Autor Wątek: Program symulujący brzmienie gitary elektrycznej dla gitary akustycznej  (Przeczytany 8353 razy)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 30, 2009, 01:47:45
Nie bardzo wiem do czego są te wszystkie pokrętła i suwaki także jesli ktoś moglby napisać jakaś fajną ściąge bylbym wdzieczny:)
Ktoś już napisał - powinno być w dokumentacji. ;) Ale tak, czy inaczej, wielkiej filozofii tam nie znajdziesz. Po prostu większość pokręteł jest żywcem wzięta z rzeczywistego sprzętu i stara się pracować podobnie. Co do ustawiania samego efektu, to zawsze jest kwestia słuchu, wyczucia i wielu prób i błędów. Takie już życie gitarzysty, że musi się trochę nakręcić żeby wykręcić dobre brzmienie (pomijając fakt, że w Twoim przypadku będzie to zapewne znacznie trudniejsze do wykręcenia, grając na akustyku z przetwornikiem + komp + różne niekoniecznie dopracowane efekty). :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline lukasziolek

• Użytkownik

# Październik 30, 2009, 16:27:02
Ok. dzięki wielkie wszystkim za rady i wskazówki:) pozdrawiam

Offline really

• Użytkownik

# Październik 30, 2009, 16:42:05
Poza tym w Guitar Rig powinny być jakieś presety, może któryś z nich będzie dla ciebie odpowiedni.

Offline lukasziolek

• Użytkownik

# Październik 31, 2009, 01:41:54
Wczoraj program działał a dzisiaj znowu po włączeniu same buczenia...nie wiem od czego to zalezy?! Myślałem że juz będzie ok ale niestety po właczeniu zarówno jednego jak i drugiego programu jest tylko jedno wielkie buczenie...czym to moze buć spowodowane???

Offline lukasziolek

• Użytkownik

# Listopad 06, 2009, 20:03:28
Problem z głowy...jeżeli ktoś będzie maił podobny problem jak ja sposobem na to jest wyciszenie wszystkich "suwaków" w kontrolerze głosności windows (prawy dolny róg na pasku - ikona głośnika). Wszystkich oprócz głownej głosności, wave i mikrofonu. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wszysktie wskazówki:)

Offline arturooo3

• Użytkownik

# Listopad 06, 2009, 20:37:02
Hi!
Jeżeli udało Ci się zwalczyć opóźnienie moje propozycje:
Czysta gitara najlepiej brzmi bez efektów lub na ustawionym headzie takim białym.. nie pamiętam nazwy.

Jak chodzi o mocniejszy przester to chyba najlepsze kombinacje wychodzą na metal z, (odpowiednio ukręconym..) + noise gate + jakaś nowa kolumna. Np. symulacja VOX-a.

Guitar RIG daje możliwości, jednak ja itak z doświadczenia polecam przesiąść się na normalny sprzęt :)

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Listopad 06, 2009, 23:03:51
Tak nawiasem mówiąc jakby komuś był potrzebny Behringer Acoustic Modeler, to mogę mu przesłać za jakieś symboliczne 10 zł + przesyłka. Tyle że z tego co pamiętam efekt się popsuł i przy części ustawień potencjometrów piszczy i nie moduluje dźwięku. Poza tym samo działanie efektu mi się specjalnie nie podobało, kiedy jeszcze próbowałem cośtam działać na polu gitarowym. Niemniej jednak może komuś się przyda (jeśli nie, to prędzej czy później trafi na śmietnik).

Offline counterClockWise

• Użytkownik

# Listopad 06, 2009, 23:38:19
Rozpatrz jeszcze kupno używanego Pocket POD / Toneport GX. Oprócz pudełeczka dostajesz całkiem niezły program do symulacji brzmienia, a używkę można kupić myślę do 300zł. Pewnie wyjdzie taniej niż komercyjny program typu Guitar Rig lub Amplitube.
Dla mnie średniej-słabszej klasy elektryk kosztuje przynajmniej z 3000zł (używka), czyli 10 razy więcej.