Autor Wątek: Program symulujący brzmienie gitary elektrycznej dla gitary akustycznej  (Przeczytany 8352 razy)

Offline lukasziolek

• Użytkownik

# Październik 28, 2009, 20:23:12
Przepraszam że zamieszczam to pytanie w tym dziale ale ze wszystkich dostępnych ten najbardziej nadawał się do mojego zagadnienia...
Chciałbym dowiedzieć się czy jest jakaś możliwość uzyskania dzwięku gitary elektrycznaj po podłączeniu do komputera gitary elektro-akustycznej? Chodzi mi o efekt tzw. przestera gitarowego. Jast jakiś program który symuluje te efekty w czasie rzeczywistym? Bo mam już kilka takich które umożliwiają to po wczesniejszym nagraniu ścieżki. Chciałbym żeby brzmienie mojego akustyka zyskało ostrzejsza (rockową) barwę a niastety na elektryka mnie narazie nie stać:/ Proszę o pomoc:)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Październik 28, 2009, 20:27:33
Są, tylko większość będzie droższa niż jakiś średni elektryk ;) Do tego potrzebujesz dobrej karty dźwiękowej (kolejne kilkaset zł) albo interfejsu USB (nie próbowałem). Ale taki Revalver czy Guitar Rig oferują całkiem niezłe brzmienie.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 20:29:24 wysłana przez Dab »

Offline bies

• Użytkownik

# Październik 28, 2009, 20:47:26
Zaczął bym od http://jackaudio.org/applications -- tylko, że ja jestem linuksiarzem. Odpowiedników dla Windows nie znam.

Dab: nawet moje zintegrowane Intel HDA daję radę. Może nie jest to najlepszej jakości dźwięk ani zapis (normalnie przez line-in) ale do zabawy nie narzekam.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 28, 2009, 20:51:46
Są, tylko większość będzie droższa niż jakiś średni elektryk ;)
To jakieś średnie elektryki rozdają za darmo? ;) Bo takie programy - tak. :)

Najprostszy setup:
- FL Studio (do zabawy wystarczy wersja demonstracyjna - nie ma tylko opcji save, ale tu nie jest potrzebna),
- Asio4all (jeżeli chcesz w ogóle marzyć o wygodnej grze w czasie rzeczywistym na przeciętnej karcie dźwiękowej),
- darmowe wtyczki VST symulujące różne efekty (z symulatorami pieców włącznie), jest ich nieco na sieci

EDIT: Przesunąłem wątek do odpowiedniejszego działu i skasowałem kopię wątku.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 20:53:46 wysłana przez Krzysiek K. »

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Październik 28, 2009, 20:54:57
Dab: nawet moje zintegrowane Intel HDA daję radę. Może nie jest to najlepszej jakości dźwięk ani zapis (normalnie przez line-in) ale do zabawy nie narzekam.

Mniejsza o jakość dźwięku, gorzej z opóźnieniami. Przy większości zintegrowanych kart dźwiękowych nawet asio4all nie pomaga na opóźnienia.

Offline lukasziolek

• Użytkownik

# Październik 28, 2009, 21:33:10
Mam taki program Guitar FX ale jak go odpalam to słychać tylko zgrzyty i buczenia, pozatym nie reaguje on na uderzenia w struny gitary...?!

Offline Leolas

• Użytkownik

# Październik 28, 2009, 21:36:46
Nie wiem czy program posiada możliwość emulacji czystego brzmienia gitary elektrycznej, ale napewno posiada naipopularniejsze przestery gitarowe, które emuluje w czasie rzeczywistym.

Guitar FX.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 28, 2009, 21:38:57
Mam taki program Guitar FX ale jak go odpalam to słychać tylko zgrzyty i buczenia, pozatym nie reaguje on na uderzenia w struny gitary...?!
Źle podłączyłeś gitarę (niewłaściwe wejście, uszkodzony kabel, itp).

Offline lukasziolek

• Użytkownik

# Październik 28, 2009, 21:54:41
Kabel jest w porządku. A podłączyłem go jak zawsze do wejścia mikrofonowego...

Offline lukasziolek

• Użytkownik

# Październik 28, 2009, 21:57:21
Teraz ściągłem Guitar Rig i jest to samo. Jaka jest przyczyna?

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Październik 28, 2009, 22:01:21
Sprawdź sobie najpierw w rejestratorze dźwięku (ustaw dobre urządzanie wejściowe itd). Jak to Ci zadziała to jest szansa że i taki program zadziała :)

Offline Leolas

• Użytkownik

# Październik 28, 2009, 22:03:28
Tak jak napisal przedmówca, naipierw sprawdź czy gitara wogóle gra przez glośniki od komputera, a jesli tak, to znaczy ze cos nie tak z programem.

W zakladce setup ustawiasz sobie jak nainirzsze Max I/O delay, wchodzisz w zakladke effect
zaznaczasz np. Distortion, wciskasz Distortion on/of i wciskasz start.

Offline lukasziolek

• Użytkownik

# Październik 28, 2009, 22:18:31
Tuner w programie działa - reaguje na gitarę to znaczy że jest dobrze podłączona. zmniejszyłem to ustawienie do 5- mniej sie nie da! Niestety nadal po włączeniu startu wszystko buczy...jeszcze jakies pomysły?

Offline heavymental

• Użytkownik

# Październik 28, 2009, 23:55:51
Wina wejścia mikrofonowego, do tego innego gniazda trzeba to podłączyć - niebieskiego (nie zielonego)
Mi pomogło - na mikrofonowym szumów setki, na drugim już dziesiątki, w porywach kilka tam ;]

Offline lukasziolek

• Użytkownik

# Październik 29, 2009, 22:11:19
Ok. gitara już działa:) Fajna sprawa, ale czy ktoś mógłby mi napisać jak doborze ustawic jakis fajny efekt w Guitar FX lub Guitar rig 3? Bo możliwości jest tam mnóstwo sczególnie jesli chodzi o ten drugi program. Nie bardzo wiem do czego są te wszystkie pokrętła i suwaki także jesli ktoś moglby napisać jakaś fajną ściąge bylbym wdzieczny:)