Autor Wątek: Saurug - gra cRPG  (Przeczytany 5689 razy)

Offline Kurak

• Użytkownik

# Lipiec 24, 2006, 12:07:40
Witam
Od jakiegoś czasu w mym umyśle kształtuje się pomysł na grę cRPG, a ponieważ na arzie jest to zbyt ambitny projekt jak dla mnie, to przedstawię tu ten pomysł, który, być może, kiedyś ;] zrealizuję.
Co to ma być za gra?
Otóż ma to być gra cRPG tocząca się w świecie nazwanym Saurug. Saurug jest to typowy świat fantasy, gdzie można spotkać wiele plemion - ras istot humanoidalnych: elfowie, ludzie, krasnoludowie, orkowie. Nie są oni jednak, tak jak w innych tworach - istotami różnymi. Wszyscy wywodzą się od wspólnego przodka, mają jedynie rózny wygląd i (a jakże ;]) premie do współczynników. No i te istoty sobie żyją wymieszani w wielkich, rządzonych przez lordów, miastach. Władzę nad wszystkim sprawuje jeden, jak mówią niektórzy, Nieśmiertelny.
Kim kieruje gracz?
Otóż główny bohater jest 16-latkiem biorącym udział w małej wojence w średniowieczu pomiędzy dwoma prowincjonalnymi feudałami (czy jak im tam było;]). Kiedy zostajeotoczony przez kilku wrogich ludzi, potyka się o korzeń drzewa ;] i wpada w otwierający się portal do Sauruga. Tu zaczyna się gra - gracz wybiera, pod jaką postacią jego dusza będzie reprezentowana w Saurugu - standard, wybór rasy, umiejętności itp itd.
O czym jest główny wątek fabularny?
Nie jest to bynajmniej ratowanie świata Saurug. To jest już nudne - wszystkie gry mówią o ratowaniu jakiejś części świata. Gracz ma za zadanie uratować przede wszystkim siebie - musi znaleźć i otworzyć portal z powrotem do swojego świata.
Jak miałby wyglądać świat?
Świat Saurug otoczony byłby przez Góry Bogów, a w środku można by znaleźć dżungle, pustynie, łąki i zurbanizowane obszary miejskie.
Inne
W grze występowałaby magia, która jednak nie byłaby żadnym darem od bogów. Mana, energia potrzebna do czarowania jest możliwa do pobrania z głebokich szybów z wnętrza planety. W ogóle - oficjalna religia, 4 bóstwa, jest tylko wiarą wymyśloną przez urząd, zwany Świątynią. Urząd nietolerancyjny, działający jak inkwizycja.
W grze miałoby występować dużo questów pobocznych i poboczne "kampanie" typu przejmowanie kontroli nad Świątynią itp.

Jeśli chodzi o technikalia, to gra mogłaby być z widokiem FPP/TPP (do przełączenia), zachowująca równowagę pomiędzy walką a rozwiązywaniem zagadek ;].
Rozwijanie bohatera byłoby poprzez levele, nie jestem w stanie wymyślić wygodniejszego modelu niż ten z The Elder Scrolls.

Skąd nazwa? Wyraz Saurug wygenerowałem Fantasy Names Generatorem ;]

Co myślicie o tym pomyśle? Zagralibyście w coś takiego?

Pozdro,
Kurak

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Deus

• Gość
# Lipiec 24, 2006, 12:10:48
Hm, fabula niezbyt rozbudowana, a co do zagrania, to na pewno bym zagral. Tylko ciekawe ile bym pogral, godzine ? tydzien ? miesiac ? :P

Offline Kurak

• Użytkownik

# Lipiec 24, 2006, 12:13:24
Hm, fabula niezbyt rozbudowana, a co do zagrania, to na pewno bym zagral. Tylko ciekawe ile bym pogral, godzine ? tydzien ? miesiac ? :P
Chodzi o to, że głowny wątek fabularny nie byłby głowną częścią gry ;] Do zrobienia kilka innych kampanii itp, tylko że do czegoś takiego potrzeba by czasu :) A co do mnie, to byłby sukces jakby ktoś zagrał w moją grę godzine :D

Deus

• Gość
# Lipiec 24, 2006, 12:32:37
Nie uchodzę bynajmniej za wielkiego fana wszelakich odmian *RPG (no może troszeczkę jRPG na kieszonsolki typu GBC/GBA ;) ) jednakże uważam, że pomysł jest całkiem niezły i mimo, że RPGów jest dzisiaj cała masa to ten wydaje mi się (jak na cRPG) dosyć oryginalny. Kurak życzą ci żeby ne skończyło się na pomysłach (tak jak u mnie często bywało) ;).

Offline PlayeRom

• Użytkownik
    • PlayeRom

# Lipiec 24, 2006, 12:36:37
A ja dziekuje za napomienie o Fantasy Names Generator  ;D Nie wiedzialem, ze takie cos istnieje i mysle, ze mi sie przyda.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Lipiec 24, 2006, 13:37:58
Jeśli chodzi o technikalia, to gra mogłaby być z widokiem FPP/TPP (do przełączenia)
Sorry za pozbawianie złudzeń, ale najprawdopodobniej Ci to nie wyjdzie z powodu braku potrzebnej grafiki. Ze zrobieniem w amatorskich warunkach RPG'a 3D mają ciężko nawet tacy zapaleńcy, jak ekipa Afterfall'a, więc szczerze radzę ograniczyć swoje zapędy.

Jeżeli chcesz zrobić RPG'a z fajną fabułą i nie być uzależnionym od zbyt wielu aspektów technicznych, proponuję zrobić Rougelike'a - problemy z grafiką i dźwiękiem całkowicie odpadają, więc możesz skupić cię na samym gameplay'u, systemie i fabule. :)

Offline Kurak

• Użytkownik

# Lipiec 24, 2006, 13:47:51
Jeśli chodzi o technikalia, to gra mogłaby być z widokiem FPP/TPP (do przełączenia)
Sorry za pozbawianie złudzeń, ale najprawdopodobniej Ci to nie wyjdzie z powodu braku potrzebnej grafiki. Ze zrobieniem w amatorskich warunkach RPG'a 3D mają ciężko nawet tacy zapaleńcy, jak ekipa Afterfall'a, więc szczerze radzę ograniczyć swoje zapędy.

Jeżeli chcesz zrobić RPG'a z fajną fabułą i nie być uzależnionym od zbyt wielu aspektów technicznych, proponuję zrobić Rougelike'a - problemy z grafiką i dźwiękiem całkowicie odpadają, więc możesz skupić cię na samym gameplay'u, systemie i fabule. :)
Ależ ja żadnych złudzeń nie miałem ;] Przecież napisałem że teraz jest to dla mnie za trudne do zrealizowania, może kiedyś. A tak na prawdę to ja wolę programowanie grafiki niż robienie ciekawej fabuły.
Pozdro,
Kurak

Offline _ElviS_

• Użytkownik
    • The Lair.

# Sierpień 03, 2006, 19:41:08
To niezupełnie jest tak. Znam wielu grafików, którzy mimo sporego talentu, mają niewiele do roboty. Swego czasu "wolny" był bardzo utalentowany rodzimy grafik - Piotr "gen. Straw" Słomowicz. Skontaktuj się z nim, może byłby zainteresowany współpracą - http://www.piotronilne.com . Poza tym, warto rozglądać się na różnego rodzaju forach dla grafików (omg, mało to odkrywcze, ale naprawdę wielu ludzi siedzi tam prawie bezczynnie, mimo, że mają talent), gdzie przy odrobinie szczęścia znajdziesz kilku zapaleńców skorych do pomocy. Życzę powodzenia przy tworzeniu projektu, gdyż naprawdę przypadł mi do gustu.

Offline dx0ne

• Użytkownik
    • Pierdoły od dx0ne'a

# Sierpień 03, 2006, 19:50:53
@_ElviS_:
a byłbys tak miły i podał linki? zaraz pewnie dostane googlem, ale tyle razy widze "sprobuj na forach dla grafikow " a jakos rzadko padaja konkretne przyklady. byloby fajnie wiedziec gdzie szukac pomocy.

Offline Kurak

• Użytkownik

# Sierpień 03, 2006, 19:51:43
To niezupełnie jest tak. Znam wielu grafików, którzy mimo sporego talentu, mają niewiele do roboty. Swego czasu "wolny" był bardzo utalentowany rodzimy grafik - Piotr "gen. Straw" Słomowicz. Skontaktuj się z nim, może byłby zainteresowany współpracą - http://www.piotronilne.com . Poza tym, warto rozglądać się na różnego rodzaju forach dla grafików (omg, mało to odkrywcze, ale naprawdę wielu ludzi siedzi tam prawie bezczynnie, mimo, że mają talent), gdzie przy odrobinie szczęścia znajdziesz kilku zapaleńców skorych do pomocy. Życzę powodzenia przy tworzeniu projektu, gdyż naprawdę przypadł mi do gustu.
Bardzo chciałbym zrealizować Sauruga. Kiedyś może mi się uda. Kiedyś :) Bo jak na razie, to Saurug jest jedynie pomysłem i zapewne przez kilka lat takowym pozostanie. Dzieki za słowa uznania.
Pozdro,
Kurak

Offline _ElviS_

• Użytkownik
    • The Lair.

# Sierpień 03, 2006, 19:56:43
dx0ne: Nie należę do typów slapujących googlami, bo myślę, że to bezcelowe, zważywszy, że przebywamy na forum, składającym się w 99% z ludzi rozgarniętych, którym nie trzeba o googlach przypominać. Zamiast tego wolę zarzucać konkretami. Proszę bardzo, poniżej masz listę czołowych polskich for dla grafików 3D/2D:

http://www.max3d.pl
http://www.3d.pl
http://forum.blender3d.pl/
http://www.photoshop.pl

Tutaj natomiast masz toplistę stron i for dla grafików, która może okazać się również przydatna:
http://grafika.top-100.pl/

Deus

• Gość
# Sierpień 03, 2006, 20:15:37
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2008, 20:32:03 wysłana przez Szalonuki »

Offline _ElviS_

• Użytkownik
    • The Lair.

# Sierpień 03, 2006, 20:21:15
:D ojtam zaraz słowotwórstwo ;), ja tu tylko zapożyczenia językowo-słownego użyłem :P A ładnie pasuje, bo nie raz user czuje się "slapnięty" w twarz różnymi pogardliwymi tekstami z "google" w środku

Offline dx0ne

• Użytkownik
    • Pierdoły od dx0ne'a

# Sierpień 03, 2006, 23:19:46
no coż coprawda nie takich odp się spodziewałem (gdyż one są prsto googlowalne ;)) ale i tak thx

z drugiej strony jaki słowem zastąpić "slapnięty"? :]

ps: lol - slapuj z nami googlowcami

Offline _ElviS_

• Użytkownik
    • The Lair.

# Sierpień 03, 2006, 23:36:11
:P "slapować" to takie moje zapożyczenie od angielskiego słowa "slapping", czyli uderzyć czy poprostu chlapnąć komuś w twarz ;).

A co do mych adresów - no cóż, z Gugelsem znajdziesz wszystko, zatem nie rozumiem zdziwienia ;)