Autor Wątek: Co myślicie o takiej grze?  (Przeczytany 9233 razy)

Offline Bronx

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2006, 19:48:02
Odrazu napiszę że nie szukam pomocy. ;)

Co myslicie o grze multiplayer, w której były by tryby TDM, DM itp (coś z Call Of Duty), mapki byly by bardzo urozmaicone: lasy, róznego rodzaju bunkry, domy, działa (wiecej nie zdradze). Ale jedna żecz mnie denerwuje: W jakich czasach zrobić tą grę, jakie bardziej wam pasuje bronie typu: MP5, HK UMP itp. czy Thompson, Bar? Jeszcze jedno czy moge sobie w grze podpisać bronie nie mając licencji (jeśli takowa na bronie jest?)?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Lipiec 18, 2006, 20:00:52
Ciężko coś powiedzieć. O ile wiem, to takich gierek już trochę jest, więc to, jak Twoja by się prezentowała na tle innych zależy już od dalszych szzcegółów i jakości wykonania. :)

Offline Bronx

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2006, 20:13:32
Będzie dużo szczegółów zdradze jeszcze troche:
- Wsiadanie do samochodu np kolega kieruje a ty siedzisz w działku na jeep'ie.
- Rozwalanie lamp w bunkrach przez co w bunkrze bedzie ciemno i po cichu bedzie można zabić wroga.
- Rozmaite bronie (ocz. nie zaraz 100) rózne rodzaje pistoletów, strzelby wyborowe, noże itp.
- Będzie nasza wytrzymałość, na sniegu będzie nam zimno bez ruchu bedzie się pojawiał komunikat i powoli bedziemy umierać (wyeliminuje to kamperów), w lato zaś będziemy się pocić i biegać po wolipowoli.

Itp. żrzeczy dajace frajde z gry.

Tylko nie wiem w jakich czasach umieścić gre, druga wojna światowa czy XXI w?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2006, 20:42:09 wysłana przez shyha »

Offline sobol

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2006, 20:41:44
A może przyszłość ? ;> I kompletnie odjechane lokacje - właśnie jakieś dzikie lasy na jakiejś planecie, kupa zarośli, miejsca do przykampienia - a nie tak jak w q3 na przykład że biegamy po jakimś zamkniętym budynku z dużymi salami.

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Lipiec 18, 2006, 20:42:27
- Rozwalanie lamp w bunkrach przez co w bunkrze bedzie ciemno i po cichu bedzie można zabić wroga.
- Rozmaite bronie (ocz. nie zaraz 100) rózne rodzaje pistoletów, strzelby wyborowe, noże itp.
- Będzie nasza wytrzymałość, na sniegu będzie nam zimno bez ruchu bedzie się pojawiał komunikat i powoli bedziemy umierać (wyeliminuje to kamperów), w lato zaś będziemy się pocić i biegać po wolipowoli.

ad1. to jest w serii CoD
ad3. z doświadczenia w CoD i innych - każdy i tak będzie korzystał z jednej dwóch, które okażą się najbardziej uniwersalne lub najbardziej śmiercionośne ;)

Offline Goliatus

• Użytkownik
    • Warsztat - tworzenie gier

# Lipiec 18, 2006, 20:58:22
W jakich czasach zrobić tą grę, jakie bardziej wam pasuje bronie typu: MP5, HK UMP itp. czy Thompson, Bar?
Mnie jako gracza pasjonuje bardziej samo strzelanie niż zabijanie, więc jestem za Thompsonem, a chętnie zagrałbym, gdybym miał do dyspozycji jeszcze starszą broń palną. Również większą przyjemność daje gra, w której jeden snajper o "małpiej zręczności" nie rozwali cie za pierwszym razem.

Offline Smetana

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2006, 21:13:59
Zanim się wszyscy napalą zadam pytanko. ATG, czy ukończyłeś juz jakąkolwiek grę, lub inny projekt? I czy umiesz programować w stopniu przynajmniej średnim?

pgw

• Gość
# Lipiec 18, 2006, 21:25:33
Zrob shootera w klimatach steampunk. Z checia bym w to zagral. :)

Offline Pierdek

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2006, 22:44:41
Zanim się wszyscy napalą zadam pytanko. ATG, czy ukończyłeś juz jakąkolwiek grę, lub inny projekt? I czy umiesz programować w stopniu przynajmniej średnim?

Najlepiej programista uczy sie na wielkich projektach :)

Offline Smetana

• Użytkownik

# Lipiec 18, 2006, 23:07:05
Ale on nie napisał jakby się uczył. Chcę tylko rozwiać wątpliwości.

Offline Spider100

• Użytkownik
    • Strona domowa

# Lipiec 18, 2006, 23:23:31
Stawiam flaszkę że jeszcze nic poważniejszego nie napisał :P
Ogólnie pomysł do kitu, nie widzę niczego nadzwyczajnego ani potwierdzenia wizji, a w dodatku niezdecydowanie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2006, 23:26:02 wysłana przez Spider100 »

Offline DarkJarek

• Użytkownik
    • DarkJarek HomePage

# Lipiec 19, 2006, 00:23:50
Smetana: daj spokuj w końcu to tylko pomysł i wszyscy wiedzą na 99,99% nie ujrzy światła dziennego.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Lipiec 19, 2006, 10:33:43

Nic rewolucyjnego (przynajmniej na platformy klasy dzisiejszego PC albo dzisiejszych konsol). Ale to nawet dobrze - tym łatwiej będzie ci zrealizować ten pomysł. :) Skoro znamy już tyle szczegółów to zdradź termin ukończenia prac. No i może kilka szczegółów na temat możliwości engine. :)

Offline TeMPOraL

• Użytkownik
    • devBlog

# Lipiec 19, 2006, 11:56:02
Raczej  IIWW, bo XXI-wieczną wojnę naszej ulubionej Ameriki, strażniczki pokoju i demokracji, z tą złą Mateczką Rosiją można sprowadzić do odtworzenia jednego dźwięku ze StarCraft'a.

Nuclear launch detected.

:D :D :D

Offline SirMike

• Użytkownik
    • SirMike's Techblog

# Lipiec 19, 2006, 16:06:07
Heh, tak czytam i mam wrazenie, ze ktos tu sie nagral za duzo w CoD'a i nagle zamarzylo mu sie zrobic identyczna gre.