Autor Wątek: Ciało miękkie  (Przeczytany 697 razy)

Offline CyanApple

• Użytkownik
    • moja strona

# Listopad 12, 2009, 16:39:15
Cześć,
Mam taki problem, napisałem sobie fizykę ciała miękkiego - rozłożone masy połączone sprężynami. Mam pytanie odnośnie wstawiania sprężyn, bo ciało zachowuje mi się za stabilnie. Obecnie jest to zrobione tak, że mając jakiś punkt masowy i powiedzmy jego czterech sąsiadów powiązanie sprężyną jest w dwie strony, tj dany węzeł jest połączony ze wszystkimi swoimi sąsiadami sprężynami, ale także sąsiad jest połączony jakby drugą sprężyną. Może trochę jaśniej. Po prostu każdy węzeł jest połączony ze swoimi czterema najbliższymi sąsiadami, ale jak wiadomo jeżeli przejdziemy do kolejnego węzła to jego sąsiadem może być węzeł, który już wcześniej został połączony sprężyną. Moje pytanie brzmi więc, czy połączenia takie wstawia się tylko raz dla każdego węzła i usuwa z listy te, które już są połączone, czy każdy węzeł łączy się ze swoimi najbliższymi sąsiadami bez względu na to czy był już połączony czy nie?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline crocodile

• Użytkownik

# Listopad 16, 2009, 23:16:38
Nikt nie odpowiada? O.o

Jeśli dobrze rozumiem, to łączysz te 'punkty masowe' w taki sposób: pkt A łączysz z B, a następnie B łączysz z A. Według mnie niepotrzebnie. Równie dobrze można dwa połączenia zastąpić jednym dwukrotnie silniejszym. To by mogło wyjaśniać dlaczego w efekcie otrzymałeś za sztywne ciało.