Autor Wątek: Silnik gier przeglądarkowych  (Przeczytany 5129 razy)

Offline siso

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2009, 12:57:45
Nie w tym rzecz ile co ma własnych rozszerzeń, tylko jak sobie radzi z tym, co rozszerzeniem nie jest ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2009, 12:59:46
acz przyznaję, że nie wiem jak to wyglada w IE8.
No właśnie...

Oprócz tego, mam problemy ze zmuszeniem GWT do współpracy z IE... mimo, że kompilator GWT tworzy specjalny kod pod microsoftową przeglądarkę :) (zresztą pod każdą inną też)
No ale to z pewnością wina IE a nie GWT. IE wręcz aktywnie przeciwdziała działaniu GWT.

@siso: radzi sobie bardzo dobrze. Właśnie po to powstały setki testów oddanych w ręce W3C, aby raz na zawsze załatać dziury w specyfikacji CSS. Ale przecież jechanie po MS jest w modzie, więc czemu ja się dziwię takim komentarzom?

Offline Liosan

• Redaktor

# Wrzesień 29, 2009, 13:18:39
acz przyznaję, że nie wiem jak to wyglada w IE8.
No właśnie...
No pewnie że no własnie, fajnie że MS rozwija przeglądarkę, ale jednak użytkownicy ciągle mają IE6 i 7 - więc z tym walczę i na to narzekam.

Oprócz tego, mam problemy ze zmuszeniem GWT do współpracy z IE... mimo, że kompilator GWT tworzy specjalny kod pod microsoftową przeglądarkę :) (zresztą pod każdą inną też)
No ale to z pewnością wina IE a nie GWT. IE wręcz aktywnie przeciwdziała działaniu GWT.
skompilowany GWT to tylko AJAX z bajerami, nie ma tam żadnej magii. A problemy są - przy ładowaniu bibliotek zewnętrznych, przy wykonywaniu wielu zapytań RPC... (jak pisał siso) :) GWT ma swoje problemy (np. nie potrafi przesłać pustej listy), ale sformułowanie zahaczające o "javascript wytworzony przez GWT jest za mało dostosowany do potrzeb IE" brzmi... absurdalnie :)

Liosan

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2009, 13:28:05
No pewnie że no własnie, fajnie że MS rozwija przeglądarkę, ale jednak użytkownicy ciągle mają IE6 i 7 - więc z tym walczę i na to narzekam.
Zamiast płakać, mów ludziom, żeby zaktualizowali Windę. Proste.

skompilowany GWT to tylko AJAX z bajerami, nie ma tam żadnej magii. A problemy są - przy ładowaniu bibliotek zewnętrznych, przy wykonywaniu wielu zapytań RPC... (jak pisał siso) :) GWT ma swoje problemy (np. nie potrafi przesłać pustej listy), ale sformułowanie zahaczające o "javascript wytworzony przez GWT jest za mało dostosowany do potrzeb IE" brzmi... absurdalnie :)
Albo jest za bardzo dostosowany do IE. Ten sam błąd popełniają ludzie w stosunku do Opery - zamiast pozwolić jej zająć się wszystkim, karmią ją "dostosowanym" shitem, psując efekt końcowy.

Offline Liosan

• Redaktor

# Wrzesień 29, 2009, 13:45:35
Słucham? :D "Cześć, mamy tutaj taki super portal, wyświetla to i to, takie a takie funkcjonalności, tylko... słuchaj... ten IE6 to nie bardzo"? :D Niestety, świat korporacyjny jest inny. Jakbym pisał grę w GWT, to dałbym wielki przycisk GetFirefox i się nie przejmował, ale portale mają inne zasady.

Albo jest za bardzo dostosowany do IE. Ten sam błąd popełniają ludzie w stosunku do Opery - zamiast pozwolić jej zająć się wszystkim, karmią ją "dostosowanym" shitem, psując efekt końcowy.
Could be :)

Liosan

Offline siso

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2009, 13:54:17

Powiedz to takiemu klientowi jak Urząd Miasta na przykład, gdzie wszystkie zakupy muszą odbywać zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych, a ostateczny wygląd konfiguracji u użytkowników końcowych i tak jest ustalany odgórnie, choćby nawet i darmowego oprogramowania dotyczył ;)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Wrzesień 29, 2009, 13:55:13
Największy z problem z IE jest taki, że najwolniej reaguje na zmiany i nowe standardy.

Offline Zych

• Użytkownik

# Październik 01, 2009, 10:40:10
Powiedz to takiemu klientowi jak Urząd Miasta na przykład, gdzie wszystkie zakupy muszą odbywać zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych...

Bardzo cieszę się, że w moim temacie rozgorzała taka dyskusja, ale obawiam się że zupełnie zeszła z pierwotnego toru :-)

Zatem przypominam. Pytałem o to, czy nie znacie może GOTOWEGO silnika gier RPG napisanego w .NET w stylu „vallheru”. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że samemu można napisać silnik, ale nie o to mi tutaj chodzi.

Pozdrawiam :-)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 01, 2009, 17:34:41
Gotowy silnik? Zawierający wszystkie części składowe?