Autor Wątek: Jak założyć firmę w IT  (Przeczytany 5041 razy)

Offline pik_pok

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2009, 13:31:07
Może pora iść na jakieś studia z zarządzania?

Z informatyki narazie wystarczą ... jeszcze 3 lata  :D

Szczerze mówiąc to mam niewielkie pojęcie o zarządzaniu i biznesie.

Firmę jak mi wiadomo moze założyć każdy (Nie robie z tego offtopa czy tak czy nie :))
Można zrobić kurs przygotowywujący do założenia własnej działalności.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 29, 2009, 13:48:03
Mea culpa. Google nie zarabiało na małych projekcikach.
Ale też nie wbili się przebojem ze swoją wyszukiwarką. Cale lata zeszły im na znalezieniu inwestora. A zanim to im się udało, bardzo długo pracowali nie wiedząc, czy odniosą sukces. I dlatego porównałem do przykładu Vipy - sam genialny pomysł, to zaledwie początek drogi. Nikt przecież nie płaci za sam dobry pomysł. Page i Brinn nigdy nie ukończyli studiów, rzucili je dla Google'a.

Pawelek, jestem zdania, że przykłady innych należy analizować, z historią włącznie. Google zawdzięcza początek popularności zawdzięcza temu, że jego twórcy studiowali na Stanfordzie - to studenci tej uczelni pierwsi docenili wyszukiwarkę, polecali ją znajomym, samoczynnie przyczyniali się do nieustannego poprawiania PageRank, który już w chwili opatentowania był niesamowicie rozwinięty. Dopiero potem Google wypłynęło na szerokie wody.
Podobnie nasza-klasa, która zdobyła popularność dzięki wrocławskim studentom - w pierwszym okresie działania nie promowano n-k w żaden inny sposób.

@ConayR
Pewnie, gdyby same chęci tworzyły dobry produkt, to mielibyśmy 40 dobrych MMO na samym Warsztacie. Page i Brinn nie mieli wielkiego doświadczenia, ale są cholernie zdolni. Microsoft z jego doświadczeniem i armią ludzi nadal jest lata świetlne za Google w dziedzinie wyszukiwania danych.

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2009, 17:00:14
Page i Brinn nie mieli wielkiego doświadczenia, ale są cholernie zdolni. Microsoft z jego doświadczeniem i armią ludzi nadal jest lata świetlne za Google w dziedzinie wyszukiwania danych.
Mieli Pagerank, który jest de facto przyczyną ich sukcesu. Microsoft ma analogiczne mechanizmy, rzecz w tym, że jakość wyników serwowanych przez wyszukiwarkę zależy w znacznej mierze od ilości osób z niej korzystających. MS będąc późno w tej grze ma problem nadrobić coś, czego nadrobienie zależy od nadrobienia tego czegoś. ;) Jeśli Bing przejmie w Stanach bazę użytkowników Yahoo, będzie w stanie na tym rynku zagrozić Google (ale tylko na tym rynku, bo w materii nie-angielskojęzycznych i nie-chińskich wyników nie liczy się nic poza Google). Upraszczasz niesamowicie złożony proces.

Offline matmis

• Użytkownik

# Wrzesień 30, 2009, 13:47:20
A wiecie jaka znana amerykańska firma jest lepszym przykładem na przykład Vipy niż słynne Google?
ArsDigita - ale to i tak było w poprzedniej dekadzie.