Autor Wątek: pro-quiz++  (Przeczytany 9217 razy)

Deus

• Gość
# Lipiec 25, 2006, 15:31:15
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2008, 20:25:54 wysłana przez Szalonuki »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline seba123

• Użytkownik

# Lipiec 25, 2006, 15:35:41
W Windowsie uzywane sa czcionki truetype [ *.ttf ]. Sam SDL jako taki nie obsluguje ich. Musisz zaciagnac do roboty dodatkowo SDL_ttf, zeby sie cieszyc takimi fontami. A co do czcionek, ktore maja polskie znaki, to jest ich cala masa. Wiekszosc standardowych czcionek w Windowsie XP pl posiada znaki diakrytyczne.

Ja wiem ze trzeba użyć to SDL_ttf  i już dawno to opanowałem
Ale np. mam font : arial i ma znaki ą ć ó ń ale tylko działa ó  a inne nie
co jest nie tak?

Offline Kurak

• Użytkownik

# Lipiec 25, 2006, 16:08:21
W Windowsie uzywane sa czcionki truetype [ *.ttf ]. Sam SDL jako taki nie obsluguje ich. Musisz zaciagnac do roboty dodatkowo SDL_ttf, zeby sie cieszyc takimi fontami. A co do czcionek, ktore maja polskie znaki, to jest ich cala masa. Wiekszosc standardowych czcionek w Windowsie XP pl posiada znaki diakrytyczne.

Ja wiem ze trzeba użyć to SDL_ttf  i już dawno to opanowałem
Ale np. mam font : arial i ma znaki ą ć ó ń ale tylko działa ó  a inne nie
co jest nie tak?

Może problem z kodowaniem? iso i cp do polskiego mają chyba ó wspólne. <- nie jestem tego pewien
Pozdro,
Kurak

Deus

• Gość
# Lipiec 25, 2006, 16:26:28
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2008, 20:25:47 wysłana przez Szalonuki »

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Lipiec 25, 2006, 16:35:41
nie czytalem komentarzy wiec pewnie sie potworze ale:

1) bledy sa uderzajace... niemalze mnie wgniotlo w siedzenie. no i jeszcze brak konsekwencji w pisaniu - raz z duzej litery zaczynasz zdanie a raz z malej...
2) denerwujace jest to ze po jednej blednej odpowiedzi nie da sie juz przejsc etapu a pytania nadal leca!
3) niewygodna obsluga ( 'a', 'b', 'c' )
4) grafika niespecjalnie ciekawa
5) no i niech mi ktos wytlumaczy co to za Windows CD ktory niby jest najstarszym systemem Micro$oftu... (pytanie 15)

to tyle :)

a co do pomyslu to ja bym w taka gierke nie gral. jak chce popatrzec na literki i cyferki to wlaczam sobie kompilator :D

Offline Silther

• Użytkownik

# Lipiec 25, 2006, 17:09:07
5) no i niech mi ktos wytlumaczy co to za Windows CD ktory niby jest najstarszym systemem Micro$oftu... (pytanie 15)
Wikipedia o takim tworze nie wspomina - http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Lipiec 25, 2006, 17:12:47
Biorąc pod uwagę, że Microsoft "zrobił" DOS'a, to nic zawierające w nazwie "Windows" albo "CD" raczej najstarszym systemem nie będzie. :)

Offline Moriturius

• Użytkownik

# Lipiec 25, 2006, 18:16:09
Biorąc pod uwagę, że Microsoft "zrobił" DOS'a, to nic zawierające w nazwie "Windows" albo "CD" raczej najstarszym systemem nie będzie. :)

tez tak wlasnie myslalem ale tworca programu i zarazem pytania chyba mysli inaczej :D

Offline seba123

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2006, 11:28:27
Cześć to co robić dalej tą grę a może zmienić temat gry  bo po co mam robić quiz dla programistów jak  nikt nie będzie w to grac

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Lipiec 27, 2006, 11:59:21
To już Twój wybór, ale osobiście zalecam zrobić coś mniej niszowego, zwłaszcza że koderzy (co widać po postach) nie mają na takie gry ochoty. Ktoś proponował klon milionerów. Zawsze można zrobić to w pełnym 3D :)

Offline Kurak

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2006, 12:07:19
To już Twój wybór, ale osobiście zalecam zrobić coś mniej niszowego, zwłaszcza że koderzy (co widać po postach) nie mają na takie gry ochoty. Ktoś proponował klon milionerów. Zawsze można zrobić to w pełnym 3D :)
Ooo tak, pełne 3D. Zastosowanie shader model 3.0, shadow mapy, oświetlenie per-pixel, HDR ;]

Offline seba123

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2006, 12:23:39
Ooo tak, pełne 3D. Zastosowanie shader model 3.0, shadow mapy, oświetlenie per-pixel, HDR ;]
tak akurat ja zrobie 3d ;D

Offline seba123

• Użytkownik

# Lipiec 30, 2006, 21:08:57
a więc zrobię swój system font na bmp
a będzie działać tak :
jak znajdzie ą to rysuje z obrazka bmp ą czaicie  o co mi chodzi
a może macie lepszy pomysł jak to zrobić

Offline Riddlemaster

• Użytkownik
    • Moja strona domowa

# Lipiec 30, 2006, 21:10:09
?? nie bardzo wiem, o co teraz chodziło autorowi posta :)

Offline zarius

• Użytkownik

# Lipiec 31, 2006, 03:52:42
W sensie, ze chyba jak znajdzie w tekscie litere ą to zastąpi ją bitpapą  ;D

Mam takie wrazenie ze seba chce robic te gry dla nas zeby sie nie nudzilo bo nawet pyta o czym chcecie quiz :D

Moze zacznij robic to co ty bys chcial ;p ?

A klon milinerow ponoc byl nazywal sie zulionerzy czy jakos tak, ale niestety nigdy nie gralem/widzialem ;) ale domyslam sie co to moglo byc :D