Autor Wątek: Fukcja obrotu szaleje dla niektórych wartości  (Przeczytany 976 razy)

Offline Shlack Traphiw

• Użytkownik

# Październik 05, 2009, 17:06:59
Witam!

Mam 1 model złożony z 1 mesha wczytany z 3D Studio. Obracam go wokół początku układu współrzędnych i wokół osi z standardowym wzorem trygonometrycznym

for(i = 0;i < mesh->n_vertices;i++)
  {
   mesh->vertices[i].x = (cos(300.0) * mesh->vertices[i].x) + (-sin(300.0) * mesh->vertices[i].y);
   mesh->vertices[i].y = (sin(300.0) * mesh->vertices[i].x) + (cos(300.0) * mesh->vertices[i].y);
  }

Problem polega na tym, że chrzani się(model spłaszcza się wzdłuż osi z) w dwóch przypadkach:

1) Gdy się poda "nieprawidłową" wartość np: widoczne w przykładzie 300 radianów

2) Gdy się bardzo obraca co klatkę o mała wartość to chrzani się po jakimś czasie.

Próbowałem zmienić precyzję obliczeń z float na double, ale to nic nie dało.

Czy jest to związane z jakimiś własnościami funkcji trygonometrycznych bądź radianów, których nie znam czy jest to coś innego?

Pozdrawiam!

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 05, 2009, 17:11:04
Proponuję unikać nadpisywania starych współrzędnych nowymi w pierwszym przypisaniu, jeżeli w drugim potrzebujesz jeszcze tych starych współrzędnych. ;)

Offline Shlack Traphiw

• Użytkownik

# Październik 05, 2009, 17:13:46
Ok temat do zamknięcia sorry za głupie pytanie. Ostatnio zacząłem programować po kilku latach przerwy i straciłem wprawę.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2009, 17:18:11 wysłana przez Shlack Traphiw »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 05, 2009, 17:28:57
Ok temat do zamknięcia sorry za głupie pytanie.
A od kiedy to zamykamy na tym forum tematy po odpowiedzi na pytanie?

Offline ConayR

• Użytkownik

# Październik 05, 2009, 17:34:35
[OT]
Skoro padło to pytanie: czy widzieliście kiedykolwiek forum, na którym wątki były zamykane po uzyskaniu odpowiedzi? Bo owszem, widzę bardzo często (na różnych forach) teksty "ok, temat do zamknięcia", ale nigdy takiego zamykania nie widziałem w praktyce...
[/OT]

Offline Oti

• Użytkownik

# Październik 05, 2009, 17:45:46
[OT]
Skoro padło to pytanie: czy widzieliście kiedykolwiek forum, na którym wątki były zamykane po uzyskaniu odpowiedzi? Bo owszem, widzę bardzo często (na różnych forach) teksty "ok, temat do zamknięcia", ale nigdy takiego zamykania nie widziałem w praktyce...
[/OT]
Ja niestety widziałem. ;/

Offline Liosan

• Redaktor

# Październik 05, 2009, 17:46:48
A widział ktoś kiedyś takie forum, że w co drugim wątku, gdzie ostatni post autora to "temat do zamknięcia", wywiązuje się wielostronicowa dyskusja na zupełnie inny temat :) ?

Liosan

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 05, 2009, 17:49:14
A widział ktoś kiedyś takie forum, że w co drugim wątku, gdzie ostatni post autora to "temat do zamknięcia", wywiązuje się wielostronicowa dyskusja na zupełnie inny temat :) ?
A widział ktoś kiedyś forum, na którym tak się nie dzieje? ;)

Offline Kiro

• Użytkownik

# Październik 05, 2009, 19:22:12
A po co w ogóle zamykać wątki?
Zeby tak się nie działo :D

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Październik 05, 2009, 20:18:04
Że się tak dzieje :D