Autor Wątek: [Poszukuję] Darmowa biblioteka C# do renderowania w GDI+ równań matematycznych  (Przeczytany 1821 razy)

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Grudzień 03, 2009, 22:11:49
Witam!

Poszukuję darmowej biblioteki w C# do renderowania w GDI+ równań matematycznych. Przeczesałem Google, ale jest zadziwiająco mało informacji na temat jakichkolwiek implementacji MathML, albo TeXa. Jedyne co znalazłem to Mathematica, ale to płatne, więc mnie nie interesuje.

Byłbym dźwięczny, gdyby mnie ktoś naprowadził na właściwy trop ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Grudzień 03, 2009, 22:32:38
Proponuję rozluźnić nieco wymagania: do C# przecież możesz podłączyć dowolny kod w C/C++ (wystarczy zapakować w DLLkę), a i rysować nie musi w GDI+, bo przecież wystarczy Ci wynikowa tablica pikseli, którą możesz opakować w bitmapę.

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Grudzień 03, 2009, 22:44:47
Znalazłem tylko to - ale nie dość, że kosztuje 500$, to jeszcze domena twórców straciła ważność.

W sumie, jak się tak zastanowić, to mogę renderować jako stronę XML (MathML) i wyświetlać w kontrolce WebBrowser... wadą jest fakt, że wymagam od użytkownika końcowego nowej wersji MSIE, a nie wszyscy robią Update'y (bo się nie lubią przyznawać, że mają... prawie legalny system ;) )

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Grudzień 04, 2009, 09:10:05
Czemu nie LaTeX? Dorzucasz do aplikacji trochę binarek i masz ładny renderer. :)

Offline siso

• Użytkownik

# Grudzień 05, 2009, 02:46:32
W sumie, jak się tak zastanowić, to mogę renderować jako stronę XML (MathML) i wyświetlać w kontrolce WebBrowser... wadą jest fakt, że wymagam od użytkownika końcowego nowej wersji MSIE, a nie wszyscy robią Update'y (bo się nie lubią przyznawać, że mają... prawie legalny system ;) )
Bosssz....
Wymuszając IE, obojętnie w jakiej wersji, skazujesz użytkownika na udrękę, a siebie na wieczne potępienie ;)

Z googli wyskoczyło mi coś takiego. Nie wiem, a nuż pomoże...