Autor Wątek: narzędzia do odszyfrowywania pakietów  (Przeczytany 596 razy)

Offline janu

• Użytkownik

# Październik 03, 2009, 17:56:29
Witam, mam do odszyfrowania około 100 bajtów nieznanych mi informacji... nie wyglądają one na żadne inty, floaty... musiały one zostać poddane jakiejs kompresji.? Zna ktos z forumowiczow jakis pomocny w takiej sytuacji program?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline sobol

• Użytkownik

# Październik 03, 2009, 18:14:44
Nie ma uniwersalnego programu dekompresującego / rozszyfrowującego wszystko. Siadasz z hex edytorem i kminisz, szukaj jakiegoś logicznego nagłówka, prawidłowości etc. Przydaje się znajomość "standardowych" metod i inteligencja :P

<edit> btw po czym wnioskujesz, że to nie są inty / floaty? :) Zależnie od interpretacji to może być równie dobrze 25 intów co 25 floatów na przykład.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 18:16:44 wysłana przez sobol »

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Październik 03, 2009, 18:27:28
Powiedz najpierw jak odróżnisz wersję poprawnie odszyfrowaną od niepoprawnie odszyfrowanej. :) Istnieje niezliczenie wiele par (dane wejściowe, algorytm szyfrujący), które dadzą w efekcie zaszyfrowania taki układ bajtów, jaki Ty masz. :P

Offline janu

• Użytkownik

# Październik 03, 2009, 18:59:22
<edit> btw po czym wnioskujesz, że to nie są inty / floaty? :)

Wiem czego szukam...
To na pewno nie jest 25 floatów, intów, shortów jako że ani ich wartości ani kolejność nie mają najmniejszego sensu... zwłaszcza że mniej więcej wiem czego sie spodziewać, wiem jak gra korzysta z tych danych...

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Październik 03, 2009, 19:18:01
Próbowałeś EnigmaDecoder? Od wersji 1.93RC2 radzi sobie całkiem nieźle z takimi plikami.