiast jednego dużego - ja mam trochę inną propozycje, bardzo zbliżoną, ale polegało by to na tym żeby zrobić pary programistów i na każde jedno zagadnienie przydzielić 2 lub więcej takich par - po skończeniu, można by porównać te dwa rozwiązania i albo wybrać jedno, albo zrobić trzecie które by połączyło zalety dwóch [ o ile się da ].
[tutaj można by zrobić rotacje, po jednej osoby z pary do implementacji nowego rozwiązania, a te dwie które pozostały mogły by zacząć pracę nad czymś nowym - pomogło by to znaleźć sobie 'kumpla od kodowania' - co ostatnio było opisane na devblogu ;-) ]

Btw. my tu tak z rm-f sprzeczaliśmy tylko ;-)
co nie zmienia faktu że nie tylko ja uważam za masochizm pisania gry w delphi :->

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Grudzień 07, 2009, 19:49:56
Informacja o wieku zawsze się przydaje, chociażby dla samej wiadomości, kto to jest ten łepek z forum ;) I tak czy siak to wyjdzie.

@Nilphilus
Propozycje kilku małych zespołów musiały paść i powinny być zaakceptowane. Inaczej będzie jak z robotami drogowymi, 1 pracuje, drugi je, a 8 kręci się dookoła.
Programowanie w parach to jedna z zasadniczych praktyk programowania ekstremalnego. Potrafi być bardzo ciekawa i efektywna.

Offline really

• Użytkownik

# Grudzień 07, 2009, 20:46:30
(..)wybrać jedno(...)
To byłby chyba najlepszy sposób na demotywację tych osób, których rozwiązanie zostało odrzucone ;)

Offline hfjh

• Użytkownik

# Grudzień 07, 2009, 23:14:44
@intoxicate: w zespole powinien chyba być ktoś kto będzie wybieral rozwiązania, żeby hardcoru nie było?