Autor Wątek: Przygotowanie do Matury/Olimpiady z informatyki.  (Przeczytany 8526 razy)

Offline DamorK

• Użytkownik

# Wrzesień 25, 2009, 00:32:59
Jeśli chodzi o OI, to polecę przede wszystkim praktykę :). Bierz zadanka z poprzednich lat i rób je do końca, nawet jak zadanie wydaje Ci się proste, że nie warto się nim zajmować. Bardzo często zdarzają się jakieś przypadki szczególne, a testy są tak skonstruowane, że zazwyczaj bez problemu wyłapią błędne rozwiązania. Zdarzało mi się, że wpadałem na wzorcówkę, ale o czymś zapomniałem, złą strukturę dobrałem i odpadłem na 2 etapie :)

Ale nie żałuję czasu, bo w porównaniu do OI to zadanka na maturze są w miarę łatwe i udało mi się 92% uzyskać.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline jakimov

• Użytkownik

# Wrzesień 26, 2009, 17:53:06
Bloodian, ja ze swej strony mogę polecić tę książkę:

https://sklep.wsip.pl/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10155&storeId=10051&productId=88597&langId=1000

Jeśli jej nie znasz, przeczytaj opis, a dowiesz się dlaczego.

Offline zabuza123

• Użytkownik

# Styczeń 05, 2013, 23:14:11
Ja się z książek nie uczyłem, najwięcej z lekcji oraz samodzielnie metodą prób i błędów. Napisałem w okolicach 80% rozsz. 2 lata temu.

Często korzystałem ze stronki [nospam] bo opisują dużo prostych programów maturalnych. Niestety nie ma nic o Excelu ani Accesie

Offline majstrowa

• Użytkownik

# Styczeń 08, 2013, 13:10:37
Decydując się na udział w Olimpiadzie, trzeba faktycznie przerobić, a przynajmniej przejrzeć wiele materiału. Ale dla chcącego nie ma nic trudnego. To rzeczywiście ciężka praca, ale jaka dająca potem zadowolenie i uznanie innych czy podziw i zazdrość pseudokolegów. Tak trzymać. Bo sama matura dla takiego orła to pikuś.:)