Autor Wątek: Jaki PC pod Mac OS X Leopard ?  (Przeczytany 5727 razy)

Offline revo

• Użytkownik

# Listopad 08, 2009, 20:14:03
Trochę się ostatnio zmieniło w kwestii hamaczków, więc podbijam temat ;) Gdyby ktoś chciał się pobawić, to można próbować z tą metodą lub . Obie bazują na oryginalnej płycie ze Snow Leopardem, którą można kupić np. tutaj.

Na takiej płycie głównej zadziałało od razu wszystko (druga metoda) prócz dźwięku.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Listopad 09, 2009, 01:01:54
Ja może tylko dodam coś do oryginalnego wątku.

Oglądałem sobie parametry maca mini i jestem mocno na niego nakręcony. Nie dość, że malutki, tani (jak na maca) - za niecałe 3000 zł dostajemy najnowszą wersję tego sprzętu, to jeszcze chłodzony pasywnie (hałas na poziomie 0dB!!!) i zżerający od 10W (idle) do około 100W, czyli tyle co nic. Jak te cwaniaki coś takiego osiągnęły? Nie mam pojęcia. Ale dokładając do powyższych argumentów jeszcze ten, że można na maczku zainstalować windowsa seven, to ja mam tylko jeden wniosek: ja to chcę! I ja to będę miał, mrrr :)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Listopad 09, 2009, 01:12:19
Jak te cwaniaki coś takiego osiągnęły? Nie mam pojęcia.
Dysk flashowy. Zintegrowa grafika. Procesory Atom.
Inne firmy również produkują takie "cienkie" lapki, ale nie są tak "designerskie".

Ale dokładając do powyższych argumentów jeszcze ten, że można na maczku zainstalować windowsa seven, to ja mam tylko jeden wniosek: ja to chcę! I ja to będę miał, mrrr :)
Hmmm.... Gdybyś powiedział tu o instalacji innego windowsa na macu, to rzekłbym WTF? Przy Windows7 ma to jakiś sens, po części jest bardziej "macowy" niż sam Leopard. Choć szczerze powiem, że i tak dziwię się takim zabiegom. Równie dobrze można kupić super cienki lapek od innego producenta z preinstalowaną siódemką. Nawet taniej wyjdzie, jeśli chodzi o normalny zakup w Polsce ;)
No chyba, że chcesz mieć jednocześnie system Apple'a i M$. Tak ponoć jest łatwiej ;]

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Listopad 09, 2009, 02:06:00
Mac mini to przeciez nie laptop, nie jest tez za cienki ;p Poza tym tam siedzi Core 2 Duo, nie zaden Atom, I to dosc wypasna wersja jak na mobilnego procka - w nowych modelach z magistrala 1066mhz i 3MB cache ( mimo ze Mac Mini to desktop to na pewno korzysta z lapkowych komponentow ) Do tego 4GB RAM i zwykle hdd. Na pewno jest to fajny komputerek, ale IMO fajniej by bylo miec przenosnego netbooka (dziwne czemu Apple jeszcze takiego nie zrobil, OSX na takim Atomie powinien smigac ) niz owszem nieslyszalnego i malego ale jednak desktopa :)

Poza tym teraz widze ze Apple sprzedaje Mac'a mini tez jako... serwer. Tez nie glupie, bezwiatrakowy maly gnojek, mozna go wsadzic nawet pod lozko ;p Fajne zastosowanie, jako maly serwer jak znalazl.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 02:08:56 wysłana przez vashpan »

Offline siso

• Użytkownik

# Listopad 09, 2009, 02:55:51
A może mi ktoś zdradzić wrażenia z developowania na takim nowym mni macu pod iPhone'a? Ostatni raz z tymi małymi pudełeczkami miałem styczność jakieś 3 lata temu i raczej więcej pod ich adresem leciało WTF-ów, niż Och-ów czy Achów... Ale miały po 2 GB ramu i może deczko cieńsze procki. I dyski 5400. Dość często kręciły kółkiem :) No i nie na iPhone'a się pisało...

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Listopad 09, 2009, 03:02:26
A to mi się nieco pokręciło  ;D

Poza tym teraz widze ze Apple sprzedaje Mac'a mini tez jako... serwer. Tez nie glupie, bezwiatrakowy maly gnojek, mozna go wsadzic nawet pod lozko ;p Fajne zastosowanie, jako maly serwer jak znalazl.
W zasadzie każdego netbooka można tak wykorzystać ;) Choć nettopy są ciekawą alternatywą jako domowy serwer. Te gnojki można nawet przymocować z tyłu monitora czy położyć na rutku.

bs.mechanik

• Gość
# Listopad 09, 2009, 03:24:04
Qrde, to ja moze swoje pda jako serwer postawie. ;)

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Listopad 09, 2009, 05:25:11
Ale dokładając do powyższych argumentów jeszcze ten, że można na maczku zainstalować windowsa seven, to ja mam tylko jeden wniosek: ja to chcę! I ja to będę miał, mrrr :)
Hmmm.... Gdybyś powiedział tu o instalacji innego windowsa na macu, to rzekłbym WTF? Przy Windows7 ma to jakiś sens, po części jest bardziej "macowy" niż sam Leopard. Choć szczerze powiem, że i tak dziwię się takim zabiegom. Równie dobrze można kupić super cienki lapek od innego producenta z preinstalowaną siódemką. Nawet taniej wyjdzie, jeśli chodzi o normalny zakup w Polsce ;)
No chyba, że chcesz mieć jednocześnie system Apple'a i M$. Tak ponoć jest łatwiej ;]

Oczywiście - chodziło mi o posiadanie zainstalowanych dwóch systemów i korzystanie z nich na zmianę w miarę potrzeb ;)

Offline revo

• Użytkownik

# Listopad 09, 2009, 08:27:19
Mac mini to przeciez nie laptop, nie jest tez za cienki ;p Poza tym tam siedzi Core 2 Duo, nie zaden Atom, I to dosc wypasna wersja jak na mobilnego procka - w nowych modelach z magistrala 1066mhz i 3MB cache ( mimo ze Mac Mini to desktop to na pewno korzysta z lapkowych komponentow ) Do tego 4GB RAM i zwykle hdd. Na pewno jest to fajny komputerek, ale IMO fajniej by bylo miec przenosnego netbooka (dziwne czemu Apple jeszcze takiego nie zrobil, OSX na takim Atomie powinien smigac ) niz owszem nieslyszalnego i malego ale jednak desktopa :)

Zasilacz jest zewnętrzny, a płyta główna ma rozmiar niewiele mniejszy niż mini-itx. Afaik pamięć, dysk i napęd są typowo laptopowe (jeżeli chodzi o rozmiary). W sumie imo żadna rewelacja -- tak duży producent spokojnie może sobie pozwolić na zamówienie odpowiednich podzespołów ;)