Autor Wątek: Poszukuję programistów i grafików na niskim poziomie  (Przeczytany 40097 razy)

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 06, 2009, 20:36:06
chodzi mi po prostu o jakiś język którego nie umiem/nie mam ochoty się uczyć) i wtedy bym się raczej nie pisał. Jak jest to c++ tudzież może być java, to się chętnie piszę  ;)
No to ca problem, wyjdź i nie trzaskaj obrotowymi drzwiami.
A co za problem "nauczyć" się nowego języka?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Buyuk

• Użytkownik
    • Mój blog ;]

# Grudzień 06, 2009, 20:47:15
Eh... Problem żaden, prawie. Ale po co pisać żeby się dowiedzieć co to za język, i na końcu żeby się okazało, że to taki, którego nie mam zamiaru się uczyć?

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Grudzień 06, 2009, 20:49:14
No cóż, jeśli chodzi o język to pole manewru i tak jest małe ;-)

Pascal raczej odpada, może Delphi - ale hmm... tylko hardkorowcy w tym gry piszą ;-)
Java jak wspomniałeś
C# - wspominałem już - XNA ;-)
i C++ - tutaj jest duże pole manewru co to bibliotek i silników.

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 06, 2009, 20:50:08
Pascal raczej odpada, może Delphi - ale hmm... tylko hardkorowcy w tym gry piszą ;-)
Czemu? Fajny język.

A C lub Lisp?

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 06, 2009, 20:55:37
Lisp bardziej hardkorowy od Pascala, choć wart nauczenia. Jest jeszcze rewelacyjny D będący ciut w plecy z bibliotekami :).

Offline Buyuk

• Użytkownik
    • Mój blog ;]

# Grudzień 06, 2009, 20:58:21
Nie oceniam języków, Angry Bull może pisać w czymkolwiek choćby w wymienionym przez Ciebie Delphi, znam ludzi którzy w tym piszą i wychodzą całkiem niezłe programy. Wiem że te trzy języki (Java, C++ i c#) to dziś praktycznie najważniejsze języki, i w zasadzie mała szansa szczerze powiedziawszy żeby to był inny język niż c++, ale moja wypowiedź po prostu miała na celu skłonienie autora żeby podał więcej szczegółów.
Np. Jeżeli szczegóły są do ustalenia, to mógł to napisać. A tak, to ni w jedną stronę ni w drugą.

@Down:

Nie wiem jaki ma sens, ale chodzi mi o to że autor mógł podać ten język, bo może się okazać że nie interesuje go c++
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 21:04:17 wysłana przez Buyuk »

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Grudzień 06, 2009, 21:00:46
rm-f: cóż... delphi jest raczej skierowany do aplikacji, niż gier. A sam Pascal jest po prostu mało wygodny pod tym względem - ale fakt, powstały gry w tych językach i wcale złe nie były - ale jaki ma sens nauka pisania gier w Delphi?

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 06, 2009, 21:13:25
rm-f: cóż... delphi jest raczej skierowany do aplikacji, niż gier.
Nie jest ;<.

A sam Pascal jest po prostu mało wygodny pod tym względem
Dlaczego?

ale jaki ma sens nauka pisania gier w Delphi?
Jaka nauka? Język to tylko cholerne narzędzie.

Offline MatiSSJ

• Użytkownik

# Grudzień 06, 2009, 21:25:02
Hmm.. To moze zrobcie vota: Jaki jezyk bedzie najlepszy? xD

Offline Buyuk

• Użytkownik
    • Mój blog ;]

# Grudzień 06, 2009, 21:26:08
Nie nie nie, na to był osobny wątek bodajże ;]

@down niphilus:

Dlaczego ? Dlatego że widziałem już różne pomysły, dlatego uważałem że mogło tak być, ale troszkę offtopujemy, już wszystko wiadomo, więc jest okej. Nawet wysłałem swoje zgłoszenie już ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2009, 22:50:13 wysłana przez Buyuk »

Offline Angry Bull

• Użytkownik

# Grudzień 06, 2009, 22:11:06
C++ oczywiście :)
Biblioteki, to przy pracy nad projektami zapozna się  :)
Nie będzie to łatwe oczywiście, ale przy odpowiedniej współpracy i motywacji grupy powinno się udać.

I nie chodzi tutaj o jakiś konkretny jednorazowy projekt, tylko o rozwijanie umiejętności w zakresie programowania tej grupy, zaczełoby się od prostych projektów przechodząc do coraz większych.
Kontakt to na skype'ie i na gg.

Kto chętny do współpracy, to pisać na pw.

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Grudzień 06, 2009, 22:33:52
rm-f: równie dobrze mogę się spytać, w którym miejscu jest wygodny.

Ale dobra, może faktycznie źle sprecyzowałem pytanie: jaki ma sens nauka Delphi w celu pisania gier? Nie ma tak na dobrą sprawę jakiś specjalnych udogodnień.

Dobra, zdaje sobie sprawę że to Twoje odczucie że Delphi może być, bo może, owszem - ale czemu by mieli je wybrać?

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 06, 2009, 23:04:53
@AngryBull: A interesowałoby Cię (i ekipę, która się tu zbiera), bym Wam spróbował trochę pomóc jako koordynator projektu? Mam nieco doświadczenia w pracy w kilkuosobowym zespole i w dziedzinach okołokoderskich, więc mógłbym się tutaj trochę przydać. Jeśli o mnie chodzi, to po prostu chciałbym wypróbować się w takiej roli.

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Grudzień 06, 2009, 23:15:23
Macie jakieś miejsca siedzące? :-)
Bo coraz ciekawiej zapowiada się śledzenie poczynań - coś w  rodzaju historii "od postawienia celu - do stworzenia gry (gier)" ;-)

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Grudzień 07, 2009, 00:04:16
rm-f: równie dobrze mogę się spytać, w którym miejscu jest wygodny.

Ale to ty rzucasz takie słowa, i nie odwracaj kota ogonem.

Ale dobra, może faktycznie źle sprecyzowałem pytanie: jaki ma sens nauka Delphi w celu pisania gier? Nie ma tak na dobrą sprawę jakiś specjalnych udogodnień.

Pytam się jaka nauka? Język to narzędzie siadasz i używasz, jeżeli musisz użyć języka to trzeba przewertować od 0 do bohatera wersja dla Delphi to chyba znaczy że coś nie teges z tobą co?

Dobra, zdaje sobie sprawę że to Twoje odczucie że Delphi może być, bo może, owszem - ale czemu by mieli je wybrać?
Moje odczucie nie było nigdzie wyrażone, więc z jakiej racji je znasz?

@A przyjmiesz osobę która ma dość radykalne poglądy co do powstawania gier? ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 00:11:05 wysłana przez rm-f »